31.8.2019 otevřeno: 1859 x

První body zapsal nováček z Hlohovce, Písek veze bod z Prahy

MOL liga naplno odstartovala. Po páteční předehrávce se kompletní šestice zápasů 1. kola dohrála v sobotu a první vítězství v soutěži si v nich zapsaly třeba házenkářky Hlohovce, bodoval i Zlín, Most a Michalovce. Slavia a Písek se o body podělily.

MOL liga - 1. kolo

DHK ZORA Olomouc – DHC Sokol Poruba 24:27 (12:10)

První zápas nové sezóny se olomouckým házenkářkám nepovedl. Po úvodním poločase vedly o dvě branky a nakonec prohrály tříbrankovým rozdílem. Rozhodlo se krátce po přestávce, když šly oba týmy do čtyř hráček na hřišti. Na rozdíl od domácích to hostující tým využil ke stažení ztráty. Ve 40. minutě vedl o dvě branky a náskok už udržel.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 9, Krajčovičová4, Kašpárková 4 - Desortová 6, Smetková 5, Konečná 5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/1. Vyloučení: 5:7. Diváci: 300.

Libor Malínek, trenér Zory Olomouc: „Gratuluji soupeři k výhře. Myslím si, že to bylo hodně bojovné utkání. Prohra mrzí, chtěli jsme první utkání začít výhrou, ale soupeř byl o krok lepší. Vynikala bohužel na spojkách pouze Kašpárková a nepřidal se tam nikdo jiný. Rozhodující byl tedy výkon spojek.“

Dušan Daniš, trenér Sokola Poruba: „Zápas se hrál v hodně těžkých podmínkách. V hale bylo velké vedro. Na děvčatech bylo vidět, že potřebovala hodně střídat. Myslím si, že jsme se velmi dlouho rozehrávali a ten začátek byla katastrofa. A bylo naše štěstí, že nám Olomoučanky neutekly o více gólů. Udělali jsme tam strašně technických chyb. Zlepšilo se to v druhém poločase, tam jsme udělali nějaké změny v obraně a to stejné i útoku.“

DHC Slavia Praha – Sokol Písek 22:22 (13:10)

V úvodním kole se na hřišti Slávie Praha zrodila papírově překvapivá remíza. Domácí tým sice zvládl po vyrovnaném prvním poločase jeho závěr a do šaten šel s tříbrankovým náskokem, v úvodní desetiminutovce druhé půle se ale Jihočeškám nejen podařilo vyrovnat, ale rovněž překlopit nejtěsnější vedení na jejich stranu a dostat tak domácí pod tlak. V závěru se to přetahovalo ze strany na stranu (21:19, 21:22), v samotném závěru sahaly po plném bodovém zisku Písečanky, o dělbě bodů ale posledním gólem zápasu rozhodla v sešívaném dresu Novotná.

Nejvíce branek: Míšová 6, Novotná 5, Jačková 3, Pokorná 3/3 – Kvášová 8/1, Stellnerová 4, Kubišová 3, Pešková 3/1. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 4/3 3/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 200.

HC Sporta Hlohovec – HK Sokol Bánovce n. B. 29:24 (16:10)

Iuventa Michalovce – HK Hodonín 37:18 (20:9)

Zatímco nováček Sporta Hlohovec domácí fanoušky potěšil první výhrou, další z nováčků, tedy staronový nováček z Hodonína odjíždí z úvodní výpravy do Michalovců s pořádným nákladem. Podobně jako před dvěma lety v úvodním souboji soutěže Iuventě Hodonín podlehl vysoko 18:37. Hodonín nezachytil už úvod zápasu, kdy Michalovce utrhly vedení 8:1, dvě minut před přestávkou to už bylo o deset branek a bylo prakticky rozhodnuto. V druhé půli vedení domácí jen navyšovali.

Nejvíce branek: Kompaniiets 6, Radovič 6, Trúnková 5 – Kalinová 8/5, Cholevová 4, Gärtnerová 2, Višňovská 2. Rozhodčí: Daňo, Vydra. Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/5. Vyloučení: 5:6 (ČK Cholevová). Diváci: 300.

MŠK/HC DAC Dunajská Streda – DHK Baník Most 22:41 (10:21)

Černým andělům vyšel vstup do nové ligové sezony na výbornou, na hřišti nováčka z Dunajské Stredy zvítězili přesvědčivě 41:22 (21:10). Úvodní ligový zápas splnil i další účel, a to prověřit Černé anděly před kvalifikačním turnajem Ligy mistrů, který se v Mostě uskuteční už o příštím víkendu, 7. a 8. září.

Nejvíce branek: Bugárová 8/3, Bízik 7/4 – Zachová 7/1, Borovská 5, Stříšková 4, Mikulčík 4. Rozhodčí: Baďura, Ondogracula. Sedmimetrové hody: 10/7 – 4/3. Vyloučení: 4:5. Diváci: 400.

Jiří Tancoš, trenér Baníku Most: „Výsledkově jsme jednoznačně spokojení, na palubovce jsme dominovali už od prvních minut, ale snažili jsme se soupeře tlačit během celého zápasu a hrát v maximálním tempu po celých 60 minut utkání. Rychlé rozehrávky nám vycházely na výbornou, v postupném útoku mi trochu chyběla jiskra, ale to mohlo být dáno i únavou z poměrně dlouhé cesty na Slovensko. Vyzkoušeli jsme si různé typy obrany, což pro nás rovněž bylo důležité. Podstatné ale je, že se na hřiště dostaly všechny hráčky včetně Alice Kostelné a Petry Maňákové, zahrála si i Marie Poláková, mladá hráčka, která v A týmu sbírá zkušenosti a dokonce si připsala i svou premiérovou interligovou branku.“

Handball PSG Zlín – ŠŠK Prešov 29:28 (16:11)

První branku utkání vsítili hosté. Do 15. minuty byla hra vyrovnaná, poté měli převahu domácí a vytvořili si velkou bojovností náskok. Ve druhé půli se Zlín dostal do vedení až o šest branek 18:12, 19:13 a 20:14 (37. minuta). Během dalších deseti minut Prešov vstřelil osm branek v řadě, domácí si vybrali slabou chvilku a rázem bylo skóre 20:22. Do konce utkání to byla přetahovaná o každý gól se šťastným koncem pro zlínský tým.

Nejvíce branek: Hubová 7, Minárčiková 7/4, Sekulová M. 5/2 - Popovcová 10/2, Šutranová 6, Holubová a Klučková po 3. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 7/6 – 3/2. Vyloučení: 8 (ČK Kříčková) – 5. Diváci: 84.

Hana Kolářová, trenérka HC Zlín: „Po počáteční nervozitě jsme rozběhali první poločas a zaslouženě jsme vyhráli. Bohužel ve druhé půli jsme měli trochu výpadek a dokonce jsme prohrávali o dva góly. Ale vzali jsme za to a dotáhli jsme to do vítězného konce.“