5.10.2019 otevřeno: 1130 x

Písečanky vezou body z Hlohovce, Olomouc doma přetlačila Slavii

V jediném tuzemském souboji sobotního programu MOL ligy se utkaly týmy Zory Olomouc a Slavie Praha. Návrat z reprezentační pauzy lépe vyšel Olomouci, která Pražanky porazila o jediný gól. Body si vybojoval i Písek v Hlohovci, naopak Poruba padla v Šaľe.

MOL liga - 5. kolo

DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha 26:25 (14:15)

V prvním poločase si rychle vytvořilo družstvo hostí náskok, který se domácím podařilo stáhnout na konci poločasu na jedinou branku. V druhém poločase se hosté několikrát dostali do čtyřbrankového vedení, ale domácí děvčata zabojovala a v posledních vteřinách vstřelila vítězný gól.

Nejvíce branek: Fryčáková 6, Jansová 6, Závišková 4 - Pokorná 12, Novotná 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/4. Vyloučení: 5:2. Diváci: 270.

Libor Malínek, trenér Zory Olomouc: „Máme samozřejmě radost z vítězství. Tahali jsme většinu zápasu za kratší konec. Myslím si, že rozhodla Polášková v závěru, kdy měla tři čtyři zákroky vyložených šancí. Musím pochválit družstvo, že se nevzdalo a bojovalo do konce. Závěr byl hodně hektický a nám tam bohudík ta poslední střela spadla.“

Jan Salač, asistent trenéra Slavie Praha: „Pogratuluji soupeři k vítězství. Ačkoli jsme po většinu utkání měli navrch a vedli jsme i kolikrát o čtyři góly, tak jsme nebyli schopní dovést to do konečného výsledku. Ta prohra nás hodně mrzí. Je pravda, že jsme nebyli schopní se vypořádat se střídající brankařkou. Polášková nás v závěru vychytala především z křídelních prostorů, kdy jsme nebyli schopní zakončit, i když jsme hráčky pobízeli k určitému druhu střelby, tak se nám to nepodařilo. A na druhou stranu i křídelní hráčky Olomouce nám dneska daly z tohoto prostoru víc branek. Tady na tom poli jsme prohráli a nakonec i zásluhou zbrklé koncovky v závěru, kdy jsme nevyužili přesilové hry.“

HC Sporta Hlohovec – TJ Sokol Písek 20:31 (13:13)

Po vyrovnaném prvním poločase, v němž se favorizovaným Jihočeškám podařilo vytvořit si maximálně dvoubrankový náskok, a dramatickém úvodu druhé půle přišla v poslední čtvrtině zápasu branková smršť v podání Písečanek. Dlouhých dvanáct minut nenechaly Hlohovec skórovat a domů si vezou vysokou výhru 31:20.

Nejvíce branek: Skalčanová 5, Tulipánová 3, Bahelková 3/3 – Součková 7, Kvášová 6/1, Benešová 5. Rozhodčí: Jánošíková, Manek. Sedmimetrové hody: 7/3 – 1/1. Vyloučení: 4:4. Diváci: 200.

Kateřina Kučerová, asistentka trenéra Písku: „První poločas byl z naší strany dobrý, ale zbytečnými chybami jsme se dostávali pod tlak. Neproměňovali jsme vyloženě šance a když jsme ubránili útok soupeře, nedokázali jsme získat odrážený míč. Na začátku druhé půle jsme se přizpůsobili hře domácích a nedokázali jsme si poradit s osobní obranou na Hanku Kvášovou, při time-outu jsme museli holky uklidnit a začali jsme hrát trpělivě v obraně, z čehož jsme téměř osmnáct minut nedostali branku, začali jsme získávat odražené míče a proměňovat rychle útoky tak i nacvičené kombinace.“

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Sokol Poruba 24:19 (9:8)

Návrat do soutěžních utkání po reprezentační pauze házenkářkám Poruby nevyšel. Svěřenkyně trenéra Dušana Daniše prohrály v sobotním duelu 5. kola MOL ligy na těžké půdě Šaľy. Utkání bylo v prvním poločase vyrovnané a vedení si oba týmy předávaly střídavě mezi sebou. Rozdíl ve skóre nebyl vyšší než dvě branky. Zlom přišel až po přestávce. Domácí hráčky si krátce po obrátce vypracovaly až pětibrankový náskok, k čemuž přispělo i brzká červená karta klíčové střelkyně Ostravanek Elišky Desortové. Odstup Šaly se postupně navýšil až na sedm branek, Poruba ho sice dokázala ještě snížit, ale na výsledek, který by znamenal zisk alespoň bodu, už Sokolky nedosáhly.

Nejvíce branek: Pócsíková 6, Trepáčová 4, Némethová 4 - Baumbachová 5, Konečná 4, Andrýsková 3. Rozhodčí: Gabriš, Veselka. Sedmimetrové hody: 8/5 – 3/2. Vyloučení: 4:5 (ČK Desortová). Diváci: 550.

Iuventa Michalovce – HK Sokol RMK Bánovce n. B. 46:20 (26:9)