31.1.2010 otevřeno: 844 x

Slavia porazila Trenčín a zůstává na čele WHIL

Dvěma zápasy bylo dnes dohráno čtrnácté kolo Interligy. Slavia Praha přivítala na domácí palubovce stále se lepšící Trenčín a přestože v poločase prohrávala rozdílem dvou branek, zůstala po výhře 31:27 na první příčce tabulky.

WHIL - 14.kolo

Slavia Praha - Trenčín 31:27 (14:16)

Slávistky nevstoupily do zápasu dobře a po šesti minutách prohrávaly 1:4. Srovnat hru se jim podařilo až v 17. minutě a od té doby se oba týmy přetahovaly o vedení. To poločasové nakonec získal Trenčín, který do šaten odcházel s náskokem dvou branek 16:14. Domácím se hned zkraje druhé půle podařilo srovnat na 16:16, ale hostující celek i nadále v zápase vedl. To platilo do 45. minuty střetnutí, kdy Jonášová srovnávala na 22:22. Slavii se vydařil závěr zápasu, ve kterém převážila vedení na svoji stranu. Pět minut před koncem vedla již o čtyři branky a stejným rozdílem také zvítězila.

Nejlepší střelkyně Slavia: Jedličková 6/3, Kutlvašrová 6, Keclíková 4/1, Jonášová 4, Kutlvašrová 4

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Birkušová 9/1, Rechtorisová 7/1, Drotárová 3, Kovaličková 3

Sedmimetrové hody: 7/5 - 3/2, vyloučení: 4 - 4 (ČK Drotárová), rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 80

Partizánske - Inter 31:19 (18:9)

Velice důležitý zápas se hrál na Slovensku, kde se utkaly dva poslední týmy slovenské části Partizánske a Inter. Domácí zápas nakonec s přehledem zvládly, když již v poločase vedly devítibrankovým rozdílem 18:9. Ve druhé půli nepovolily domácí hráčky soupeři zápas zdramatizovat a celkově vyhrály vysoko 31:19.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Mičiníková 8, Blažeková 7, Košíková 5

Nejlepší střelkyně Interu: Zámečníková 8/4, Huttová 3/1, Lormannová 2

Sedmimetrové hody: 0 - 5/5, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Bubeníček, Smékal, diváků: 350