4.5.2019 otevřeno: 1595 x

Ve finále si to rozdá Most se Slávií, postup potvrdily už ve druhém zápase

Před necelým týdnem prohrály v rozstřelu, tentokrát jim chyběl jeden gól. Házenkářky Poruba nestačily na pražskou Slavii ani ve druhém semifinále, když v Polance padly nejtěsnějším rozdílem 23:24 (14:10) a čeká je tak pouze boj o třetí místo. Jednoznačně si pro postup došly ve druhém souboji s Veselím i házenkářky Mostu. Vyhrály 32:26.

MOL liga - semifinále play off Česká republika

DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 23:24 (14:10), výsledek série: 0:2.

Dlouho se zápas mezi Porubou a Slavií vyvíjel ve prospěch ostravského družstva. Poruba se hned od úvodu ujala vedení a ve 26. minutě se dostala až do čtyřbrankového náskoku, který v pohodě udržela až do poločasu. Po pauze pak rozdíl stoupl až na sedm branek a zdálo se, že v neděli se bude hrát rozhodující duel. Jenže v posledních třetině utkání se Slavia vydala na velkou stíhací jízdu. Pražanky postupně smazávaly ztrátu a v 53. minutě bylo po trefě Míšové srovnáno 22:22. Od té chvíle se hrálo opatrněji, minutu před koncem se hostující hráčky znovu prosadily, a když ze závěrečného útoku nevyrovnala Polášková, mohla Slavia slavit postup do finále. Porubu čeká jen bitva o bronz, v níž se střetne s Veselím.

Nejvíce branek: Polášková 7/3, Smetková 5, Desortová 3 - Pokorná 6/3, T. Fryčáková 5, Míšová 5.

DHK Baník Most – SHK Veselí nad Moravou 32:26 (20:10)

Už od prvních minut bylo v mostecké sportovní vidět, kdo víc touží po vítězství. Domácí nastoupili velmi razantně a už v deváté minutě byl rozdíl ve skóre šest branek, do poločasu narostl na deset. Ve druhé půli mostecký trenér tradičně promíchal sestavu, Veselanky náskok snížily, ale nikdy se nedostaly blíž než na šestibrankový rozdíl. Černí andělé si tak pohodlně dokráčeli ke druhému semifinálovému vítězství a o titul se střetnou se svým tradičním soupeřem ze Slavie Praha.

Nejlepší střelci: Šustková 7/3, Zachová 6/2, Kovářová 5 – Kučerová 11/8, Kubáčková 5, Pastorková 3, Veselková 3. Rozhodčí: Dalibor Pavlát, Luděk Točík. Sedmimetrové hody: 5/5 – 8/8. Vyloučení 3/5, navíc Pastorková č.k. Diváci: 735

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „První poločas byl bombastický, soupeře jsme přehráli po všech stránkách, vážně jsme se na zápas dobře připravili a soupeř nás ničím nepřekvapil. Ve druhé půli jsem hodně míchal sestavou, která se na úvod moc nechytla, měli jsme nějaká oslabení, trochu jsme vypadli z rytmu, ale zápas už jsme kontrolovali. Vyhráli jsme, a to se počítá. Se Slavií se známe po všech stránkách a uvidíme, jak se nám na jejich palubovce bude dařit. Ale věříme si, ovšem budeme muset podat jiný výkon, než jsme podali v ligové části.“