13.4.2019 otevřeno: 2092 x

Mostečanky si na krk zavěsily stříbrné interligové medaile

Základní část MOL ligy se nachyluje, týmy dohrávají poslední 22. kolo. Medaile už jsou rozděleny. Mezi medailisty je letos jediný český tým, družstvo Baníku Most. Zlato berou Michalovce a bronz Šaľa.

MOL liga - 22. kolo

DHK Baník Most – Sokol Písek 30:15 (16:7)

Most od prvních minut dokazoval, kdo bude v utkání udávat tempo. Už v sedmé minutě vedli domácí o tři branky a svůj náskok už pouze navyšovali. Obrana, na kterou se domácí v tréninzích zaměřili, jim tentokrát fungovala více než dobře a skvělými zákroky se v brance blýskly i brankářky Müllnerová a Novotná. Během utkání zvládl mostecký trenér prostřídat prakticky celý kádr a nakonec domácí dokráčeli k pohodlnému vítězství o patnáct branek. Po zápase pak mostecké hráčky navlékly na krk medaile za druhé místo v letošním ročníku MOL ligy.

Nejvíce branek: Šustková 7/2, Kovářová 6, Zachová 4 – Kvášová 9/1, Kubišová 2. Rozhodčí: Milan Hájek, Michal Nezbeda. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1. Vyloučení: 6 (ČK Jungová) :2. Diváci: 325.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „My jsme se tento týden skutečně velmi intenzivně zaměřili na obranné chování, spolupráci obrany s brankářem, a to se nám opravdu povedlo. Vyšlo nám to, protočili jsme prakticky celý tým, každý si odvedl své penzum obranné činnosti. Nutně jsme to potřebovali, toto posunutí v obraně a je to samozřejmě skvělé co se týče sebevědomí před play off. A že máme placku na krku, je samozřejmě skvělá věc a další ze splněných úkolů pro letošní rok.“

Kateřina Keclíková, trenérka Sokol Písek: „Z naší strany to rozhodně nebyl povedený zápas, po celou dobu jsme se trápili v proměňování šancí. Obecně v útoku jsme se celkem protrápili a na druhou stranu jsme nebyli schopni pokrýt kombinace, na které jsme se připravovali. Most byl jasný favorit, přece jen to byl souboj prvního s prakticky posledním. Vyhrál zaslouženě a k vítězství mu gratuluji.“

DHK ZORA Olomouc – HK Slovan Duslo Šala 27:25 (15:13)

Utkání bylo po celou dobu vyrovnané. Družstva se střídala v jednom až dvoubrankovém vedení. První poločas zvládly lépe domácí hráčky o dva góly. Na začátku druhého poločasu se hráčky Šaly dostaly do herní pohody a pěti brankami za sebou utkání obrátily ve svůj prospěch. Následovalo přetahování o výsledek, kdy si v samotném závěru za vyrovnaného stavu domácí hráčky dvěma brankami pojistily vítězství.

Nejvíce branek: Salčáková 10, Kašpárková 4, Salašová 3, Hurychová 3 - Pócsiková 7, Königová 7, Némethová 5. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/3. Vyloučení: 5:2 (ČK Gajdošíková). Diváci: 240.

Jan Hegar, trenér ZORY Olomouc: „Diváci určitě viděli zajímavý zápas. Smekám před soupeřem, protože jim vypadly tři hráčky základní sestavy a ta mladá děvčata hrála velmi takticky, pozorně a nám to dělalo potíže. My jsme chtěli rychle získávat míče a dělali jsme při tom chyby v obrané fázi, ale to by asi nebyl určitě ten největší problém. Ten nastal začátkem druhého poločasu, kdy jsme prostřídali sestavu a měli jsme několik neproměněných a uspěchaných šancí v útočné kombinaci. Soupeř nás trestal z rychlých útoků. Tam děvčatům musím trošku vytknout to, že jsme se nevraceli, tak jak bych si představoval. Potýkali jsme se 20 až 25 minut s naší útočnou činností, ale s tím se v podstatě potýkáme delší čas. Máme problém s těmi rozhodovacími činnostmi v pravý daný moment. Myslím si, že jsme toto utkání mohli klidně i prohrát, v závěru nás podržela Polášková, která chytla dvě vyložené šance a družstvo dostalo jistotu a šlo si za vítězstvím. Děkuji soupeři za výborný výkon a přeji mu v play off, aby se dostal do finále.“

Michal Lukačin, trenér Dusla Šaľa: „Gratuluji soupeři ke dvěma bodům. Pro ně jsou to důležité body. Pro nás v podstatě ten zápas neřešil nic, byl spíš takový motivační. Máme teď momentálně mladé družstvo a jdeme do play off. Chtěl jsem, aby děvčata bojovala a šla za vítězstvím, což dnes potvrdila. Musím je pochválit za výkon. S tím, že soupeř v tom prvním poločase vedl a dokonce se dostal i na pětigólový rozdíl, ale my jsme ten závěr toho prvního poločasu zvládli. Stáhli jsme to na dva góly, což bylo velmi dobré pro druhý poločas. Fantasticky nám vyšel druhý poločas, my jsme vyhráli první sedmiminutovku 5:0 a dostali jsme se dovedení o dva góly a to jsme si udržovali až do sedmi minut do konce. Potom přišel ten závěr a tam to naše mladé družstvo nezvládlo. Za rok za dva ale naše družstvo vyzraje a takovéto situace bude zvládat. Neproměnili jsme tam dvě tutové šance. Děkuji děvčatům za bojovnost. “

DHC Sokol Poruba - DHC Plzeň 30:26 (15:14)

Házenkářky DHC Sokol Poruba nenechaly nic náhodě. V sobotním utkání 22. kola MOL ligy porazily na domácí půdě Plzeň 30:26 (15:14), čímž potvrdily své čtvrté místo v tabulce mezinárodní soutěže a hlavně druhé mezi českými celky, které jim tak zaručuje výhodu do následujícího play-off. Porubě se povedl už vstup do utkání, kdy si v úvodní čtvrthodině hry vypracovala čtyřbrankový náskok, na který se Plzni podařilo ještě ve druhé části prvního poločasu odpovědět. Klíčovou fází duelu byl začátek druhého poločasu, kdy domácí tým utekl až na rozdíl devíti branek. Západočešky sice ještě zabojovaly, ale na vítězství Ostravanek závěrečný nápor už nic nezměnil.

Nejvíce branek: Smetková 7, Polášková 5, Desortová 4 - Mudrová 10/5, Oravcová 5, Svobodová 3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 0 - 5/5. Vyloučení: 2:0. Diváci: 94.

Dušan Daniš, trenér Sokola Poruba: „Myslím, že se potvrdila slova, která jsem řekl před zápasem, že soupeř má také co hrát, a že bude velmi nepříjemným. Nakonec jsme se o tom přesvědčili v prvním poločase, kdy jako kdyby to došlo k nám do šatny, děvčata hrála velmi laxně hlavně v obraně. Patnáct vstřelených gólů by šlo, ale čtrnáct inkasovaných bylo mnoho. Bylo to zapříčiněno naší nedůraznou obranou. Ve druhé půli jsme to zlepšili, jen je škoda, že to zlepšení netrvalo celý poločas, ale vybrali jsme si hluchá místa, kdy jsme zbytečně ztráceli míče a soupeř toho využil k dotáhnutí výsledku."

Richard Řezáč, trenér DHC Plzeň: „Jeli jsme sem s pokorou, ale v koutku duše i s tím, že bychom mohli nějaký bod získat. Myslím si, že první poločas tomu i odpovídal, ale bohužel na třicet obdržených branek se body zvenku těžko vozí. V tom vidím příčinu toho, že jsme nebyli lepší, protože v obraně jsme nebyli tak důrazní, jako bychom chtěli. Soupeři ale blahopřeji a myslím, že to dokázalo fakt, že i s družstvy z horní špičky dokážeme hrát."

SHK Veselí n. M. – HC Zlín 22:28 (10:16)

Tradiční moravské derby tentokrát vyznělo pro Zlíňanky. Domácí Veselí drželo vedení jen v na konce úvodní desetiminutovky (6:5), pak už se na zbytek zápasu chopily otěží hráčky Zlína a ještě před přestávkou si vypracovaly šestibrankový náskok. Veselí se ve druhé půli podařilo několikrát korigovat na rozdíl tří branek, víc ale Panenky tentokrát nezvládly, naopak Zlín v samém závěru své vedení ještě potvrdil zvýšením náskoku na sedm gólů (21:28) a Veselí v poslední minutě už jen kosmeticky upravilo z ruky Kučerové.

Nejvíce branek: Kučerová 6/2, Pastorková 4, Boorová 3 – Křičková 7, Kolářová 7, Nygrýnová 5. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: - 4/1. Vyloučení: 6:8 (ČK Jagodič). Diváci: 360.