14.4.2019 otevřeno: 1113 x

Slavia deklasovala Bánovce, v MOL lize končí pátá

Házenkářky Slavie Praha zvítězily v posledním kolem základní části MOL ligy v Bánovcích nad Bebravou nad místním Sokolem RMK 35:18, po poločase 19:7 a v hodnocení celého ročníku česko-slovenské soutěže obsadily páté místo.

MOL liga – 22. kolo

Sokol Bánovce nad Bebravou – Slavia Praha 18:35 (7:19)

Velmi rychle bylo utkání v Bánovcích rozhodnuto. Slavia vedla na palubovce beznadějného posledního celku, který získal za 22 kol jediný bod, 4:0 po gólech sester Fryčákových, respektive 8:1 a vlastně se hrálo jen o skóre. To narůstalo a narůstalo ve prospěch pražského celku a ještě před přestávkou se rozdíl stal dvojciferným, nakonec šly slávistky do kabin s náskokem dvanácti branek 19:7. Dělostřelba pokračovala dále, i když z rukou Pražanek až ne s takovou kadencí. Na hřiště se dostaly i další hráčky, které nedostávají běžně takového prostoru. Kvalitní výkon předvedla ve druhém poločase například třetí brankářka Markéta Šlejtrová, která tak navázala na předchozí zavření „kasy“ Michaelou Hillebrandovou i Matejou Serafimovou.

Nejvíce branek: Matušincová 9, Skaličanová 5, Hollá a Obstová 5 - V. Fryčáková 6, T. Fryčáková 5, Franková 4, Míšová 4,  Chovancová 4, Galušková 4. Rozhodčí: Gabriš, Veselka. Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/1. Vyloučení: 3:3.

Jan Salač, trenér Slavie Praha: „Brankářky dnes musí pochválit. To byla paráda. Přestože bylo vše jasné již před utkáním, nabádal jsem holky k tomu, aby nedopustily blamáž a přistoupily k tomu se stoprocentní koncentrací. Jsem rád, že se to podařilo a zápas jsme odehráli v tempu.“