12.10.2019 otevřeno: 693 x

Slavia prohrála v Dánsku obě utkání a v pohárech končí

Házenkářky Slavie Praha končí svou letošní pouť evropskými soutěžemi ve druhém kole kvalifikace Poháru EHF. Po páteční porážce 25:34 podlehly v sobotní odvetě dánskému celku Odense Håndbold 14:38, po poločase 6:21. Oba zápasy se odehrály ve městečku Otterup, 11 kilometrů od Odense. Výprava Slavie se vrací do Prahy v neděli. Již ve středu 16. října čeká slávistky šlágr MOL ligy v Michalovcích s tamní Iuventou.

Pohár EHF - odveta 2. kola kvalifikace

Odense Håndbold - Slavia Praha 38:14 (21:6)

Odveta pohárového dvojutkání ukázala, jaký rozdíl je mezi klubovou házenou v Česku a Dánsku. Domácí hráčky Odense vstoupily do utkání koncentrovaně, bez podcenění jako v pátečním duelu a v první desetiminutovce rozhodly nejen o své jasné výhře, ale také postupu. Vyhrály ji 8:0. Ano, 8:0. Tak, jak se v pátek slávistkám dařilo skoro všechno a dokázaly nad velkými favoritkami vyhrát první poločas, se tentokrát naopak nevedlo skoro nic. Slávistky se prvního gólu „dočkaly“ až v čase 11:32. Ano, 11:32. Domácí branku tzv. zamkla náhradní gólmanka Reinhardtová, pochytala nejen mnoho příležitostí slávistek z pole, ale chytila i tři sedmimetrové hody v první půli, když své hody neproměnily Pokorná, Jačková ani Novotná.

Druhé dějství probíhalo podle stejného scénáře, přestože na domácí straně nastoupily hráčky z lavičky. Odense dominovalo ve všech herních činnostech, od rychlosti, přes důraz až po přesnost střelby.

František Urban, trenér Slavie Praha: „V čem byl zápas jiný? Především v přístupu Odense. Dověděl jsem se, že dopoledne měli trénink a pak zbytek dne analýzu pátečního zápasu. Takže dnes nepodcenili vůbec nic. Jejich vstup do utkání byl bezchybný, náš smolný, protože jsme neproměnili šance, k tomu tři sedmimetrové hody. I toto nás psychicky srazilo dolů. Proto jsme také první gól vstřelili až ve 12. minutě, ano, Odense dnes demonstrovalo svou sílu v plném rozsahu. Hráli tak, jak mají hrát, jak se od nich očekává. Pro mě je to aspirant na finále tohoto poháru. Ano, snažili jsme se hrát co nejlépe umíme, ale ten rozdíl oproti pátečnímu utkání byl v tom, jak se oni zlepšili. Vše se vystupňovalo také tím, že často hráli bez brankářky se sedmi hráčkami v poli. A proti tomu jsme skutečně neměli šanci. I při tak vysoké prohře jsem na našich děvčatech viděl, že se snažila, hrála naplno.“

Eliška Jačková, spojka Slavie Praha: „Dnes se ukázala skutečná kvalita Odense, že mají dvě kvalitní šestky a po včerejším podcenění v první půli toto nenastalo. Do zápasu tzv. vlétli a velmi rychle rozhodli.Přiznám, že mě v desáté minutě za stavu 0:9 napadlo, jestli by nebylo lepší, aby už ten zápas skončil, ale přece jen to pro nás byl házenkářský svátek. Ale odejít ze hřišti jsem nechtěla. I přes to narůstající skóre jsme si chtěli zahrát proti takovým hráčkám. I taková porážka je pro nás poučením, viděli jsme skutečnou evropskou házenou. Ten výsledek ukazuje, kde je špička světové házené a kde je česká liga. Nejsme na takové úrovni, my házenou děláme při práci, při studiu, nejsme profesionálky, takže se ten rozdíl musel projevit.“

Nejvíce branek Odense Håndbold: Heindahlová 7, Offendahlová 6, Højlundová 5.

Sestava a branky Slavie Praha: Pusztaiová, Řezáčová Šlejtrová - Franková, Brožová, Novotná 1, Večeřová, Jačková 4, Pokorná 7/3, Líbalová, Fryčáková 1, Vítová, Svobodová, Chlupová 1. Trenéři: Urban, Salač.

Rozhodčí: Bytyqi, Kasapi (Kosovo). Sedmimetrové hody: 3/3 -6/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 536. První utkání: 34:25, postupuje Odense Håndbold.