7.9.2019 otevřeno: 1050 x

Písek stále bez porážky, Olomouc veze první body z Prešova

Písku vychází začátek soutěže na výbornou. Body bere i v druhém zápase, tentokrát oba za výhru nad staronovým účastníkem soutěže Hodonínem. První soutěžní výhru si zapsala i Olomouc, body veze z Prešova. Dvě vítězství mají na úvod nového ročníku MOL ligy házenkářky Poruby. Svěřenkyně trenéra Dušana Daniše po triumfu v Olomouci nezaváhaly ani doma, když ve 2. kole mezinárodní soutěže porazily Veselí nad Moravou 27:25 (13:9). Už ve druhém utkání nového ročníku MOL ligy překonaly házenkářky Slavie Praha magickou hranici 40 vstřelených branek. Jejich dobrý den „odnesly“ hráčky nováčka společné česko-slovenské soutěže MŠK Dunajská Streda, tým trenérů Františka Urbana a Jana Salače zvítězil 40:28.

MOL liga - 2. kolo

Sokol Písek - HK Hodonín 27:25 (14:11)

Písecká trenérka Kateřina Keclíková před zápasem očekávala bojovné utkání a její předpověď se vyplnila hned od začátku utkání. V úvodu utkání dělala domácím střelkyním velké problémy hostující brankářka Blažková, která zneškodnila hned několik vyložených šancí a hostující akce končily na písecké obraně. Celý první poločas byl vyrovnanou partií, kdy se domácím podařilo odskočit na rozdíl pěti branek až ve 20. minutě. Do konce první poloviny, ale házenkářky z Hodonína korigovaly na tříbrankový rozdíl. Ve druhém poločase měly většinu hrací doby navrch hostující hráčky, kterým se podařilo vyrovnat a dokonce jít i do dvoubrankového vedení, to ale v poslední desetiminutovce neudržely a to zejména zásluhou Kvášové, která sérií čtyř branek překlopila vedení zpět na stranu Sokolek, jež do konce utkání už vedení nepustily a získaly body ve druhém utkání po sobě.

Nejvíce branek: Kvášová 8, Součková 6, Benešová 5 – Kalinová 9/5, Cholevová 6, Poláchová 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 0/0 – 6/6. Vyloučení: 3:2.

Kateřina Keclíková, trenérka Sokola Písek: "Utkání bylo velmi vyrovnané, což jsem říkala i před zápasem. Hodonín měl na začátek velmi těžký los, kdy jel do Michalovců a to utkání nám moc nedalo obrázek o jejich hře. Určitě nemůžu být spokojená s naším výkonem, musím se zaměřit na naše chyby a na to, jak jsme zápas odehráli. Měli jsme strašně nedisciplinovaných chyb a ztrát míče, zbytečná vyloučení a pokud chceme do play-off, tak takovéhle výkony předvádět nemůžeme. Získali jsme dva body, ale doufám, že se z dneška poučíme a odneseme si poučení do dalších zápasů. A doufám, že příště budeme mít i radost z předvedené hry."

ŠŠK Prešov – DHK Zora Olomouc 23:30 (11:16)

Olomoučanky berou první body, zato slovenský vicemistr často pasovaný do role černého koně soutěže stále nebodoval. Navrch měly Prešovanky jen v prvních třech minutách (3:1), potom už vedení překlopily na svou stranu Olomoučanky a po zbytek utkání diktovaly tempo zápasu. V první půli si vypracovaly pětibrankové vedení a ani po přestávce nechaly domácí vývoj zápasu zdramatizovat. Ve 43. minutě to bylo 15:21, nejblíž se soupeři Prešov přiblížil devět minut před koncem, kdy na ukazateli svítilo skóre 20:23. Závěr ovládly Hanačky, znovu se urvaly dokonce na rozdíl osmi branek (21:29) a v poklidu si poslední minuty pohlídaly.

Nejvíce branek: Popovcová 5/3, Klučková 4, Ratvajská 4 – Jansová 6, Gajdošíková 5/1, Kašpárková 4, Patrnčiaková 4, Fryčáková 4. Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 6/6 – 4/3. Vyloučení: 5:6.

Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 21:25 (9:11)

DHC Sokol Poruba - SHK Veselí n. M. 27:25 (13:9)

Házenkářky Poruby ve 2. kole MOL ligy porazily Veselí nad Moravou 27:25 (13:9). Na tak těsný výsledek to však ještě v polovině druhého poločasu nevypadalo. Lepší vstup do střetnutí měly přitom hostující hráčky, které prahly nejen po prvních bodech v sezoně, ale také po odvetě za jarní porážku v bojích o bronzové medaile v českém play off. Veselské panenky se zkraje duelu ujaly vedení, ale to jim dlouho nevydrželo. Po čtvrthodiny začala diktovat tempo hry Poruba a hlavně se to projevilo ve skóre. Ostravanky si vypracovaly v první půli až pětibrankový náskok, do šaten se nakonec šlo za stavu 13:9. Po obrátce se v trendu pokračovalo a Poruba dál rozdíl navyšovala. Ve 44. minutě už to bylo o devět branek (22:13) a vypadalo to na domácí exhibici. Jenže Veselí nic nevzdalo a vydařenou sérii se brzy dotáhlo na rozdíl jediné trefy. Poruba však dramatický závěr zvládla a vytěžila tak z těžkého klání oba dva body.

Nejvíce branek: Desortová 6, Mýlková 6, Polášková 6 - Kučerová 10, Kubačková 4, Kutálková 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 2 - 5. Vyloučení: 3:4. Diváci: 164.

Dušan Daniš, trenér Poruby: "V prvním poločase jsme se delší dobu rozehrávali, lze říct, že celé to dějství. Do rytmu jsme se dostali až ve druhé půli a zápas, v němž jsme vedli o devět branek, tak trestuhodně hrubými chybami v útočné fázi zdramatizovali. Tohle se hráčkám nemůže stávat. Nakonec se v závěru hrálo o každý míč i branku. Takový přístup se ale příště může velmi lehko vymstít."

Luboš Hudák, trenér Veselí: "Co k tomu říct? Byli jsme odhodlaní bojovat o výsledek, ale od první minuty jsme ztratili sebejistotu i sebevědomí, nedokázali jsme dát gól. Ať už z větší vzdálenosti, ze střední či ze šestky, což Poruba samozřejmě trestala. Obranu jsme měli nedůraznou, gólmanky neměly žádnou velkou úspěšnost. Do druého poločasu jsme si řekli, že nastoupíme tak, jak jsme chtěli hrát celý zápas, ale po vlastních chybách jsme se zase dostali pod tlak. Nakonec se ale holky namotivovaly a samy sobě ukázaly, že je to jen o hlavách. Do toho Porubě odešla střelba, byly tam nějaké tyčky, dva zákroky v braně, technické chyby do pivota a tím jsme se dostali na koně. Nakonec jsme to skoro otočili. Pozitivní je, že jsme zápas nepoložili, dokázali si, že morál máme, a dokážeme zápasy otáčet."

DHC Slavia Praha - MŠK Dunajská Streda 40:28 (19:16)

Pražanky hned v úvodu naznačily, jaký bude mít utkání ráz. Po šesti minutách vedly 4:1, po dvanácti 8:3, vzápětí dokonce 12:4. Jenže před poločasem se jejich rozjetý brankostroj zasekl a soupeřky z jihu Slovenska se dokázaly hlavně díky střeleckému umění Bolgarky Bízikové, která působila i v nejvyšší maďarské lize, dotáhnout na trojbrankový rozdíl. To však bylo z jejich strany všechno, protože šikovná Bíziková na vše sama nestačila. Po přestávce domácí zlepšili obranu a skóre a především rozdíl narůstaly rychleji. O dominanci slávistek svědčí výsledek druhého poločasu, který vyhrály o devět gólů 21:12.

Nejvíce branek: Svobodová 9, Míšová 7, Franková 4, Novotná 4, Jačková 4, Fryčáková 4 - Bíziková 12/3, Brunczviková 4, Lelkešová, Kozmaová, Straková po 3. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrovém hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 5:5. Diváci: 150.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Podali jsme diametrálně odlišný výkon než proti Písku, za což jsem rád. Vyvarovali jsme se mnoha technickým chybám a především ve druhé půli jsme velmi aktivně hráli v obraně, získali hodně míčů a chodily do rychlých protiútoků, z nichž jsme stříleli jednoduché branky. Díky náskoku jsme v závěru vystřídali několik hráček, ale celkově opadla koncentrace a když se k tomu přičte snaživý výkon Dunajské v daný okamžik, bylo výrazné snížení jejich odměnou. Ale po výborném vstupu do druhého poločasu už jsme neměli problém.“