6.10.2019 otevřeno: 727 x

Páté kolo MOL ligy uzavřela domácí výhra Zlína

Po reprezentační pauze se jako poslední do kolotoče MOL ligy vrátily házenkářky Zlína. Na domácí palubovce v neděli večer jasně přehrály nováčka z Dunajské Stredy.

MOL liga - 5. kolo

Handball PSG Zlín – MŠK Dunajská Streda 29:21 (10:8)

Domácí hráčky se nemohly dostat do tempa, v 19. minutě byl stav 6:3, o šest minut později 7:7. Zlínský tým trápila nedůrazná střelba a nepřesné přihrávky. V jeho brance spolehlivě chytala za dobrou obranou Stojarová. Střelecky se v první půli prosadily za domácí shodně čtyřikrát Kříčková a Kolářová. Do 40. minuty se ještě soupeř držel ve hře, od stavu 16:13 vsítily zlínské házenkářky pět branek v řadě a deset minut před koncem již vedly rozdílem deseti gólů. Hra hostů stála na střelkyních Rajnohové a Bízikové, ani ony ale slovenskému týmu nepomohly k bodům.

Nejvíce branek: M. Kolářová 9/4, L. Sekulová 6, M. Kříčková 6 - B. Bízik 7/1, M. Rajnohová 6/2, M. Straková 3. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/3. Vyloučení: 4:4 (ČK Bugárová). Diváci: 128.

Hana Kolářová, trenérka HC Zlín: „My jsme reprezentační přestávku využili ke zlepšení kondice. To jsme se teď snažili zúročit a hru trochu rozběhat. Výborně nám fungovala obrana, to, co přes ni prošlo, vychytala perfektně brankář Stojarová. Jsme spokojení s výsledkem.“