15.1.2010 otevřeno: 813 x

Slovenský magnet kola vyzněl pro Šaľu

Jednu předehrávku dvanáctého kola měla na programu nejvyšší soutěž házenkářek. A jednalo se o velice atraktivní duel, když do Šaľy zavítal poslední slovenský mistr ŠKP Bratislava.

WHIL - 12.kolo

Šaľa - ŠKP Bratislava 27:23 (15:14)

Jeden ze šlágrů kola začal dvěma sedmičkami, na jedné straně neuspěla bratislavská Šimáková,na druhé brankový účet otevřela Popluhárová. Získala tím pro domácí vedení, které už Šaľa ze svých rukou nepustila až do konce utkání. Šaľa si již v první půli dokázala vypracovat čtyřbrankové vedení 7:3, o které ale téměř přišla v průběhu přesilové hry Bratislavy. Hostující házenkářky dokázaly snížit na jednobrankový rozdíl a o jednu branku prohrávaly také v poločase. Hned v úvodu druhé půle se Šaľe opět podařilo brankově odskočit, když ve 40.minutě po brance Tóthové vedla již 21:16. Bratislavě se pak již nepodařilo náskok soupeře zkorigovat a po prohře na Slavii utrpěla druhou porážku v řadě.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Popluhárová 9/5, Tóthová 9/2, Czanik 5
Nejlepší střelkyně Bratislavy: Porubská 9/6, Štetáková 4, Martanovičová 2, Hodošková 2

Sedmimetrové hody: 8/7 - 8/6, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 400

Přestože hráčky ŠKP dělaly co mohly, aby zastavily domácí Braunovou, na výhru jim to nestačilo