21.9.2019 otevřeno: 1270 x

Před reprezentační pauzou zapisovaly body Písečanky, Slávistky a Mostečanky

Ve čtvrtém kole sledovali diváci drama v písecké „obloukovce“, kde těsným jednobrankovým rozdílem prohrály házenkářky Šaľy. Házenkářky Mostu doma přetlačily olomouckou Zoru. Reprezentantky v dresu Písku a Mostu se tak na cestu na reprezentační sraz vydávají ve vítězné náladě.

MOL liga – 4. kolo

Sokol Písek - HK Slovan Duslo Šaľa 26:25 (16:16)

Podle tabulkových předpokladů mělo jít o vyrovnanou bitvu, což se potvrdilo od první do poslední minuty utkání. Žádný z týmu si nebyl schopen po celou dobu hrací doby vytvořit větší náskok, chvíli držely vedení v utkání hráčky Šaľy, chvíli to byly Sokolky. Zlom v utkání mohl přijít na začátku druhé půle, kdy hráčky ze Slovenska vedly, ale nedokázaly využít dvojnásobnou přesilovku. Za to Sokolky využily k obratu červené vyloučení Königové, která nekompromisně sestřelila Kvášovou a z jednobrankové ztráty přehouply sedm minut před koncem vedení na svou stranu. Šaľanky mohly ještě vyrovnat těsně před koncem, ale po krocích hostující hráčky přišly jak o naději na gól, tak o body a z výhry se tak mohly radovat písecké házenkářky.

Nejvíce branek: Kubišová 7, Benešová 5, Kvášová 4 - Janičič 6, Némethová 5, Königová a Trepáčová po 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 156.

Ivana Bahýlová, asistentka trenéra Šaľy: „Dneska rozhodly technické chyby, my jsme jich vytvořili přes dvacet, a to rozhodlo utkání.“

Kateřina Keclíková, trenérka Písku: „My jsme se na Šaľu pečlivě připravovali celý týden. Jsme rádi, že koncovka zápasu dopadla lépe pro nás, protože si myslím, že průběh utkání byl hodně vyrovnaný. Jsem ráda, že se gólově prosadilo více hráček, že tentokrát ta tíha utkání neležela jen na jedné hráčce a přidaly se i ostatní. Konec utkání byl pro nás hodně dramatický a na koncovkách budeme muset hodně zapracovat, abychom je dohrávali více v klidu. Holky zabojovaly, makaly, byly tam nějaké chyby, ale bez toho se házená hrát nedá a já jsem spokojená. Pro nás bylo komplikací, že jsme měli jen jednu brankářku, která se prvním poločasem trochu protrápila, ale ve druhém poločase už nás podržela.“

DHK Baník Most - DHK Zora Olomouc 32:27 (14:13)

V Mostě se odehrálo možná větší drama, než všichni čekali. Domácí si velmi rychle v úvodu vytvořili náskok, který zase stejně rychle prohospodařili a soupeř se ve dvanácté minutě dostal dokonce do jednobrankového vedení. Neudržel ho příliš dlouho, ale žádnému z týmů se během první půle nepodařilo soupeři odskočit. I když domácí vedli v osmadvacáté minutě o čtyři branky, Olomoučanky tříbrankovou sérií těsně před sirénou upravily poločasové skóre na rozdíl jediné branky. Hosté i v úvodu druhé půle drželi s domácími krok, až v šestačtyřicáté minutě se Černí andělé utrhli a vytvořili si čtyřbrankové vedení, které ještě navýšili a i když Olomoučanky bojovaly až do posledních minut, podařilo se jim už jen zkorigovat skóre na konečný pětibrankový rozdíl.

Nejlepší střelkyně: Šípová 8, Mikulášková 4, Mikulčík 4 – Jansová 6, Závišková 6/2. Rozhodčí: Petr Halada, Jan Kosmák. Sedmimetrové hody: 6/2 - 5/4. Vyloučení: 5:4. Diváků: 300.

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Samozřejmě jsme s naším projevem nespokojení, s energií, kterou jsme do utkání dali, možná s výjimkou úseku od čtyřicáté do padesáté minuty, kdy jsme hráli vysunutou obranu, díky této části zápasu jsme vyhráli. Bylo to pro nás hrozně těžké utkání, celý týden jsme trénovali kondici, takže hráčky jsou velmi unavené. Mysleli jsme si, že to bude jednodušší, ale únava asi byla větší, než jsme plánovali. Na druhou stranu to pro nás byla poslední šance, kdy máme tým pohromadě a na kondici trochu zapracovat, protože nám děvčata odjíždějí na reprezentační srazy a vracejí se týden před Ligou mistrů. Po prvním poločase byly hráčky obrovsky unavené, snažili jsme se hrát ofenzivně, ale dnes jsme na to s výjimkou jedné části utkání neměli, jsme rádi za vítězství.“

Libor Malínek, trenér DHK Zora Olomouc: „I když jsme prohráli, jsem s výkonem našich hráček spokojen. Jeli jsme sem s pokorou, víme o síle Mostu. Trochu nás trápí zranění, chyběly nám dvě klíčové spojky, přesto si myslím, že holky bojovaly, potrápili jsme Most, a to bylo naším cílem. Prohrát důstojně a znepříjemnit soupeři zápas, což se nám podařilo.“

HC PSG Zlín - DHC Slavia Praha 22:27 (10:14)

Domácí házenkářky  měly slabší nástup do utkání, v 6. minutě prohrávaly 1:4. Přesto stále dotahovaly, což se jim konečně podařilo v 16. minutě, kdy srovnaly se Slávistkami na 8:8 a dokonce se ihned dostaly do vedení 9:8. Slavia opět přidala na obrátkách a šesti brankami si znovu vytvořila náskok. Nástup do druhé půle patřil opakovaně hostujícímu týmu, který již vedení nepustil.

Nejvíce branek: Kolářová 6, L. Sekulová 4, Hubová 3, Minárčiková 3/1 - Pokorná 9/5, Svobodová a Jačková po 5. Rozhodčí: Fridel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 5/2 - 6/5. Vyloučení: 5:3. Diváci: 123.