Olomouc a Most zapsaly vysoké výhry, Poruba vyhrála v Prešově o gól

Olomouc, Most a Poruba. To jsou týmy, které jsou po sobotě o dva body bohatší. Nejvíce se na body nadřely Porubanky v Prešově, Most i Olomouc si pro body došly suverénně.

MOL liga - 19. kolo

HC Zlín – DHK Zora Olomouc 26:32 (10:18)

Zlín hrál od začátku v útočné fázi vlažně, brankařka hostů Polášková byla překonána poprvé až v sedmé minutě. Výborně chytala i domácí Stojarová až do chvíle, kdy její spoluhráčky dávaly soupeřkám jeden míč za druhým a ty jejich chyby trestaly brankami z rychlých útoků. Kanonádu přibrzdila až přestávka. Druhý poločas začala zodpovědněji opět Olomouc, Zlín se pokusil dotáhnout, ale náskok hostů byl dostačující a zaslouženě bral dva body.

Nejvíce branek: M. Sekulová 7, Nygrýnová 4, Kříčková 4 - Krajčovičová 10/5, Trumpešová 6, Patrnčiaková 5/1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/6. Vyloučení: 4:4. Diváci: 102.

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Na dnešní utkání jsme se velmi pečlivě připravovali, protože Zlín v minulém kole podal velmi dobrý výkon v Šaľe. Myslím, že to, co jsme si připravili, jsme dnes předvedli na hřišti. Ovládli jsme první poločas a pak už se utkání dohrávalo. Zisk dvou bodů je pro nás důležitý, stále ještě můžeme doufat v účast v play-off.“

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „Gratuluji soupeři. Připravovali jsme se na utkání celý týden, bohužel hráčky nesplnily nic z toho, na co jsme se chystali. Náš výkon v prvním poločase nesnese žádná hodnotící kritéria, možná posledních deset minut bylo trochu lepších. Na krok, který jsme udělali v Šaľe, jsme dnes nenavázali a udělali jsme další tři dozadu. Výkony jsou nevyzpytatelné, nevím, jak družstvo reaguje, samo na sebe vyvíjí tlak. Musíme asi nejvíce pracovat na psychické stránce. S přípravou na další zápas musíme začít v týdnu opět od začátku.“

DHC Plzeň – DHK Baník Most 20:29 (9:13)

Roli favorita zvládly na palubovce Plzně házenkářky Mostu. Nováček držel s Anděly krok prvních sedmnáct minut, kdy dokonce domácí drželi vedení na své straně (4:1, 8:6). Pak šňůrou čtyř branek Most vývoj utkání otočil a do kabin si pak Severočešky nesly už čtyřbrankový náskok 13:9. Vyšel jim i vstup do druhé půle, když v prvních sedmi minutách vedení navýšily na 18:9 a pak už Plzeň nezvládla korigovat až do konce zápasu víc než na rozdíl šesti tref. V úvodu poslední patnáctiminutovky pak další šňůrou několika tref v řadě Most odskočil už na 27:15 a bylo více než rozhodnuto o tom, kdo si body vezme.

Nejvíce branek: Galušková L. 6, Formanová 4, Mudrová 3 - Šustková 9/4, Mikulčík 6, Kovářová 3. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 5/2 - 11/6. Vyloučení: 5:5. Diváci: 194.

Bemaco ŠŠK Prešov - DHC Sokol Poruba 25:26 (12:11)

Další dramatický duel, ovšem tentokrát pro ně s dobrým výsledkem, mají za sebou házenkářky Poruby. Svěřenkyně trenéra Dušana Daniše zvládly sobotní bitvu 19. kola MOL Ligy a vyhrály na půdě předposledního Prešova 26:25 (12:12). Ostravanky v průběhu prvního poločasu prohrávaly už o tři branky, náskok soupeře se jim však podařilo stáhnout. Po obrátce se pak skóre přelévalo ze strany na stranu. Až v úplném závěru se Poruba utrhla na tříbrankový rozdíl, který sice Prešov dokázal korigovat, nikoli však úplně dotáhnout.

Nejvíc branek: Klučková 7/2, Popovcová 7/1, Vagaská 4 - Polášková 8/1, Michalíková 7, Desortová 5. Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/1. Vyloučení: 4:3. Diváci: 200.