6.11.2019 otevřeno: 1200 x

Most zcela rozstřílel Prešovanky, Slavia těsně přetlačila Porubu

Ve středu předehrály týmy MOL ligy dvě utkání kvůli pohárové účasti Baníku Most a Sokola Poruba v evropských soutěžích. Tým Slavie se opět dostal do hry a v dramatickém souboji nakonec těsně porazil Porubu. To zápas na severu Čech byl jednoznačný, Most nedal Prešovu šanci.

MOL liga – 10. kolo

DHK Baník Most – ŠŠK Prešov 44:26 (22:8)

Utkání v Mostě se už od úvodních minut vyvíjelo zcela jednoznačně. Bojovně naladění Černí andělé se prezentovali rychlou hrou a rychlými protiútoky, na které hráčky Prešova nedokázaly zareagovat. Ve dvacáté minutě už domácí tým vedl o deset branek, do konce prvního poločasu svůj náskok ještě navýšily na čtrnáctibrankový rozdíl. Ve druhé půli se Černí andělé nezastavili, naopak byli střelecky při chuti, pouze v poslední desetiminutovce už trochu polevili v koncentraci a soupeř zkorigoval skóre, byť už jen kosmeticky, na konečných 44:26.

Nejvíce branek: Zachová 10/5, Mikulčík 8, Eksteinová 6 – Vargová 5, Vencuriková 5, Lupkovičová 4/3. Rozhodčí: Tomáš Deml, Michal Dvořáček. Sedmimetrové hody: 6/6 – 3/3. Vyloučení: 5:5 (ČK Šutranová). Diváků: 358

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Měli jsme určitě lepší tempo hry než proti Sävehofu, vrátili jsme se ke střídání celých šestek, díky tomu jsme vydrželi hrát tak dlouho v tempu, které musíme hrát. Překvapily mě některé hráčky, Marie Poláková hrála výborně, ale i ostatním hráčkám je na místě pogratulovat, čtyřiačtyřicet branek je vysoké skóre. Myslím, že jsme měli i celkem vysoké procento spěšnosti střelby, čekal jsem, že ve druhém poločase odehrajeme lépe obranu, ale dopadlo to naopak. Je ovšem asi obtížné se za takového stavu naplno koncentrovat. Musíme se ale na tyto věci zaměřit, stává se, že poslední minuty prohráváme, což je škoda. Celkově jsme ale podali dobrý výkon, nikdo se nezranil, prostřídali jsme celý tým a teď už se musíme koncentrovat na nedělní zápas.“

Maroš Vikartovský, trenér ŠŠK Prešov: „Utekl nám úvod utkání, pak už se to jen těžko hodnotí. Prohráli jsme s účastníkem Ligy mistrů.“

Slavia Praha - Sokol Poruba 24:23 (11:14)

Slávistky do utkání proti tradičním rivalkám z Ostravy dobře vstoupily, brzy vedly 3:1 i 4:2, ale mělo to být ještě drama. S hráčkami Poruby, které v minulém kole porazily mistrovský Baník Most, držely do poloviny prvního dějství krok, pak se skóre překlopilo na stranu hostů. Poruba nakonec vyhrála první půli o tři branky 14:11. Stejný náskok držely Porubanky ještě 13 minut druhé části. Pak však přišla skvostná desetiminutovka Slavie, během které její hráčky nasázely do ostravské branky osm gólů, aniž by jediný inkasovaly. Dostaly se k rozhodujícímu čtyřbrankovému náskoku, a přestože soupeřky nakonec snížily na rozdíl jediné trefy, vítězství vydřené ve druhém poločase zůstalo Slavistkám doma.

Nejvíce branek: Jačková 5, Chlupová 4, Svobodová 3, Pokorná 3/1, Franková 3, Novotná 3 - Andrýsková 8/3, Smertková 6, Desortová 3/1. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/1 - 5/4. Vyloučení: 2:5. (ČK Andrýsková). Diváci: 127.