24.2.2019 otevřeno: 667 x

Slavistky a Šaľa si body rozdělily

V nedělním souboji 17. kola MOL ligy se v Praze body dělily. Slavia Praha a Duslo Šaľa se rozešly s výsledkem 27:27.

MOL liga – 17. kolo

Slavia Praha – Duslo Šala 27:27 (12:12)

Pražanky si tentokrát vstup do důležitého klání o medailové pozice v česko-slovenské soutěži pohlídaly, vstřelily první branku a držely krok se soupeřkami, které byly v tabulce před nimi. Přesto většina prvního dějství patřila hostujícímu celku, který se jen jednou dostal ke třígólovému náskoku. Ale na ten dokázaly slávistky zareagovat a ještě do přestávky vyrovnaly na 12:12. Naopak do druhého poločasu to byly slávistky, které se „vystřelily“ a během úvodních čtyř minut vstřelily tři branky a žádnou nedostaly. Pražanky si dále udržovaly mírný náskok. Poslední čtvrtina se změnila v drama a boj o každý míč a gól. Oba týmy se střídaly ve vedení, nakonec duel skončil remízou 27:27. A boj o medaile v MOL lize bude pokračovat dál.

Nejvíce branek: Galušková 7/1, Pokorná 6/1, Jačková 5 - Pöcsiková 5/2, Rácková 3, Königová 3. Rozhodčí: Haramul, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/3. Vyloučení: 3:5. Diváci: 100.

Jan Salač, trenér Slavie Praha: „Bod svým způsobem bereme. Jak se říká, lepší vrabec v hrsti, než… Ano, jsem trochu zklamaný, ale nakonec jsme za bod rádi. Remíza je to zasloužená z obou stran. Druhý poločas se pro nás začínal vyvíjet slibně a utekli jsme na rozdíl tří gólů. Pak však přišel zlomový bod, kdy jsme ve vlastní přesilovce inkasovali a soupeřky se probudily a vrátily do zápasu. Dál už to až do konce bylo velmi vyrovnané, nakonec jsme bod ubránili v posledních sekundách, protože Šala měla ještě v poslední půlminutě míč v držení a útočila. Jen škoda, že brankářky neměly vyšší procento úspěšnosti, s ním bychom byli snad šťastnější.“