16.1.2010 otevřeno: 1073 x

Torzo Jindřichova Hradce prohrálo v Michalovcích

Dvěma zápasy pokračovalo dvanácté kolo ženské Interligy. V obou případech se jednalo o slovensko-české duely, ve kterých bojovaly o body dva nejslabší české celky. Ani jednomu se ale body odvézt nepodařilo.

WHIL - 12.kolo

Michalovce - Jindřichův Hradec 33:25 (17:12)

Takovou marodku interligový celek z J.Hradce ještě nezažil a do Michalovců tak dorazil s jedinou hráčkou na střídání. Po jednoznačném začátku a vedení domácích 10:3 se Jihočeškám podařilo snížit v poločase na rozdíl pěti branek. Ve druhé půli se díky střelkyni sedmiček Krupicové dokonce přiblížily na 16:18. Domácí pak ale získaly opět uklidňující náskok a celkově zvítězily o osm gólů 33:25.

Nejlepší střelkyně: Bakhyrieva 7/4, Polláková 6, Tregubovova 6

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Krupicová 10/8, Kohoutová 6, Matoušková 4

Sedmimetrové hody: 5/4 - 11/9, vyloučení: 9 (ČK Škľaruk) - 5, rozhodčí: Kozák, Mičuda: diváků: 1200

Za statečný výkon si J. Hradec zasloužil pochvalu

Trenčín - Zlín 34:23 (19:12)

Bez dlouhodobě zraněné Budayové, ale i bez Salčákové a Poznarové se musely obejít v zápase proti Trenčínu házenkářky Zlína. Oslabený kolektiv nedokázal ani v první půli vzdorovat rychlé kombinační hře domácích hráček, které již po prvním poločase vedly sedmibrankovým rozdílem. Nakonec Trenčín zvítězil o jedenáct branek a připsal si tak čtvrtou výhru v této sezóně.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Koníková 6, Žideková 6/3, Rajnohová 3

Nejlepší střelkyně Zlína: Cedidlová 6, Marčíková 5/4, Růčková 4

Sedmimetrové hody: 5/5 - 6/4, vyloučení: 7 - 4, rozhodčí: Nagy, Novák, diváků: 300