14.9.2019 otevřeno: 903 x

Házenkářky Hodonína vzdorovaly Šaľe, prohrály nejtěsnějším rozdílem. Olomouc rozstřílela Bánovce

Jediná branka dělila házenkářky Hodonína od prvních soutěžních bodů. V souboji s favorizovanou Šaľou prohrály 26:27. Jednoznačnou záležitostí byl naopak zápas v Olomouci, kde domácí rozstřílely Bánovce sedmnáctibrankovým rozdílem.

MOL liga - 3. kolo

HK Hodonín – HK Slovan Duslo Šaľa 26:27 (11:16)

Házenkářky Hodonína dokázaly před domácím publikem proti Šaľe pořádně zabojovat. Na soupeře nejprve výrazně ztrácely, koncem prvního poločasu už pět branek (11:16). Na začátku druhé půle ale manko rychle stahovaly a už ve 39. minutě bylo vyrovnáno na 18:18, následně šly Jihomoravanky dokonce do vedení 20:18 a dotahovat musely naopak Šaľanky. Znovu vyrovnat se jim podařilo až v poslední minutě a utkání dospělo do pořádně dramatické koncovky. Domácí se po vyrovnání ze strany soupeře šly poradit, poslední útok ale nakonec přinesl vítěznou branku i oba body Šale.

Nejvíce branek: Kalinová 7/3, Cholevová 5, Tomašechová 5 - Neméthová 7/3, Tisajová 5, Königová 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/3. Vyloučení: 6:5. Diváci: 190.

DHK ZORA Olomouc – Sokol RMK Bánovce n. B. 41:24 (20:11)

Zora proti oslabenému soupeři začala hned od začátku naplňovat roli papírového favorita. Dávala jednu branku za druhou a už po prvním poločase vedla 20:11. Bylo tak prakticky rozhodnuto. Hanačky vedly o devět branek a po přestávce náskok ještě navýšily. Nakonec zasvítily čtyřicítky a Olomoučanky vyhrály vysoko o 17 branek.

Nejvíce branek: Salčáková 8, Krajčovičová 6, Fryčáková 6 - Žitňanová 7, Escherová 4, Galková 4. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 2/1 - 6/5. Vyloučení: 3:1. Diváci: 170.

Libor Malínek, trenér Zory Olomouc: „S výkonem jsem spokojen. Tak jsme si dnes ten zápas trošku představovali. Chtěli jsme hrát rychle, celkově jsme se na to připravovali a neslo to ovoce. Jsem strašně rád, že jsme mohli prostřídat celou střídačku a že holky nezklamaly.“

Richard Makýš, trenér Bánovců n. B.: „Chtěl bych pogratulovat soupeři k výbornému výkonu a k vítězství. Chtěli jsme trošku víc odolávat v dnešním zápase, ale bohužel ta zdravotní situace v našem družstvu dnes byla proti nám. Čtyři hráčky během týdne onemocněly a hráčky, které máme na hostování, musely hrát mistrovské utkání za mateřský klub. To se celé projevilo na výkonu. Křídla vlastně musela hrát na středních spojkách, ale to nás neomlouvá, jak jsme hráli v obraně celých 60 minut. Hráčky brankařkám absolutně nepomohly. Soupeř zakončoval po jednoduchých pěkných kombinacích. My jsme v té obraně neexistovali, aspoň v tom útoku jsme dnes dokázali dát 24 gólů.“