16.2.2019 otevřeno: 1383 x

Poruba Most nezastavila, Slavia jasně přehrála Prešov

Vysoké prohry inkasovaly na Slovensku týmy Veselí nad Moravou a Plzně, od sousedů body naopak vezou házenkářky Slavie Praha. A Most nezaváhal v Porubě, kde vyhrál 28:23.

MOL liga – 16. kolo

Sokol Písek – HC Zlín 27:33 (16:15)

Písecké házenkářky přivítaly v Obloukové hale hráčky Zlína a po posledním prohraném domácím zápase proti Plzni potřebovaly bodovat, i kvůli bodům do play-out. Svěřenkyním trenéra Jordáka vyšel vstup do utkání a po deseti minutách vedly devítibrankovým rozdílem. Domácím vycházela hlavně souhra po ose Kvášová (bývalá reprezentantka posílila tým před tímto utkáním) – Šetelíková, na což zareagoval hostující trenér osobní obranou na bývalou oporu Slávie a hra se rázem vyrovnala. Do poločasu se hrála vyrovnaná házená, kde oba týmy přelévaly vedení ze strany na stranu. Po změně stran se vedení ujaly hostující házenkářky, které se snadno prosazovaly přes domácí obranu a pomalu zvyšovaly své vedení. Domácí hráčky mohly zápas v poslední desetiminutovce ještě zdramatizovat, ale nepřesnou střelbou a nevyužitím přesilové hry pomohly hostujícím hráčkám dovést utkání do vítězného konce.

Nejvíce branek: Šetelíková 8, Hauserová 5/1, Eresken, Pešková po 3 – Kolářová 7, Kříčková 6, Hradilová 6/3. Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/2. Vyloučení: 2:7. Diváků 222.

Martin Spuchlák, trenér Zlína: „Pro nás utkání dopadlo dobře, my jsme do Písku přijeli s vizí získat nějaké body. Body potřebujeme my a potřebuje je i Písek, ale na začátku to s námi vypadalo zle. Pak jsme se však rozhodli hrát osobní obranu na Kvášovou a tím jsme dokázali zápas otočit. Musím naším děvčatům pogratulovat, jak se v průběhu utkání zvedly a jsem rád, že jsme konečně vypadali jako jedno družstvo.“

Vladislav Jordák, trenér Písku: „Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale měli jsme ho zvládnout ještě lépe, ten rozdíl mohl být větší. My jsme čekali, že hosté začnou hrát osobní obranu na Kvášovou, bohužel za ten týden jsme se na tu variantu nestihli dostatečně připravit. Holky chtěly, bojovaly, ale ta osobní obrana pro nás byla v útoku složitá, zkoušeli jsme se s tím vypořádat nějakými akcemi, které jsme si narychlo domluvili, ale taková věc zafunguje dvakrát-třikrát, ale rozhodně ne celý zápas. Ve druhém poločase nám vůbec nefungovala obrana, když nedáme vyložené šance, musíme zapracovat v obraně a to se zejména v druhém poločase nedělo.“

Iuventa Michalovce – SHK Veselé n. M. 33:25 (16:7)

Házenkářky Iuventy nedaly Veselankám výraznější šanci, po prohře v Mostě další zaváhání nedopustily. V dostřelu jedné branky se Moravanky udržely do 10. minuty, pak se roztočil brankostroj Východňárek a o přestávce už dělilo oba týmy devět branek. V úvodu druhé půle navíc domácí navýšily svůj náskok až na jedenáct gólů a bylo rozhodnuto. Když ve 46. minutě svítil na ukazateli rozdíl třinácti tref, nebylo o vítězi sebemenších pochyb. Domácí v poklidu dovedly utkání do vítězného konce.

Nejvíce branek: Habánková 7/1, Kompaniiets 6, Wollingerová 4 – Pastorková 7, Kučerová 6/2, Novotná 4. Rozhodčí: Cipov, Klus. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 8:6. Diváci: 800.

DHK ZORA Olomouc – HK Sokol Bánovce n. B. 43:19 (18:9)

Prvních deset minut prvního poločasu bylo vyrovnaných a padlo pouze deset gólů. Poté se začalo domácí družstvo více prosazovat a do šatny si odnášelo devítibrankový náskok. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, domácí řídily obraz hry a nakonec vyhrály s více než přesvědčivým rozdílem 24 branek.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 8, Salčáková 7, Gajdošíková 6 - Matušincová 5, Obstová 4, Ráciková 4. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 190.

Jan Hegar, trenér Zory Olomouce: „Bylo nám jasné, že soupeř se určitě nenachází v lehké pozici, že jeho kádr je jednak úzký a navíc se vyrovnává s odchodem Klaudie Michnové, která ještě hrála na podzim s Bánovci. Děvčata bojovala určitě a je úctyhodné, že tento kádr drží a snaží se s ním pracovat. My jsme se ale snažili na toto utkání připravit poctivě, protože na podzim jsme padesát minut v podstatě hráli velmi vyrovnanou partii a rozhodli jsme až v závěru. Dnes jsem s výkonem našich děvčat spokojený. A jsem rád, že jsme splnili to, co jsme si řekli.“

Paulovičová Nataša, trenérka Bánovců: „Dneska to nebyl náš zápas. Odešli jsme trochu psychicky a k tomu se přidala únava, tím že nemáme na střídání rovnocenné hráčky. Všechny střídající byly skoro dorostenky, sice starší, ale některé i pouze první rok starší dorostenky a i mladší dorostenky. A to byl ten hlavní problém, když bylo třeba vystřídat, nemáme rovnocenné hráčky. Baby jsou šikovné, ale když jdou trochu dolů psychicky a je třeba vystřídat, tak není rovnocenná hráčka.“

Sokol Poruba – DHK Baník Most 23:28 (10:13)

Bez překvapení! Házenkářky Poruby nezaskočily favorizovaný Most a druhému celku tabulky mezinárodní MOL Ligy podlehly v duelu 16. kola 23:28 (10:13). Zatímco Baník tak vyhrál podesáté v řadě a dál stíhá vedoucí Michalovce, Poruba bude muset ještě o české play-off pořádně bojovat. Utkání od úvodního hvizdu prokazovalo kvalitu obran obou týmů. Jako první se sice prosadily domácí, pak se ale čtyřikrát trefil favorizovaný Most, v sestavě s bývalou hráčkou Poruby Alicí Kostelnou, a začal Sokolkám postupně utíkat. Vypracovaly si až pětibrankový náskok, Ostravanky to však nezlomilo a dokázaly držet krok. Ztráta tří gólů v poločase tak nebyla nikterak nedostižná. Po přestávce se utkání vyvíjelo podobně jako v prvním dějství. Poruba se snažila dotáhnout, Most si však udržoval pohodlný náskok. Tímto způsobem nakonec také dokráčel k desátému vítězství v řadě. Domácí celek naproti tomu prohrál na své půdě podruhé za sebou.

Nejvíce branek: Desortová 5, Konečná 5, Andrýsková 4, Polášková 4/4 – Kostelná A. 8/3, Šustková 5/1, Mikulčík 4, Kostelná K. 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4. Vyloučení: 2:3. Diváci: 167.

Slovan Dusľo Šaľa – DHC Plzeň 34:25 (16:11)

Přesvědčivou devítibrankovou výhru si zapsaly házenkářky Šaľy, v sobotním duelu přehrály Plzeň s novým trenérem Řezáčem vysoko 34:25. Šaľanky od úvodu diktovaly tempo zápasu. Do 20. minuty a stavu 11:9 se Plzeň držela, potom se Šaľanky utrhly a o přestávce vedly už 16:11. Ve druhé půli svůj náskok potvrzovaly a navyšovaly, ve 46. minutě to bylo už 27:19. Výrazněji zkorigovat vysokou ztrátu se Západočeškám nepodařilo a z utkání odešly poraženy o devět branek.

Nejvíce branek: Pócsiková 7, Ušiaková 4, Rácková 4 – Mudrová 7/1, Oravcová 6/1, Galušková L. 3. Rozhodčí: Jánošíková, Bočáková. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 4:6. Diváci: 550.

Bemaco ŠŠK Prešov – DHC Slavia Praha 24:37 (13:17)

Tak jak jasně přehrávala Šaľa a Michalovce své české soupeře, tak suverénně porazily soupeře z Prešova Slávistky. V 9. minutě sice domácí vedly 7:5, v 17. minutě ale vývoj zápasu Pražanky otočily a do šaten šly už se čtyřbrankovým vedením. Ještě v prvních pěti minutách druhé půle to vypadalo, že Prešovanky zápas zdramatizují, posledních dvacet minut ale patřilo jasně Slavii, která si postupně vybudovala až třináctibrankové vedení, které přetavily ve dva body.

Nejvíce branek: Popovcová 8/2, Klučková 7/1, Ratvajská 5 - Galušková V. 8/4, Pokorná 5, Chlupová 6. Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/5. Vyloučení: 4:2. Diváci: 150.