Hodonín má první body! Veze je z Bánovců

Oba moravské týmy si z výpravy na Slovensko vezou body. Hodonín si ty první letošní vybojoval v Bánovcích nad Bebravou, Zlín z Hlohovce. V "sokolském" derby na jihu Čech body brala Poruba.

MOL liga - 6. kolo

Sokol Písek – DHC Sokol Poruba 25:33 (13:15)

První poločas sokolského derby mezi týmy Písku a Poruby přinesl vyrovnanou partii, kdy se ani jednomu týmu nepodařilo vypracovat si větší náskok, menší, dvoubrankové vedení si hostující hráčky vytvořily až v závěru první půle. Právě náskok ze závěru prvního poločasu se ukázal jako klíčový v poločase druhém, na začátku druhé třicetiminutovky se písecké hráčky prosadily pouze dvakrát za deset minut, což využila Poruba k vytvoření šestibrankového náskoku, který v pohodě držela téměř celý druhý poločas, a pět minut před koncem toto vedení navýšila na konečné vítězství rozdílem osmi branek.

Nejvíce branek: Kvášová 9, Kubišová a Benešová po 4 – Andrýsková 7, Desortová 7/1, Polášková 6. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 2/0 - 4/2. Vyloučení: 2:7. Diváci: 211.

Dušan Daniš, trenér Poruby: „Konečně se nám podařilo donutit krajní spojky ke střelbě z větší vzdálenosti, na tom jsme se dneska odrazili a dávali jsme nečekané góly ze spojek. Celkově jsme zahráli dobře i v obraně a brankářka nás podržela. Bohužel jsme měli v prvním i druhém poločase výpadky, kdy jsme vedli a přestali jsme hrát, ale naštěstí jsme ten zápas dohráli.“

Kateřina Keclíková, trenérka Písku: „Z naší strany se rozhodně nejednalo o povedené utkání, myslím si, že soupeř na nás byl velmi dobře připravený, nám se vůbec nedařilo v obraně, takže jsme dostávali branku z téměř každého útoku a s takovou obranou se vyhrávat nedá. Třiatřicet obdržených branek mluví za vše. V útoku jsme moc chvátali, ale naše obrana byla dnes katastrofální. Naštěstí jsme na začátku soutěže, takže na obraně zapracujeme a budeme bojovat o další body.“

HK Sokol Bánovce n. B. – HK Hodonín 18:36 (7:13)

Házenkářky Hodonína mají první body! V souboji bezbodových týmů se s tlakem popraly mnohem lépe, od začátku držely otěže utkání pevně v rukou a už o poločase držely šestibrankový náskok. Ve druhé půli pak na hřišti zcela dominovaly. Bánovce sice krátce korigovaly na rozdíl čtyř tref 16:20, v posledních patnácti minutách skórovaly Slovenky jen dvakrát, zato Hodonín sázel do jejich sítě střelu za střelou a nakonec si vezly domů osmnáctibrankové vítězství.

Nejvíce branek: Galková 7/2, Žitňanová 4/3, Krajčíková 2, Žitňanová 2 – Cholevová 10, Tomašechová 9, Gärtnerová 7. Rozhodčí: Gabriš, Veselka. Sedmimetrové hody: 10/7 – 3/2. Vyloučení: 3:4.

HC Sporta Hlohovec – Handball PSG Zlín 25:33 (10:19)

I druhý moravský celek si ze Slovenska přivezl body. Zlíňanky vedly vysoko v Hlohovci už v první půli, odskočit se jim podařilo v závěru úvodní třicetiminutovky a do šaten si nesly náskok devíti tref. Ještě více svůj náskok Zlín navýšil v úvodu druhého poločasu, jejich vedení narostlo až na dvanáct tref 25:13. Až v samotném závěru domácí desetibrankovou ztrátu kosmeticky upravili a odešli s výsledkem 25:33.

Nejvíce branek: Czuczorová 8, Demajová 8/7 – Minarčíková 6/2, Kříčková 5, Hubová 5, Kolářová 5. Rozhodčí: Majstrík, Manek. Sedmimetrové hody: 9/7 – 3/2. Vyloučení: 2:6. Diváci: 150.

ŠŠK Prešov - HK Slovan Duslo Šaľa 20:27 (8:10)