17.11.2019 otevřeno: 920 x

Poruba v Ankaře vydřela postup! Zabojuje v osmifinále Challenge Cupu

Den boje za svobodu a demokracii a zároveň den 30. výročí sametové revoluce přinesl házenkářkám Poruby úspěch. Ostravanky sice prohrály nedělní odvetu 3. kola Challenge Cupu v turecké Ankaře po dramatické koncovce 18:26 (10:16), ale v kombinaci s týden starým domácím vítězstvím o devět branek (34:25) jim to těsně stačilo k postupu do osmifinále evropského poháru.

Lehkých šedesát minut to však pro Sokolky nebylo. Potvrdila se totiž slova trenéra Dušana Daniše, který očekával od úvodních okamžiků nápor domácího týmu, a pokus co nejrychleji stáhnout devítibrankové manko. Ankara totiž v prvních pěti minutách využila nepřesností a nervozity Poruby, které nedovolila skórovat, přičemž sama vstřelila čtyři branky.

Několik neproměněných šancí, nedotažených útoků, ale i prostupnost obrany Ostravanek pak mělo za důsledek, že už v polovině prvního poločasu se turecký celek dostal až do šestigólového náskoku. Ten sice na chvíli Poruba zredukovala, nakonec se ale přece jen šlo do šaten za stavu 10:16 z jejího pohledu.

Hned na začátku druhé půle se Sokolkám znovu podařilo dvěma góly odstup zmírnit, Ankaru to však nezaskočilo, a byť Hana Mučková předvedla několik kvalitních zákroků, zaskvěla se i na opačné straně domácí strážkyně branky Akalinová, a v 58. minutě Turkyně celkové skóre dvojzápasu dokonce srovnaly. V závěru se však Porubě podařilo vstřelit góly, kterým znovu srazila ztrátu na alespoň osm branek, tu si už v dramatické koncovce s vypětím všech sil pohlídala a dovedla bitvu k postupu mezi nejlepších šestnáct družstev v soutěži.

Challenge Cup - 3. kolo, odveta

Ankara Yenimahalle BSK - DHC Sokol Poruba 26:18 (16:10)

Branky Ankary: Akgünová Göktepeová 11, Gülecyüzová 8, Arslanová 2, Aydemirová 2, Atalarová 1, Kozayeová 1, Ertapová Koyonogluová 1

Branky Sokola Poruba: Polášková 6, Desortová 5, Smetková 3, Šmidáková 3, Andrýsková 1. Rozhodčí: Beqiri, Krasniqi (Kosovo). Sedmimetrové hody: 7/5 - 3/1. Vyloučení: 0:3. Diváků: 2000. První zápas: 25:34, postupuje Poruba.