29.3.2019 otevřeno: 987 x

Panenky přestřílely Plzeň, Poruba Bánovce

Oslabené Panenky jasně přehrály Plzeň a zajistily si postup do play off. Zase jsou o krok blíže k postupu do play off jsou i Porubanky. Házenkářky Poruby nenechaly v páteční předehrávce 20. kola MOL Ligy nic náhodě a porazily jasně poslední Bánovce 42:17 (20:8).

MOL liga - 20. kolo

SHK Veselí nad Moravou – DHC Plzeň 33:21 (15:10)

Házenkářky SHK Veselí nad Moravou nastoupily do zápasu bez tří zraněných hráček základní sestavy (brankařka Lekešová a spojky Michnová a Kučerová). Přesto tahaly za kratší konec pouze v úvodních minutách utkání, kdy byl stav 1:4. Pak ale pěti brankami v řadě otočily vývoj na 6:4 a od tohoto okamžiku byly jasně lepším týmem. V domácí brance spolehlivě chytala Hřebejková a Veselanky neustále zvyšovaly svůj náskok, který se nakonec zastavil na dvanátibrankovém rozdílu. Slovácký celek si výhrou definitivně zajistil postup do play – off.

Nejvíce branek: Pastorková 7/2, Boorová 7/2, Kubáčková 5 – Oravcová 6, Mudrová 3, Franzová 3/1. Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/1. Vyloučení: 2:4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Diváci: 100.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Body jsme nutně potřebovali. V úvodu zápasu jsme nehráli koncentrovaně, pak jsme se ale dostali do tempa. Hřebejková zachytala velmi dobře, to bylo důležité. Ve druhé půli jsme hráli více na rychlé útoky, ze kterých jsme dávali snadné góly."

Richard Řezáč, trenér DHC Plzeň: „Nezbývá nám než soupeři pogratulovat. Jen v úvodních minutách jsme byli houževnatým soupeřem. Nepodařilo se nám přenést na hřiště to, co jsme si stanovili před zápasem."

DHC Sokol Poruba - Bánovce n. B. 42:17 (20:8)

Před zápasem trenér Dušan Daniš nepochyboval, že se tentokrát proti slovenskému celku roli favoritek Poruba zvládne. „Historie se opakovat nebude," říkal rozhodně. A jeho svěřenkyně to do puntíku splnily. Do soupeře se obuly od prvních okamžiků utkání a ve dvanácté minutě svítilo na ukazateli skóre 9:0. Až poté se prosadily také Slovenky, ovšem kanonádu Poruby to nijak nezastavilo. Do poločasu domácí hráčky přidaly ještě dvanáct branek, a i když se trochu rozjela ofenziva i na straně Bánovců, šlo se do šaten za stavu 20:8. Po pauze už Poruba udržovala bezpečný náskok a dovedla tak duel k jednoznačnému triumfu, kterým se opět přiblížily postupu do českého play-off. O tom by mohlo být jasno už v sobotu, kdy by ale podceňovaný Písek musel bodovat v Olomouci.

Nejvíce branek: Polášková 10/1, Desortová 9, Konečná 4, Smetková 4,  Andrýsková 4,  Novobilská 4 -  Matušincová 7/4, Bridová 3, Matejíková 3. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmičky: 1/1 - 4/4. ŽK: 2:3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 144.