5.5.2019 otevřeno: 1357 x

Vyrovnané boje o záchranu: Písek remizoval ve Zlíně

Opět se potvrdilo, že letošní boje o umístění na 5. až 8. příčce je naprosto vyrovnané. Už v sobotu vybojovaly důležité vítězství házenkářky Plzně, v neděli se pak o body dělily týmy Zlína a Písku.

MOL liga – O 5. – 8. místo Česká republika

DHC Plzeň – DHK Zora Olomouc 30:27 (14:12)

V souboji s Hanačkami vybojovaly házenkářky Plzně důležité vítězství v bojích spodní poloviny národní tabulky. Prvních patnáct minut patřilo Olomouci, pak ale pětibrankovou šňůrou Plzeň vývoj zápasu otočila, překlopila vedení na svou stranu a až do konce zápasu ho už nepustila. Nejvíce zápas Olomouc zdramatizovala tři minuty před koncem, kdy se dotáhla na rozdíl gólu (26:25), výhru ze svých rukou už ale Plzeň nepustila.

Nejvíce branek: Oravcová 9, Šmrhová 6, Galušková D. 5/5 – Krajčovičová 10/6, Patrnčiaková 4, Hurychová 4, Severová 4, Salašová 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 6/5 – 7/6. Vyloučení: 2:2. Diváci: 300.

Handball club Zlín – Sokol Písek 21:21 (10:08)

První branku utkání vsítily Písečanky ve 3. minutě, ale to bylo na dalších třináct minut vše, co jim domácí dovolily. Nervozita byla na obou stranách znát, zdálo se však, že více svazovala nohy a ruce domácím. Do druhého poločasu vstoupila lépe děvčata z Písku rychlou brankou. Zlín to však nakoplo, následovala čtyřbranková pojistka vedení, ale poté se hra srovnala až do závěrečné remízy. Domácí opět podržela v brance výborným výkonem Žaneta Stojarová.

Nejvíce branek: Nygrýnová 5, Mizerová 4, Hradilová 3/2 - Šetelíková 5, Kubišová 4, Kvášová 3/2, Novotná 3/1, Součková 3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 6/4 – 7/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 112.