30.1.2010 otevřeno: 988 x

V derby zvítězil Jindřichův Hradec

Čtyři zápasy se dnes hrály ve čtrnáctém kole házenkářské Interligy. Pozornost poutal souboj dvou jihočeských týmů nebo souboj českého finalisty Olomouce a slovenského mistra ŠKP Bratislava.

WHIL - 14.kolo

Olomouc - ŠKP Bratislava 30:25 (14:11)

Třetí prohru v řadě již házenkářky Zory nepřipustily a po pětibrankové výhře nad slovenským mistrem právě tohoto soupeře bodově dostihly v tabulce. Slovenské házenkářky se v zápase dostaly do vedení jen jednou a to když tříbrankovou sérií otočily stav z 2:4 na 5:4. Domácí házenkářky ale během chvíle srovnaly a v rozmezí 17.-23.minuty získaly sérií pěti branek náskok 12:7. ŠKP ještě do poločasu dokázalo snížit na rozdíl tří gólů a až do 51.minuty se drželo na dostřel domácímu týmu, když Martanovičová svým čtvrtým gólem snižovala již na 21:23. V dalších sedmi minutách se ale slovenský celek trefil jen jednou a to domácí hráčky vedly již bezpečným rozdílem. V 57.minutě to bylo 30:22 pro domácí, aby ŠKP třemi brankami v závěru kosmeticky upravilo výsledek na 25:30.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hrbková 7, Hejtmánková 6/2, Tomečková 6

Nejlepší střelkyně ŠKP: Martanovičová 6, Šimáková 6, Kertészová 3, Beňušková 3/3

Sedmimetrové hody: 5/2 - 5/3, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 300

Šaľa - Zlín 28:20 (15:10)

Po brance Kristýny Salčákové ve 13.minutě se Zlín dostal na půdě slovenské Šaľy do vedení 5:4. Bohužel to pro moravský celek bylo poslední vedení v zápase, když bezprostředně poté pět gólů Šaľy otočilo stav ve prospěch domácího celku. Ten si v poločase držel pětibrankový náskok a o svém vítězství rozhodl v začátku poločasu druhého. V tom se dostal již do osmibrankového vedení a stejným rozdílem nakonec také Šaľa zvítězila.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Tóthová 8/1, Popluhárová 6, Puškášová 4, Czanik 4

Nejlepší střelkyně Zlína: Salčáková 4/1, Marčíková 4/3, Růčková 3

Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/4, vyloučení: 3 - 4 (ČK Pospíšilová), rozhodčí: Černý, Vydra, diváků: 200

Jindřichův Hradec - Písek 30:27 (16:12)

S výjimkou samého úvodu střetnutí, kdy Písek vedl 2:0, nepustily domácí házenkářky svého soupeře do vedení a v jihočeském derby zvítězily o tři branky. V desáté minutě si Jindřichův Hradec dokázal vypracovat vedení 6:3, na které ale Písek dokázal rychle zareagovat a srovnat na 6:6. Domácí ale odpověděly šňůrou pěti branek v řadě a v poločase vedly 16:12. Hradci vyšel vstup do druhé půle a ve 35.minutě vedl již 19:13, ale Písek se dokázal vrátit do zápasu a snížil na 17:19. Od té doby byl zápas velmi dramatický a Písku se ve 47.minutě po brance Borovské ze sedmičky podařilo dokonce srovnat na 23:23. Za dalších deset minut ale Písek skóroval jen jednou a domácí si mezitím vypracovali vedení 29:24. Písek již na tento náskok nedokázal reagovat a celkově J.Hradci podlehl 27:30.

Nejlepší střelci J.Hradce: Keslerová 7, Kohoutová 6, Bubeníková 6

Nejlepší střelci Písku: Borovská 6/3, Luzumová 6, Crhová 4, Stellnerová 4

Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/3, vyloučení: 9 (ČK Matoušková, Pilařová) - 2, rozhodčí: Karlubík, Struhár, diváků: 650

Michalovce - Veselí nad Moravou 24:29 (14:11)

Téměř o hodinu později začalo utkání na východě Slovenska. Důvodem byla sněhová kalamita, ve které uvízli oba arbitři zápasu. V prvním poločase byly domácí házenkářky lepším týmem a dokázaly si v něm vypracovat tříbrankové vedení 14:11. Dvě vyloučení na straně Michalovců, na konci první půle a v začátku půle druhé, daly šanci hostujícímu celku. Veselí početní výhodu využilo a dokázalo ve 35.minutě srovnat na 15:15. Poté ale hrálo v dvojnásobném oslabení pro změnu ono a vedení si zpět vzaly Michalovce. Ve 41.minutě vedl domácí celek 19:17, ale čtyři góly v řadě otočily stav opět pro Veselí na 21:19. Domácí pak již jen dotahovaly vedení soupeře. Český tým ale definitivně zlomil zápas ve svůj prospěch až v samém závěru, kdy za stavu 25:24 čtyřikrát skóroval a celkově zvítězil 29:24.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Bakhyrieva 9/6, Pollaková 6, Tregubovova 4

Nejlepší střelkyně Veselí nad Moravou: Fleková 10/3, Štěrbová 5, Kočí 4/3

Sedmimetrové hody: 7/6 - 7/5, vyloučení: 4 - 7, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 1000