9.10.2019 otevřeno: 809 x

Slavia i Most se na evropská vystoupení naladily ligovou výhrou, Slavia přehrála Veselí, Most v souboji mistrů přetlačil Iuventu

Házenkářky Slavie Praha porazily v předehrávce 6. kola MOL ligy SHK Veselí nad Moravou 28:24, po poločase 14:13 a bodově se dotáhly na třetím tým tabulky. Tým trenérů Františka Urbana a Jana Salače ve čtvrtek 10. října vyrazí letecky do dánské Kodaně a následně autobusem do Odense, kde se již v pátek večer utká ve druhém kole kvalifikace Poháru EHF s tamním klubem Håndbold. Odveta se hraje hned v sobotu tamtéž. Most v neděli poprvé na domácí palubovce přivítá soupeře v Lize mistrů - hvězdný Györ. Jeho předehrávka proti silnému výběru Mostu skončila pro Severočešky také vítězstvím.

MOL liga - 6. kolo

Slavia Praha - SHK Veselí nad Moravou 28:24 (14:13)

Dlouhé čtyři minuty čekaly slávistky na svou první trefu v duelu proti v tabulce devátému Veselí nad Moravou. Pak však Lucie Líbalová načala obrat a Pražanky se ze stavu 0:2, brzy dostaly až ke dvoubrankovému vedení, ve 23. minutě i třígólovému. Jenže v závěru prvního dějství hostující hráčky, které do Veselí přicestovaly kvůli veliké marodce v okleštěné sestavě, snížily na rozdíl jediné branky. Druhý poločas přinesl povětšinou vyrovnaný průběh, slávistky sice častěji vedly, ale nepodařilo se jim brankově odpoutat. Naopak mezi 41. až 46. minutou se Veselanky třikrát dostaly do vedení. Ovšem excelentní závěr v podání pražského souboru nakonec vynesl slávistkám zaslouženou výhru 28:24, která je naladila na ranní odlet a především víkendové pohárové duely s předním dánským i evropským celkem.

Nejvíce branek: Franková 5, Pokorná 5/1, Fryčáková 4, Chlupová 4 - Vodná 6, Kutálková 5, Kubáčková 5/1. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/1 - 3/2. Vyloučení: 4:5 (ČK Štipčáková). Diváci: 102.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Bohužel tento zápas nám nevyšel od samého začátku, kdy jsme do něj nevstoupili dobře. Nefungovala ani obrana, ani útok, což si neumím vysvětlit. Už dlouho jsem neviděl tak nevyhecovaný tým. Zase jsme změnili obranu, z 3-2-1 jsme to vysunuli ven a na hřišti byly hráčky, které pro Slavii chtějí udělat vše, co mohou. A to přestože to nebylo stoprocentní. Bylo vidět jejich snahu a na hřišti nechali opravdu všechno. Před sezonou jsem všem jasně řekl, že všichni mají stejnou šanci, začínáme na stejné startovní čáře a s čistým stolem.“

DHK Baník Most - Iuventa Michalovce 26:25 (15:16)

Drama plné emocí až do posledních vteřin se odehrávalo v mostecké sportovní hale. Domácím lehce utekl úvod utkání, Michalovce si rychle vypracovaly dvoubrankový náskok, ale stejně rychle o něj přišly. Celý první poločas se oba týmy přetahovaly o vedení, aby se o poločase šlo do kabin s nejtěsnějším rozdílem ve prospěch hostujícího týmu. Ve druhé půli se situace opakovala, v jednačtyřicáté minutě si Michalovce vypracovaly až tříbrankový náskok, domácí ho dokázali umazat a čtyřbrankovou šňůrou v poslední desetiminutovce dokázali strhnout nejtěsnější vítězství na svou stranu.

Nejlepší střelci: Zachová 9/4, Šustková 4, K. Kostelná 3 – Wollingerová 9/5, Trúnková 6, Kompaniiets 4. Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/5. Vyloučení: 4/6. Diváků:720.

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Bylo to tentokrát s odřenýma ušima, velmi nám v brance pomohla Dominika Müllnerová, která chytila důležité míče. Hráčky ale naštěstí věřily, hrály rychle, tlačily se do akcí, ačkoli nebylo moc prostoru. Jsem rád, že jsme se dokázali za nepříznivého stavu zvednout a zápas otočit. Bylo to důležité utkání českého se slovenským mistrem, neměli jsme bohužel moc času na přípravu a možná to bylo i trochu znát.“