14.9.2019 otevřeno: 698 x

Pohár EHF: Slávistky prohrávají v Kumanovu první zápas 23:27

Házenkářky Slavie Praha vstoupily do prvního kola kvalifikace Poháru EHF v severomakedonském Kumanovu porážkou 23:27, po poločase 11:15, s místním ŽRK. Bohužel nedotáhly skvělou stíhající jízdu ve druhém poločase, kdy se ze sedmibrankové ztráty vrátily do zápasu pěti góly v řadě. Odveta se hraje zítra v neděli 15. září opět od 18.30 hodin ve stejné hale v Kumanovu. Zdroj: www.dhcslavia.cz

Kvalifikace Poháru EHF - 1. kolo

ŽRK Kumanovo - Slavia Praha 27:23 (15:11)

Po nadějném začátku, kdy se slávistky díky trefám Večeřové a Frankové ujaly ve třetí minutě vedení, a ještě do desáté minuty udávaly tón zápasu, se od 13. minuty přestěhovalo zakončení na stranu domácích, které skvělými zákroky ještě podpořila brankářka Kosanovičová. Druhou desetiminutovku si hráčky Kumanova držely jedno až dvoubrankový náskok, také díky dvěma neproměněným sedmičkám Pokorné a Novotné. Úsek mezi 22. a 28. minutou patřil domácím, když se dostali až pětigólovému vedení. Jejich rozlet se slávistkám podařilo zabrzdit. Pomohly jim k tomu dvě trefená břevna z pravého křídla a korekce po úspěších Frankové a Míšové.

Vstup do druhého dějství vyšel o něco lépe opět Pražankám, které se opakovaně dotáhly až na rozdíl tří branek. Naposledy však ve 42. minutě. V dalších pěti však čtyřikrát inkasovaly a prohrávaly 15:22, čímž domácí hráčky získaly nejvyšší sedmibrankový náskok. Slávistky se však přece jen nevzdaly a vrátily se zpět do zápasu ještě vyšším přídělem gólů do domácí sítě, když třikrát skórovala Míšová a dvakrát z křídla Fryčáková a jednou Svobodová, čímž se přiblížily na dostřel jediné trefy. Tu bohužel v 54. minutě nepřidala ze třetí neproměněné sedmičky Svobodová.

Kaňkou na krásné šňůře a téměř vyrovnání byl samotný závěr, kdy domácí přece jen rozhodli o své výhře o čtyři branky.

Ve 36. minutě nastoupila do branky Slavie Karin Řezáčová, která si tak odbyla premiéru v evropských pohárech.

„Těžko hledat jeden moment, který utkání rozhodl. Ale samozřejmě prohrávat o sedm branek bylo až moc,“ posteskl si po prvním pohárovém duelu trenér Slavie Praha František Urban. Vzápětí však ocenil bojovnost hráček, které vstřelily pět branek za sebou a sahaly po remíze: „Pak měl Honza Salač zajímavý postřeh, změnili jsme obraný systém a vrátili se skvěle do hry. Dostali jsme se do laufu a jen škoda, že jsme se v závěru zase vrátili k neproměňování šancí. Ty, společně se čtyřmi neproměněnými sedmičkami nás stály minimálně remízu.“

Na otázku, co během 22 hodin s hráčkami „provede“, aby byly co nejlépe připravené na odvetu, Urban odvětil: „Dát do kopy hlavy. To bude klíčové. Náskok čtyř gólů pro Kumanovo určitě není nedotáhnutelný, ale bude to těžké. Soupeř před sezonou změnil trenéra, který přišel s novým herním systémem. Bohužel se nám nedařilo eliminovat hru domácí pivotky, která nám vstřelila deset branek.“

Nejvíce branek ŽRK Kumanovo: Chocheliová 10, Jankulovská 8/8, Gičevská 2.

Sestava a branky Slavie Praha: Pusztaiová, Řezáčová Šlejtrová - Franková 3, Brožová, Míšová 7/1, Novotná, Večeřová 1, Jačková 3, Pokorná 3/3, Líbalová, Fryčáková 3, Vítová, Svobodová 3, Chlupová. Trenéři: Urban, Salač.

Rozhodčí: Charitsos, Naskos (Řecko). Sedmimetrové hody: 3/3 - 7/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 200. Stav série: 1:0.

Fotogalerii z prvního utkání Slavie Praha v severomakedonském Kumanovu si prohlédněte zde.

Program 1. kola kvalifikace Poháru EHF:

15. září 2019 – 18.30 hodin: 2. zápas: Slavia Praha – WHC Kumanovo.

Program 2. kola kvalifikace Poháru EHF:

12./13. října 2019 – 1. zápas: postupující Slavia/Kumanovo – Odense Handball (Dánsko).

19./20. října 2019 – 2. zápas: Odense Handball – postupující Slavia/Kumanovo.