2.3.2019 otevřeno: 1214 x

Písek veze body z Prešova, Most nedal šanci Bánovcům. Olomouc doma přetlačila Slavii

Domácí výhry pro Most a Olomouc, jedno vítězství pak ze Slovenska veze Písek. Jihočešky bodovaly na palubovce Prešova, když o svém vítězství rozhodly už v prvním poločase.

MOL liga - 18. kolo

DHK Baník Most – HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 35:17 (17:6)

V Mostě se se žádné překvapení nekonalo, už od prvních minut domácí hráčky ukazovaly, kdo je pánem na palubovce. Navíc Černí andělé nastoupili i bez některých svých tradičních opor, mimo jiné bez Dominiky Müllnerové v brance, podobně ale Bánovce nasadily do hry výrazně mladý tým. Už v poločase se šlo do šaten za desetibrankového rozdílu, ani ve druhé půli se obraz utkání nijak radikálně nezměnil a mostecké hráčky si v poklidu dokráčely pro vítězství.

Nejlepší střelkyně: Zachová 6, Tesařová 5, Šustková 5/2, Kovářová 5/3 – Matušincová 4, Hollá 3, Ráciková 3. Rozhodčí: Marek Bareš, Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/1. Vyloučení 3/3. Diváků 325.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Měli jsme v zápase své cíle, které jsme sledovali, například ofenzivní obranu, kterou jsme si chtěli namodelovat ve skutečném zápase. Víme, že soupeři odešly dvě důležité hráčky, a tak hraje, na co stačí Je velmi těžké udržet tempo zápasu, když soupeř přijede s jasnou taktikou, že bude dlouho útočit. My jsme si to své splnili, možná to mohlo být ještě atraktivnější pro diváky, ale co jsme potřebovali, to jsme splnili. Tentokrát dostala volno Dominika Müllnerová a v brance se vystřídaly Sabrina Novotná a Kristína Opátová a obě odvedly dobrou práci.“

Nataša Paulovičová, trenérka HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou: „Při tom týmu, jaký máme k dispozici, například máme jen jednu brankařku do pole, a při výkonnosti našeho týmu, děvčata na hřišti dělala, co mohla. Nemáme kádr postavený na to, abychom se mohli porovnávat s nejlepším týmem soutěže. Hodně hráček je zraněných, některé už odešly na mateřskou dovolenou, v podstatě jsme postavili starší dorostenky. V tuto chvíli nemáme do pole zkušené hráčky a z toho to všechny vychází.“

DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha 33:24 (14:13)

Do důležitého zápasu v boji o play off vstoupil lépe domácí tým a vedl 2:0. Jenže potom hosté zabrali a dlouho vedli. Až před přestávkou se Zoře podařilo otočit skóre. Po změně stran domácí tým ovládl dění na palubovce a před skvělým publikem získal dva body.

Nejvíce branek: Kašpárková 7, Hurychová 6, Sovová 4 - Galušková 7, Pokorná 7, Svobodová 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 - 1/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 240.

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Obě družstva byla oslabena o některé klíčové hráčky. My jsme z toho trošku měli obavy. Jsem rád že jsme z tohoto zápasu vyšli vítězně, ale v našem případě to bylo také tím, že jsme se v minulých zápasech trápili s proměňováním střeleckých příležitostí. V dnešním zápase musím družstvo pochválit za proměňování vyložených i spojkových šancí. V některých momentech to byl střelecký koncert, i tak se na to ale budeme muset soustředit dál. Takže výkon v té první půli, kdy to vypadalo, že nám soupeř trošičku odskakuje jsme dokázali ustát a v té druhé půli jsme zápas dostali pod kontrolu a ovládli jej. Byl to z naší strany kolektivní výkon. Musím pochválit Míšu Poláškovou a Markétu Hurychovou. Jsou to pro nás důležité body, protože pro nás je cesta do play-off stále otevřená.“

Jan Salač, trenér Slavie Praha: „Bude se mi hodnotit hůř než domácím, kterým gratuluji k vítězství. Nám bohužel dneska opět nevyšel první poločas. Začátky jsou vždycky špatný, dneska to bylo 2:0, vrátili jsme se do zápasu, ale bohužel jsme se nebyli schopní vypořádat s hrou přes pivota. Dostali jsme tam zbytečně moc gólů. Ačkoliv nás Míša Hillebrandová držela nad vodou, tak jsme nebyli schopní se ne držet, ale spíš jsme dotahovali. V druhém poločase těm stěžejním hráčkám, jak jste si všimli, tak Eliška Jačková nenastoupila. Má problémy se svalem ve stehně. Začaly nám tedy ubývat síly. Verča Galušková má také zdravotní problémy. Vznikly z toho takové dostihy. Dostali jsme 18 gólů v druhém poločase, takže bohužel dva body zůstávají v Olomouci a my se budeme muset o další poprat někde jinde.“

ŠŠK Prešov – Sokol Písek 29:35 (11:21)

Písečanky v Prešově bodovaly. Především zásluhou skvěle střílejících Kvášové, Šetelíkové a Kubišové ovládly už první poločas, kdy Písek urval vedení 21:11. Bylo tak prakticky rozhodnuto a přestože Prešov v závěru mírně výsledek zkorigoval, slavil Písek na východě Slovenska zisk dvou bodů.

Nejvíce branek: Popovcová 10/4, Vagaská 7, Ščerbáková 4 – Kvášová 11/1, Kubišová 7, Šetelíková 6. Rozhodčí: Bočáková, Jánošíková. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1. Vyloučení: 4:4. Diváci: 180.