17.1.2010 otevřeno: 1089 x

Partizánske se raduje z první výhry

Poslední dva zápasy dvanáctého kola byly odehrány dnes odpoledne v ženské Interlize. Písek zajížděl do Partizánskeho k důležitému duelu, zatímco Slavia doma hostila slovenského nováčka Inter Bratislava.

WHIL - 12.kolo

Slavia Praha - Inter Bratislava 38:16 (17:5)

Podle předpokladů proměnily házenkářky Slavie v jednoznačnou záležitost svůj souboj proti Interu Bratislava. Po čtvrt hodině utkání vedly již 9:2 a do poločasu svoje vedení navýšily na 17:5. Slovenské házenkářky nestíhaly ani v útoku ani v obraně, kde byly navíc často vylučovány. Od stavu 16:32 v 52.minutě pak nevstřelily jedinou branku a nakonec Slavii podlehly 16:38.

Nejvíce branek Slavie: Černá 8, Jedličková 7/5, Romanczinová 4, Vaňková 4

Nejvíce branek Interu: Zámečníková 4/2, Semberová 4, Kalmanová 3

Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/2, vyloučení: 0 - 6, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 90

Partizánske - Písek 33:30 (18:14)

Důležitý zápas na Slovensku házenkářky Písku nezvládly a podlehly Partizánskemu o tři branky. V prvním poločase se domácímu celku dařilo udržovat si povětšinou dvoubrankový náskok, který dokázal v posledních deseti minutách navýšit na rozdíl čtyř gólů. Dlouho se Písku nedařilo tento stav zkorigovat, až čtyřbranková šňůra v rozmezí 49.-53.minuty je přiblížila na rozdíl jediné branky 27:28. Domácí hráčky si již ale první vítězství v této sezóně nenechaly ujít a čtyři branky Mičiníkové rozhodly o konečném výsledku 33:30 ve prospěch domácích. Prohře nezabránila ani hostující Luzumová, která vstřelila polovinu všech branek svého týmu.

Nejvíce branek Partizánskeho: Košíková 10/4, Mičiníková 8/2, Blažeková 7/2

Nejvíce branek Písku: Luzumová 15/5, Vrabcová 4, Dvořáková 3, Crhová 3

Sedmimetrové hody: 11/9 - 5/5, vyloučení: 5 - 7, vyloučení: Gedeon, Rapač, diváků: 350

Sedmnáctiletá Mičiníková z Partizánskeho hrála teprve svůj druhý zápas v Interlize, ale Písku dělala veliké problémy, když mu vstřelila osm branek