23.2.2019 otevřeno: 1573 x

Písek a Plzeň zapsaly důležité, i když trochu nečekané výhry

Písek porazil Porubu, Plzeň přehrála Olomouc. Aspiranti na české medaile na palubovkách týmů ze spodních pater tabulky pořádně zaváhali. Podzimní porážku pak Veselí oplatily Mostečanky.

MOL liga - 17. kolo

Sokol Písek - DHC Sokol Poruba 21:19 (11:9)

Domácí hráčky pod vedením nové trenérky Keclíkové měly hned od úvodu navrch, držely si vedení a ve 24. minutě si vypracovaly dokonce pětibrankový náskok. Ten sice ještě do přestávky stihly Ostravanky stáhnout na rozdíl dvou gólů, ale po obrátce se vše vrátilo do starých kolejí a k původnímu odstupu. Po čtyřiceti minutách bezkrevného výkonu však Poruba na svého soupeře nastoupila a opět začala stahovat. Vyrovnat se ji povedlo jedenáct minut před koncem, ovšem místo toho, aby svého soupeře dorazila, přišla další ztráta. Čtyři neproměněné sedmimetrové hody a spousta technických chyb v celém utkání, podpořená červenou kartou pro oporu Michaelu Konečnou se na výsledku výrazně projevily. Závěr mnohem lépe zvládl Písek, který tak ukončil sérii porážek a zároveň výrazně zkomplikoval Porubě cestu do play-off.

Nejvíce branek: Kubišová 5, Šetelíková 4, Pešková 2 - Desortová 6, Smetková 4, Baumbachová 2. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 1/0 - 6/2. Vyloučení: 3:1. ČK: Konečná (Poruba).

Dušan Daniš, trenér Sokola Poruba: „Myslím si, že dnes jsme zaostali za svou výkonností, které jsme schopni. Hráli jsme vysoce nekoncentrovaně a nesoustředěně, porazilo nás družstvo, které chtělo vyhrát a více bojovalo, zatímco my jsme se nedokázali prosadit ani z protiútoků, ani střelou spojek zpoza devítky. Mnoho chyb jsme udělali v rozehrávce a nakonec jsme zahodili čtyři sedmimetrové hody, což v zápase, kdy prohrajete o dva góly, je strašně moc. Je pak jasné, že se to musí projevit na konečném výsledku. Podle vývoje v tabulce a toho, jaké zápasy nás ještě čekají, nám určitě tyto dva body mohou v boji o play-off chybět.“

Písečanky slaví výhru nad Porubou. | Foto: Facebook Házená Sokol Písek

DHC Plzeň – DHK Zora Olomouc 19:16 (12:6)

Příliš branek neviděli diváci v Plzni, zato ale mohli oslavit trochu nečekané vítězství domácího týmu. Plzeňské házenkářky soupeři odskočily hned v úvodu, kdy si vypracovaly vedení 6:3 a o poločase vedly už vysoko 12:6. Ve druhém poločase se nejvíce Olomouc Plzni přiblížila šest minut před koncem, když Hanačky korigovaly na 14:17, vydřené body si ale Plzeňanky už nechtěly nechat vzít a závěr zápasu si pohlídaly.

Nejvíce branek: Oravcová 7/1, Mudrová 6/1, Kepková 2 – Gajdošíková 4, Sovová 2/2, Patrnčiaková 2/2. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 3/2 – 8/5. Vyloučení: 6:2. Diváci: 172.

ŠŠK Prešov – HC Zlín 27:26 (14:14)

Po těsné porážce jedou bez bodů domů házenkářky Zlína, Soupeřkám z Prešova podlehly nejtěsnějším možným rozdílem a vyrovnaný byl celý průběh zápasu. Žádný z týmů si nevypracoval větší než tříbrankové vedení (20:17) a v samém závěru se oba týmy střídaly ve vedení. Šťastnější byl nakonec domácí Prešov, kterému vítězství sedmadvacátou brankou a svou třetí v zápase vystřelila Liebiedieva.

Nejvíce branek: Klučková 9/3, Vencuríková 5, Popovcová 3, Liebiedieva 3 – Hradilová 7/3, Kříčková 7, Hubová 6/2. Rozhodčí: Gedeon, Palovčák. Sedmimetrové hody: 6/5 – 9/6. Vyloučení: 5:6. Diváci: 125.

DHK Baník Most – SHK Veselí nad Moravou 32:22 (15:14)

Odplata za říjnovou porážku ve Veselí vyšla mosteckým házenkářkám na domácí půdě na výbornou, ačkoli zejména první polovina nenaznačovala, že by konečný rozdíl mohl být deset branek. Domácí si relativně brzy vytvořili mírný náskok, ovšem před koncem první půle ztratili koncentraci a Veselí zkorigovalo až na rozdíl jediné branky. Jenže Černí andělé vstoupili do druhé půle koncentrovaněji a hned od prvních minut začali znovu navyšovat skóre a nedovolili soupeři výrazněji zkorigovat výsledek, ani když hráli v trojnásobném oslabení. Naopak svůj náskok do konce utkání navýšili až na výsledný desetibrankový rozdíl.

Nejlepší střelci: Kovářová 7, A. Kostelná 5/1, Šustková 4 – Kučerová 9/4, Michová 3, Pastorková 3. Rozhodčí Dalibor Pavlát, Luděk Točík. Sedmimetrové hody 2/2-4/4. Vyloučení: 7/2. Diváků: 650.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most:
„Byl to zápas dvou velmi rozdílných poločasů. V první půli jsme si vytvořili velmi slibný náskok, který jsme zase ztratili. Dnes se nám do toho stroje dostalo trochu písku a lehce to zaskřípalo. Věděli jsme, že když v druhé půli vsadíme na tempo, mělo by nám to vyjít. Je až neuvěřitelné, že konečný výsledek je takový, když jsme v poločase vedli o jedinou branku. A jsem za všechny moc rád, že jsme svou úspěšnou sérii neztratili a pokračujeme dál.“

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Most měl především ve druhém poločase úspěšnější střelbu, rozdíl mezi námi a soupeřem byl v úspěšnosti zakončení. Ve druhém poločase toho naše gólmanky moc nechytily a Mostu tam spadlo skoro všechno, my jsme zase nemohli dát branku ani z vyložených šancí. Most si úspěšností střelby určitě zasloužil vyhrát.“