17.1.2010 otevřeno: 877 x

Veselí dobylo Olomouc

V repríze poslední finálové série se dnes dopoledne před televiznimi kamerami utkala dvě moravská družstva. Na domácí palubovce hostila Zora Olomouc soupeře z Veselí nad Moravou.

WHIL - 12.kolo

Olomouc - Veselí nad Moravou 23:28 (10:13)

Ve šlágru kola měly hostující házenkářky lepší vstup do utkání a rychlou hrou dokázaly v šesté minutě získat vedení 3:1. Veselí lépe bránilo a díky přesnější střelbě bylo v průběhu první půle neustále v 1-2brankovém vedení. Olomouc, kterou trápí zranění levoruké spojky Poláškové, na tomto postu nastoupila s Hrbkovou a ta se dvakrát za sebou dokázala prosadit a srovnat v 15.minutě na 5:5. Ve 20.minutě se domácí tým, kterému výborně chytala Raníková, poprvé v zápase dostal do vedení 8:7, ale veselský rychlík Chmelařová, která se dokázala prosazovat ze všech situací, zvrátila vedení opět na stranu hostů. Veselí v poločase vedlo 13:10, ale za prvních šest minut druhé půle nedokázalo překonat olomouckou obranu a domácí srovnali na 13:13. Dvě branky Flekové z nařízených sedmimetrových hodů ale opět dostaly do vedení posledního českého mistra. V 50.minutě Veselí získalo již čtyřbrankový náskok 23:19, na který domácí trenér Malínek reagoval oddechovým časem. Olomouci se podařilo snížit na rozdíl dvou branek 22:24, ale jeho hráčky "odmítly" vyrovnání, když neproměnily dvě jasné brankové příležitosti. Na 25:22 pak zvýšila zkušená Kočí a Veselí zápas dotáhlo do vítězného konce 28:23.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hrbková 6/1, Mýlková 5, Hejtmánková 3, Růžičková 3

Nejlepší střelkyně Veselí nad Moravou: Chmelařová 11, Fleková 5/4, Kočí 4, Súkenníková 4

Sedmimetrové hody: 4/1 - 6/4, vyloučení: 3- 4, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 275