3.3.2019 otevřeno: 828 x

Zlíňanky nestačily ve druhé půli na Šaľu, Písek v předehrávce vysoko prohrál v Michalovcích

Nabitý interligový víkend završila trojice zápasů. V zápasech 18. kola si body zapsaly Poruba a Šaľa, Písek si při cestě na východ Slovenska předehrál zápas 21. kola a podobně jako Plzeň o tři dny dříve odešel z utkání vysoko poražen. DOPLNĚNY HLASY PORUBA - VESELÍ.

MOL liga – 18. kolo

HK Slovan Duslo Šaľa – HC Zlín 31:28 (16:15)

V Šaľe Zlíňanky bojovaly ze všech sil o dobrý výsledek a především o cenné body, přes solidní výkon to ale na bodový zisk nestačilo. Se soupeřkami ale zlínské házenkářky dlouho držely krok, v první půli zaostávaly maximálně o tři branky a ve 25. minutě se dokonce krátce ujaly vedení 13:12. O poločase už ale opět minimální náskok držely Slovenky a vedení si hlídaly i v druhé půli. Postupně si vypracovaly až sedmibrankový náskok, Zlín se ještě pokusil závěr zdramatizovat, ale závěrečný hvizd je zastavil v dostřelu tří gólů. Čtyřem stovkám diváků zápas navíc zpestřilo třináct nařízených sedmimetrových hodů.

Nejvíce branek: Pócsiková 7/4, Königová 5, Obstová 4, Vargová 4 – Sekulová 6, Křičková 6, Kolářová 4, Jagodič 4/4, Hradilová 4. Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 10/6 – 3/3. Vyloučení: 4:5. Diváci: 400.

DHC Sokol Poruba - SHK Veselí n. M. 25:23 (13:11)

Možná klíčové vítězství získaly v nedělním utkání 18. kola MOL Ligy házenkářky Poruby. Svěřenkyně Dušana Daniše zdolaly Veselí 25:23 (13:11) a přiblížily se tak postupu do play-off. Domácí tým se ujal hned od prvních okamžiků vedení, které postupně navyšoval. Ve 27. minutě si Poruba vypracovala náskok čtyř branek (12:8), hostující Veselé panenky však ještě do poločasu rozdíl o polovinu snížily. A to nebyl konec. Po pauze se Veselí dostalo na chvilku dokonce o krok napřed, Sokolky to ale nerozhodilo, brzy si vzaly vedení zpět a rychle si znovu vytvořily odstup, který se nakonec ukázal být rozhodující pro výsledek.

Nejvíce branek: Polášková 4/3, Desortová 4, Andrýsková 4 - Veselková 7/2, Kubáčková 3, Boorová 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 7/6 - 4/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 196.

Dušan Daniš, Sokol Poruba: "Důležitost tohoto zápasu byla jasná pro obě družstva a myslím si, že to to svazovalo ruce nám i soupeři. My jsme se s tím moc nevypořádali a vcelku jsme se neprosazovali střelbou zvenku od spojek. Ta byla mizerná. Vše jsme se snažili tlačit do šestky, kde jsme zbytečně ztráceli míče. Nakonec jsme v obraně, která nehrála špatně, udělali pár chyb a dostali jsme pár laciných branek. Ať už od Kubáčkové, Veselkové nebo Kučerové z dálky. Bylo to nekoncentrovaností. Celkově jsme chtěli hrát na rychlé protiútoky, který se nám ale nedařil. Dělali jsme tam dost podstatných chyb. Naše družstvo určitě nepodalo takový výkon, na jaký děvčata mají. Je možné, že to bylo dáno důležitostí zápasu, protože ve středu jsme měli přípravné utkání s chlapci z Frýdku a naše hra vypadala úplně jinak."

Luboš Hudák, SHK Veselí n. M.: "Gratuluji soupeři k vítězství, zasloužili si ho. Hráli efektivněji hlavně v útoku, my jsme udělali více chyb. I když jsme zápas dotáhli a otočili, tak vlastními chybami jsme Porubu ho nechali vrátit zpět. Potom už ho dohráli pod kontrolou až do konce. Ke konci týdne jsme se potýkali se zdravotními problémy, některé hráčky dokonce docházely na druhý poločas později, protože v šatně ještě zvracely. Já sám se ze zdravotních důvodů nedostavil na páteční trénink. Ale tohle není výmluva. Chtěli jsme zápas odehrát na sto procent a bodovat, což se nepodařilo. Stále jsme neefektivní na pozici spojek, s čímž nevím, jak se vyrovnat. Stále na to tlačím, trénujeme to, věnujeme se tomu, ale v zápase to je vždy jinak."

MOL loga – 21. kolo - předehrávka

Iuventa Michalovce – Sokol Písek 39:22 (21:10)

Házenkářky Michalovců nedaly v předehrávce 21. kola Písku prakticky žádnou šanci. Podobně jako ve čtvrtek Plzeň, i Jihočešky vyprovodila Iuventa s vysokou porážkou. O výhře rozhodly domácí už v první půli, kterou vyhrály 21:10. Ve druhé půli v nastoleném tempu pokračovaly a Písek porazily o sedmnáct gólů 39:22.

Nejvíce branek: Habánková 11/3, Fiľková-Trehubová 8, Mugoša 7 – Kubišová 6/2, Kvášová 5, Součková 4. Rozhodčí: Majstrík, Manek. Sedmimetrové hody: 5/3 – 5/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 500.