10.2.2019 otevřeno: 782 x

V neděli v MOL lize bodovaly týmy Veselí a Slavie

Roli favorita zvládly házenkářky Slavie Praha, které v nedělním zápase zdolaly Písek 36:25. Domácí výhru zapsaly i hráčky Veselí nad Moravou, které přetlačily Zoru poměrem 26:20.

MOL liga - 15. kolo

SHK Veselí nad Moravou – DHK Zora Olomouc 26:20 (10:7)

Veselanky měly špatný vstup do utkání, když v 9. minutě prohrávaly 1:4. Paradoxně je ale nastartovala hra v oslabení, které domácí hráčky vyhrály 1:0. Tím začal velký obrat. V 19. minutě byl už stav 7:4, když Veselanky hrály pozorně v obraně a za ní navíc chytala excelentně Lekešová. Stejný rozdíl byl na světelné tabuli i po odchodu obou týmů do šaten. Ve druhé půli pokračovaly domácí hráčky ve vysokém tempu a postupně si vypracovaly až desetibrankový náskok. V závěru dokázal hostující celek už jen korigovat.

Nejvíce branek: Pastorková 5, Kučerová 5/2, Novotná 4, Boorová 4 – Gajdošíková 4, Kašpárková 3, Salčáková 3, Patrnčiaková 3/1. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 4:3. Diváků: 250.

Jan Hegar, trenér DHK Zora Olomouc: „Začali jsme rozestavením 1-2-3, což nám zpočátku vycházelo. Pak jsme ale nastřelili několik tyček a spojky ztratily odvahu. Soupeř toho využil a trestal nás. Pokud dáme za poločas 7 branek, nemůžeme pomýšlet na úspěch. Korigovat stav jsme začali až poté, co domácí celek prostřídal sestavu."

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Opět nám nevyšle vstup do zápasu. Pomohlo ale prostřídání. Obrana šlapala solidně a dobře zachytala Lekešová. Potěšilo mne, že se nám konečně několikrát podařily rychlé útoky, pak už se nám hrálo lépe."

Slavia Praha – Sokol Písek 36:25 (14:15)

Slávistkám jako již několikrát v probíhající sezoně nevyšel vstup do utkání, brzy prohrávaly o tři branky, v polovině prvního dějství i o čtyři. Následně zápas vyrovnaly, ujaly se vedení, ale to jim do přestávky nevydrželo. Do druhého poločasu vyrazila úplně jiná Slavia a třemi třígólovými sériemi během prvních deseti minut Pražanky utkání otočily. Poté, co podobný kousek ještě dvakrát zopakovaly, získaly rozhodující náskok, na který už soupeřky z Písku nedokázaly zareagovat. A nakonec duel, který je opět přiblížil i k medaili z MOL ligy, v poklidu dovedly k jedenáctibrankovému rozdílu.

Nejvíce branek: Galušková 10/3, Pokorná 7/2, Svobodová 5, Chlupová 5 - Kubišová 7, Hauserová 4/2, Velková a Šetelíková po 3. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2. Vyloučení: 2:5. Diváci: 150.