11.5.2019 otevřeno: 1234 x

Most vede finálovou sérii, Veselí na sedmičky přetlačilo Porubu

Boje o medaile rozehrála v sobotu večer čtveřice nejlepších českých týmů letošní sezóny. V boji o zlato nakročily lépe Mostečanky, které v Praze zvítězily 27:24. V souboji o bronz zvládly sedmičkový rozstřel lépe Veselanky a vedou sérii s Porubou 1:0.

MOL liga – finále – 1. zápas

Slavia Praha – Baník Most 24:27 (14:15), stav série 0:1

Boj a každý míč, o každý kousek palubovky nabídlo úvodní finálové klání. Domácí se favorizovanému Mostu drželi v první půli na dostřel, nedovolili mu vyšší než trojbrankové vedení, před přestávkou se opět vrátili tzv. do zápasu, když snížili na rozdíl jediného gólu. Vstup do druhého dějství vyšel lépe Mosteckým, když se během pár minut vrátili do trojgólového „trháku“, ale Pražanky opět zabraly a nadále dramatizovaly první finále. Z jejich pohledu by bylo ještě lépe, kdyby se jim lépe dařilo při vlastních přesilovkách, ve kterých zbytečně často inkasovaly. Slávistky však v závěru nestačily reagovat na další trhák mosteckých hráček, které se minutu před koncem definitivně odpoutaly na rozdíl čtyř branek a dotáhly své finále do vítězného konce.

Nejvíce branek: Franková 5, Jačková 4, Pokorná 4/3, V. Fryčáková 4 - Šustková 8/4, Mikulčíková, Kovářová po 4, Zachová 4/1. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4. Vyloučení: 5:5. Diváci: 400. Stav série: 0:1.

Jan Salač, trenér DHC Slavia Praha: „Utkání se zlomilo až v úplném závěru, kdy nám soupeř odskočil poprvé o čtyři góly, kdy jim tam spadla taková ušmudlaná střela. A nám chvíli před tím bohužel ne. Holky sice bojovaly enormně, ale nešlo to. Most měl od začátku navrch, vedl o dva tři góly, my jsme však vždy dokázali i vyrovnat, ale do vedení jsme se prostě nedostali. To by nás uklidnilo. Z toho jsem zklamaný. Nemyslím si, že by byl Most zcela výkonnostně výrazně výš. Svou roli může sehrát i domácí prostředí, protože v Mostu to bude ještě těžší. Ale rozhodně neházíme flintu do žita a rozhodně budeme o titulu ještě bojovat, rvát se. Ta šance tady pořád je. Byla by obrovská hloupost si říct: To nejde. Pokusíme se co nejlépe připravit a sérii otočit.“

Druhý finálový duel se hraje v sobotu 18. května od 18.00 hodin v hale Baníku Most. Případný třetí rozhodující utkání by se konal opět v Mostě, v neděli 19. května od 19.00 hodin.

MOL liga – o 3. místo

SHK Veselí n. M. - DHC Sokol Poruba 25:23 po sedmimetrových hodech (21:21, 10:8), stav série 1:0

Souboj o bronz přinesl v úvodním duelu napínavou podívanou. Nejvýraznějším rozdílem vedly domácí o tři branky ve 23. minutě zápasu. Jinak se Poruba držela maximálně ve dvojbrankovém dostřelu a ve 42. minutě z ruky Michalíkové vyrovnala na 14:14. Pak už se skóre tahalo a po šedesáti minutách hry svítilo na ukazateli vyrovnané skóre 21:21, když sedmičkový rozstřel Porubě zařídila Polášková. V sedmičkách se ale lépe vedlo domácím, které si zapsaly první výhru v sérii o bronz hrané na dvě vítězná utkání.

Nejvíce branek: Kučerová 8/5, Kutálková 4, Pastorková 4, Veselková 4/1 – Poláková 8/5, Smetková 3/1, Desortová 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 8/7 – 9/6. Vyloučení: 5:4. Diváci: 208.

MOL liga – nadstavba o 5. – 8. místo - 5. kolo

Handball club Zlín – DHK Zora Olomouc 22:29 (9:15)

Poslední domácí utkání Zlína se hrálo už s jistotou zachráněné interligové příslušnosti obou klubů. Na hře to ale poznat moc nebylo, obě družstva pojala utkání se ctí a snahou vyhrát. V brance Olomouce předvedla výborný výkon Michaela Polášková, na které pohořela nejedna šance domácích. Se sportovní kariérou se rozloučily domácí Lenka Benedíková, Lenka Hradilová a Gabriela Nygrýnová. Utkání se dohrálo bez zranění a s poděkováním publika za zachráněnou sezónu.

Nejvíce branek: Jagodič 4/2, Nygrýnová 3, Mizerová 3, Záhorová 3 - Hurychová 6, Salčáková 6, Kašpárková 5/1. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/1. Vyloučení: 3:4. Diváci: 86.

Janotová Michaela, trenérka ZORY Olomouc: „Náš výkon byl podpořen velmi dobrou obranou. Vše z ní vycházelo, v útoku se dařila spolupráce s pivotem a střelba ze střední vzdálenosti. Dařilo se hlavně Hurychové na spojce. Myslím, že i psychický stav družstva byl lepší než u domácích. Děvčata hrála s chutí a velmi si to užila.“

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „Po záchraně v Plzni z nás asi všechno spadlo. Bylo těžké děvčata namotivovat. Zopakovali jsme chyby, které jsme dělali celý rok. Netaktická střelba... Opakoval bych se. Jsem rád, že se nikdo nezranil, doufám, že poslední týden ještě zvládneme a utkání v Písku odehrajeme s větším nasazením. Aby to nepůsobilo, že jsme na závěr vykašlali. Soutěž musí mít dobrou úroveň, k zápasu přistoupíme zodpovědně. Se sezónou se chceme rozloučit slušným výkonem.“