6.4.2019 otevřeno: 1106 x

Poruba veze výhru ze Šaľy, Plzeň rozstřílela Bánovce

Důležité body a velmi cenné vítězství, které se v závěru ročníku v mezinárodní MOL Lize bude určitě hodit, získaly v sobotu večer na jihozápadě Slovenska házenkářky Poruby. Ostravanky vyhrály utkání předposledního 21. kola soutěže v Šale 26:24 (17:10). Vysoko 39:27 porazily Plzeňanky tým Bánovců, naopak Olomouc prohrála v Prešově.

MOL liga - 21. kolo

HK Slovan Duslo Šala - DHC Sokol Poruba 24:26 (10:17)

vodní branku střetnutí si sice připsaly na své konto jako první domácí hráčky, jenže to bylo naposledy, kdy vedly. Poruba rychle skóre obrátila a postupně si budovala náskok, který se vyšplhal až na poločasových 17:10. I vstup do druhé půle se povedl lépe Šale, stáhla ztrátu o dvě branky, ale Poruba si pětibrankový odstup udržovala. A to až do závěru, kdy domácí tým sice opět zabral, ale na menší než dvoubrankový rozdíl se už nedostal. Pravděpodobně nejcennější výhru během posledních dvou let v MOL Lize už Poruba udržela.

Nejvíce branek: Némethová 9, Trepáčová 4, Obstová 3 - Konečná 8, Polášková 6, Mýlková 4. Rozhodčí: Mastrik, Manek. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 1:1. Diváci: 500.

DHC Plzeň – HK Sokol RMK Bánovce n. B. 39:27 (25:9)

Tohle bylo jednoznačné. Poslední Bánovce nedostaly šanci ani v Plzni. Domácí házenkářky na hřišti dominovaly od úvodních minut, rychle si vypracovaly vedení 10:4, navyšovaly na 18:6 a o poločase vedly 25:9! Bylo tak rozhodnuto už v polovině zápasu a ve druhé půli se už utkání jen dohrávalo.

Nejvíce branek: Mudrová 9/1, Svobodová 6, Kepková 5 – Matušincová 13/8, Hollá 6, Matejková 4. Sedmimetrové hody: 5/4 – 8/8. Vyloučení: 3:3. Diváci: 118.

ŠŠK Prešov – DHK Zora Olomouc 26:22 (17:10)

Prešovanky měly od začátku utkání navrch, v úvodu se chopily vedení 4:1 a odstup si udržovaly i v dalších minutách, postupně navýšily náskok až na sedm gólů. V úvodu druhé půle vedení zvedly ještě o branku, Olomouc dotírala, ale blíž než na čtyři branky rozdílu se nedostala (20:16). Prešov si udržoval bezpečný odstup a nakonec se radoval z výhry 26:22. Na pozici ani jednoho z týmů ale výsledek utkání nic nezmění. Olomouc je stále sedmá a mimo pozice pro české play off, do kterého letos nezasáhne, Prešov předposlední.

Nejvíce branek: Popovcová 8/2, Klučková 5, Šutranová 3, Vencuríková 3 – Gajdošíková 8, Salčáková 6/4, Kašpárková 2, Patrnčiaková 2. Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4. Vyloučení: 2:5. Diváci: 234.