16.10.2019 otevřeno: 926 x

Bod hodnoty zlata! Slavia obrala Iuventu o remízový bod

Po porážce v Olomouci a nešťastném vyřazení z evropského poháru si Slavia pořádně spravila chuť! Po remíze 26:26 veze bod z Michalovců. Bezpečnou výhru si v Hodoníně zapsaly házenkářky mosteckého Baníku, na jihu Moravy vyhrály desetibrankovým rozdílem.

MOL liga - 7. kolo

Iuventa Michalovce - Slavia Praha 26:26 (13:14)

Zdaleka nebyly kompletní, i tak ale vezou cenný bod. Proti týmu Iuventy Michalovce Prazanky nastoupily odvážně, vypracovaly si několikrát i dvoubrankové vedení a do šaten si nesly minimální jednobrankový náskok. Také první desetiminutovka druhé půle přinesla vyrovnaný boj před zaplněnou Chomkostav Arénou. Následovala lepší fáze domácích, které si vytvořily ve 47. minutě třígólový náskok, který zopakovaly ještě devět minut před závěrečnou sirénou. V závěru se otěží utkání chopily Slavie, která v posledních dvou minutách nepustila soupeřky ke střelbě, naopak se držela v útoku a odměnou jí byla vyrovnávací branka z ruky Lucie Líbalové pár sekund před koncem nervydrásajícího duelu ve výborné atmosféře.

Nejvíce branek: Kompanijecová 6, Bajčiová 6/2, Holejová 4 - Pokorná 6/1, Jačková 5, Novotná 4/1. Rozhodčí: Cipov, Klus. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2. Vyloučení: 4:7. Diváci: 850.

HK Hodonín – DHK Baník Most 26:36 (11:18)

Házenkářky Mostu přesvědčivě vyhrály na palubovce letošního nováčka. Hodonín se sice snažil statečně vzdorovat a kvalitní výkon předvedla především Charlotte Cholevová, odchovankyně ostravské Hrabůvky. Talentovaná házenkářka, která házené věnuje veškerý volný čas a obětavě předává své zkušenosti i dalším malým házenkářům a házenkářkám, nastřílela v zápase týmu bojujícímu v Lize mistrů rovných sedm branek a táhla tak Hodonín spolu s Tomašechovou a Gärtnerovou k solidnímu výsledku. I tak se ale český suverén nemusel o vítězství tolik obávat. Už o poločase vedly Severočešky o sedm branek a bezpečně dovedly utkání k vítěznému konci, když střelecky byly při chuti hlavně Zachová s Kostelnou, Borovskou a Stříškovou.

Nejvíce diváků: Cholevová 7, Tomašechová 5, Gärtnerová 4/3 – Zachová 8/1, Kostelná 6, Borovská, Stříšková po pěti, Šustková 5/3. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 8/4 – 4/4. Vyloučení: 3:5. Diváci: 150.

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „V utkání jsme uplatnili věci, které jsme v uplynulých dnech trénovali, například návrat do obrany a můžeme konstatovat, že v tomto směru byl znát jistý posun. Podstatné je, že jsme vyhráli a nikdo z týmu se nezranil. Už více než měsíc hrajeme bez pořádného odpočinku a tréninku a na některých hráčkách už je to trochu znát. Naším úkolem teď bude po nezbytné regeneraci začít s přípravou na nedělní utkání Ligy mistrů proti Sävehofu a motivovat hráčky k co nejlepšímu výkonu.“