20.9.2019 otevřeno: 890 x

Poruba i Veselí rozstřílely v pátek večer své soupeře. Poruba naložila Hodonínu, Veselí Bánovcům

Očekávalo se od nich vítězství a předpoklady splnily. Házenkářky Poruby zvládly páteční předehrávku 4. kola MOL Ligy, ve které si na domácí půdě poradily s Hodonínem jasným poměrem 30:15. Ještě krutějším rozdílem pak porazily házenkářky z Veselí tým Bánovců, naložily mu porážku o jednadvacet branek.

MOL liga – 4. kolo

DHC Sokol Poruba - HK Hodonín 30:15 (14:10)

Ostravanky stejně jako při předchozím domácím duelu s Veselím měly skvělý úvod, když během prvních jedenácti minut nedovolily soupeřkám z jihu Moravy skórovat, přičemž se samy prosadily hned šestkrát. Pohodlný náskok navíc svěřenkyně trenéra Dušana Daniše postupem času navyšovaly a ve čtvrtině duelu vedly už o devět gólů (11:2). Podobně jako před dvěma týdny Veselí, ani Hodonín to za zdánlivě beznadějného stavu nevzdal a ve druhé polovině první půle protivníka přestřílel, a snížil na poločasový rozdíl čtyř gólů. Na začátku druhé třicetiminutovky Hodonín stáhl své manko dokonce jen na dvě branky, ale to bylo maximem, na jaké se dokázal favoritovi přiblížit. I přes řadu neproměněných šancí se Poruba opět od svého soka ve skóre odpoutala, nedovolila drama, jako v předminulém kole a zápas dovedla k pohodlnému vítězství.

Nejvíce branek: Andrýsková 7/2, Baumbachová 5, Konečná 5 - Pospíšilová 3, Vavroušková 3, Kalinová 3/3. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 2:3. Diváci: 257.

HK Sokol Bánovce n. B. – SHK Veselí n. M. 21:42 (13:24)

A vystoupení Veselanek v Bánovcích bylo také suverénní. Za první poločas Moravanky nastřílely soupeři celých 24 branek a z hřiště Bánovců si doslova udělaly střelnici. V úvodu vedly 7:1, poté, co se domácí na krátko vzpamatovaly a přiblížily se na 7:10, ale opět Panenky zatopily pod kotlem a do přestávky odskočily do jedenáctibrankového vedení. I ve druhé půli dál tlačily, ve 40. minutě vedly o sedmnáct gólů 33:16 a bylo definitivně rozhodnuto. Nakonec zasvítila čtyřicítka a konečné skóre ukazovalo 42:21 pro výběr z Veselí.

Nejvíce branek: Bežová 6, Žitňanová 4, Šipláková 3, Galková 3 – Kučerová 9/2, Vichová 7, Boorová 7. Rozhodčí: Haščík, Sivák. Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/2. Vyloučení: 3:6. Diváci: 150.

ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce 17:28 (6:13)