28.4.2019 otevřeno: 1174 x

Slávia urvala první semifinálové vítězství v sedmičkovém rozstřelu

Házenkářky Slavie Praha vyhrály první semifinálový duel českého play-off MOL ligy až v rozstřelu sedmimetrových hodů. Po šedesáti minutách skončilo utkání 21:21, v sedmičkách dominovaly Pražanky 5:3. Druhý a případný třetí zápas se hrají první květnový víkend v Ostravě.

MOL liga – semifinále Česká republika

Slavia Praha – Sokol Poruba 26:24 (14:13) po 7m hodech, sedmimetrové hody: 5:3, stav série: 1:0.

Potvrdila se slova trenéra Pražanek Jana Salače, že půjde o vyrovnanou sérii. Dokumentoval to hned první z možných šesti poločasů. Oba celky se střídaly ve vedení, „rekordní“ náskok dvou branek se kolem 15. minutě vytvořily hráčky Poruby. Ale slávistky dokázaly kontrovat a do přestávky skóre otočily ve svůj prospěch na 14:13. Druhé dějství patřilo do 53. minutě domácím, opakovaně se dostali do třígólového vedení a zdálo se, že vedou první díl k vítěznému konci. Jenže… Jenže Ostravanky během čtyř minut skóre zvrátily na svou stranu a v 58. minutě se ujaly vedení 21:20. Tereza Pokorná však proměnila v posledních sekundách řádné hrací doby sedmimetrový hod po faulu na Jačkovou a o vítězkách prvního semifinálového klání musely rozhodnout sedmimetrové hody. A v nich se prosadily domácí házenkářky a získaly první triumf ze dvou potřebných na cestě do finále.

Nejvíce branek: Galušková 11/2, Pokorná 5/2, Jačková 3/1, V. Fryčáková - Polášková 7/2, Michalíková 7, Desortová 6. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 9/7 – 6/4. Vyloučení: 5:7. Diváci: 140.

MOL liga - nadstavba o 4. - 8. místo

HC Zlín – DHC Plzeň 22:21 (13:08)

Zlín přivítal soupeře v náhradní hale se slušnou diváckou kulisou. Od začátku domácí hráčky dávaly důrazně znát, že jim na úspěchu záleží a důslednou obranou Plzeňanky zaskočily. V brance se dařilo Žanetě Stojarové, která svými výbornými zákroky kompenzovala hodně promarněných šancí svých spoluhráček. Pětibrankový rozdíl a sebevědomý výkon Zlíňanek do poločasu napovídal jasný průběh utkání, ale ve druhé půli zabrala děvčata z Plzně a díky jejich trpělivému stahování manka z toho nakonec byl pouze jednobrankový rozdíl ve prospěch Zlína. Dnešní utkání dávalo tušit, že souboje play out budou letos zřejmě hodně vyrovnané.

Nejvíce branek: Kolářová 5, Hradilová 3, Plachá 3/3, Sekulová Michaela 3 - Mudrová 6/3, Formanová 4, Franzová 3, Oravcová 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 7:2. Diváci: 135.