27.9.2019 otevřeno: 1082 x

Do 3. kola Českého poháru nepostoupily prvoligové týmy Havlíčkova Brodu, Kobylis, Bohunic ani Ivančic

V průběhu první poloviny září se ženské házenkářské týmy utkaly ve 2. kole Českého poháru. Posledními dvěma zápasy bylo kolo dohráno ve čtvrtek 26. září. Jaké jsou výsledky?

Ve 2. kole Českého poháru do soutěže nastoupily týmy první ligy. A řada z nich úlohu favorita nezvládla. Tým Havlíčkova Brodu prohrál pětibrankovým rozdílem na hřišti Českých Budějovic, to byla nejtěsnější z prvoligových porážek. Vysoko, rozdílem jedenácti gólů, podlehly Bohunice v Bohumíně, dokonce čtrnáctibrankovým rozdílem prohrály Kobylisy v souboji proti Lions Hostivice Břve. Kontumační porážku si pak zapsaly Ivančice v regionálním derby prvoligových týmů s Kunovicemi. Dva týmy 1. ligy se utkaly i v Lázních Kynžvart. Domácí házenkářky tam prohrály s DHC Plzeň 19:22. "První ostrý zápas nám ukázal, jak bude vypadat liga, pokud vydržíme takticky pouze 30 minut. Domů si vezeme vítězství z Kynžvartu, které jsme museli v druhém poločase hodně kontrolovat. Vstup do utkání byl z naší strany dominantní, ale sami jsme svými chybami soupeře pustili zpátky do hry. Přesto jsme si dokázali vybudovat poločasový náskok šesti branek. Do druhého poločasu jsme ale už vstoupili vlažně a stálo nás hodně sil vrátit se do zápasu. Bohužel už jsme nedokázali navázat na první poločas a závěr utkání byl poměrně nervózní. Doufám, že tento zápas nás aktivoval a do dalších střetnutí si s sebou vezememe především nasazení a přístup z první půle. Náš cíl, tedy postup, jsme splnili, do dalších zápasů ale musíme podat vyrovnanější výkony v obou poločasech!" komentoval pohárový výkon Plzně její trenér Richard Řezáč na klubovém webu.

To pražské derby Astry Praha – Sokol Vršovice vyznělo ve prospěch prvoligového výběru, Vršovice Astru porazily poměrem 31:22. Východomoravský souboj Lesany Zubří s Otrokovicemi rovněž zvládl lépe celek Otrokovic, byť Lesana mocně vzdorovala (32:30), a přes Velké Meziříčí se do dalšího kola probojoval tým Jindřichova Hradce, který v Meziříčí vyhrál 26:22. "Do Velkého Meziříčí jsme odcestovali s užším kádrem, než s jakým jsme hráli předtím o víkendu na domácím turnaji. Bylo to hlavně způsobeno tím, že se hrálo ve všední den a některé hráčky to z různých důvodů nestihly. Utkání bylo od začátku vyrovnané, spíše se dostávaly do vedení domácí hráčky, my jsme stále dotahovali. Poločas skončil 11:11 a tak se ve druhé půli hrálo opět od začátku. Ani ve druhém poločase se nám nepodařilo zápas strhnout na naši stranu. Do vedení jsme se dostali na chvilku až v polovině druhého poločasu, ale domácí se stále drželi, ještě ve 24 minutě byl stav vyrovnaný. Pak se ale 2x parádně trefila z levé spojky Simona Březinová a konečně jsme šli do vedení o 2 branky. To nás nakoplo, hra se zrychlila, zlepšila se obrana a podařilo se nám jít do rychlého útoku, čímž jsme nakonec skóre upravili na rozdíl 4 branek," hodnotila utkání trenérka Jindřichova Hradce Iva Jonová.

Už dříve, v prvním kole poháru, vypadly v soutěži házenkářky SK UP Olomouc.