16.11.2019 otevřeno: 1215 x

Zlín vybojoval body v Hodoníně, Olomouc na východě Slovenska trápila favorita

V 10. kole se tým Zlína konečně dočkal dalších bodů, v moravském duelu zvítězil v Hodoníně. Slavia veze body z Prešova a Olomouc na východě Slovenska vzdorovala Iuventě. V Písku bod ubojovalo Veselí.

MOL liga – 11. kolo

Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou 26:26 (11:15)

Začátek utkání domácím házenkářkám vůbec nevyšel, za prvních patnáct minut se dokázaly prosadit pouze třikrát, čímž dovolily hostujícím hráčkám vytvořit si náskok do zbytku zápasu. Svěřenkyně trenéra Hudáka si držely bezpečné vedení čtyřicet minut hry, kdy vedly už rozdílem šesti branek. Sokolky ale v závěrečné třetině utkání nesložily zbraně, začaly náskok pomalu stahovat a odměnou jim bylo vyrovnání pět minut před koncem. Domácí hráčky sahaly i po vítězství, ale střelu Merglové z hranice šesti metrů tři vteřiny před koncem zastavila kousek od brankové čáry hostující brankářka, a tak se oba týmy rozešly s dělbou bodů.

Nejvíce branek: Součková 7, Kvášová 5, Pešková 4 – Kubáčková 7, Kučerová 6/2, Michálková 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 0 – 4/3. Vyloučení: 0:5. Diváci: 147.

Luboš Hudák, trenér Veselí n. M: „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, Písek hraje dobře, my jsme se připravovali celý týden, chtěli jsme body, stejně jako minulý týden v Olomouci. Připravovali jsme si hru se sedmi hráčkami, což nám v Olomouci moc nevycházelo, takže jsme na tom více zapracovali. Připravovali jsme se na rychlé protiútoky a na druhou vlnu. Celé utkání jsme vedli a vlastními chybami jsme dovolili domácím vyrovnat, ale nakonec jsme uhájili aspoň bod. V tuhle chvíli můžu říct, že jsme tady bod ztratili, ale kdyby mi někdo před zápasem řekl, že tu získáme bod, tak ho bereme.“

Kateřina Keclíková, trenérka Písku: „Z našeho pohledu to byly dva rozdílné poločasy, my jsme opět měli vlažný vstup do utkání. Nevím, jestli holky mají problém s koncentrací nebo čím to je. Ve druhém poločase jsme do toho vlítli, takže holky si zaslouží pochvalu za bojovnost a ta poslední střela nás mrzí, i když vzhledem k vývoji utkání jsme za bod rádi. Ale my nechceme doma ztrácet body, protože pokud se někam chceme posunout, musíme mít body oba.“

Iuventa Michalovce – DHK Zora Olomouc 31:25 (14:15)

Tentokrát Olomouc v Michalovcích nedala kůži lacino. Ukazuje, že má dobrou formu a je v laufu, i když úvod lépe vyšel domácímu týmu. Michalovce si vypracovaly krátce dokonce pětibrankové vedení, když odskočily ze stavu 3:3 na 8:3. Olomouc se ale stejně rychle vzpamatovala a vzápětí dorovnala na 8:8. Do konce poločasu se pak týmy přetahovaly o minimální vedení a o přestávce držela vedení Olomouc. Výraznější náskok si pak Iuventa vybojovala ve 38. minutě (20:17). Ale Olomouc zase nesložila zbraně a znovu a znovu se dotahovala na rozdíl gólu. Rozhodla poslední desetiminutovka, kdy Michalovce měly dvě odpovědi na každou trefu Olomouce a postupně se vzdálily až do konečného šestibrankového vítězství 31:25.

Nejvíce branek: Kompaniiets 7, Bajčičová 6, Wollingerová 5/4, Radovic 5 – Patrnčiaková 9/2, Závišková 4, Salčáková 4. Rozhodčí: Sabol, Vydra. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 3:2.

ŠŠK Prešov – DHC Slavia Praha 28:30 (14:12)

Byl to boj a Slavia se o vítězství musela bát do posledních chvil, nakonec si ale přece jen veze domů dva body za dvougólové vítězství. V úvodu se skóre tahalo, až v závěru poločasu domácí odskočily na přestávkových 15:12. Slavia se v počátku druhé půle dotáhla, vyrovnat se jí ale podařilo až ve 46. minutě (22:22) a pak překulila vedení na svou stranu. Domácí se snažili vývoj dobře rozehraného zápasu opět zvrátit ve svůj prospěch a tři minuty před koncem to bylo o gól 27:28, dalšími dvěma trefami ale Míšová se Svobodovou potvrdily výhru Slavie a trefa Klučkové znamenala jen kosmetickou korekci.

Nejvíce branek: Popvcová 7, Vecuríková 7, Klučková 4/1 – Míšová 8, Pokorná 8, Svobodová 5. Rozhodčí: Palovčák, Šimko. Sedmimetrové hody: 4/1 – 2/1. Vyloučení: 4:3. Diváci: 168.

HK Hodonín – HC PSG Zlín 19:28 (8:13)

Házenkářky Zlína si spravily chuť. Po několika porážkách a řadě zranění se konečně vrátily do vítězné nálady. Po vyrovnané úvodní desetiminutovce si začali hostující házenkářky postupně budovat v Hodoníně náskok a ve 20. minutě už držely čtyřbrankové vedení a náskok si udržely až do přestávky. Po ní Zlín vedení dál navyšoval a to na osm branek. Bezpečný odstup si Zlíňanky držely přes veškerou snahu Hodonína až do konce, kdy Daňková zpečetila zlínskou výhru na výsledku 28:19.