30.11.2019 otevřeno: 1080 x

Písek vzdoroval, přesto dostal od mistra naloženo. Poruba nedala Hlohovci šanci

Role favoritů byly naplněny. Házenkářky Poruby vysoko porazily Hlohovec, Most zvítězil v Písku, byť Jihočešky dlouho držely s úřadujícím mistrem krok. Slovenský mistr z Michalovců loupil body ve Veselí a v nejvyrovnanějším duelu hráčky Zory Olomouc porazily Hodonín.

MOL liga – 12. kolo

Sokol Písek – DHK Baník Most 25:36 (13:15)

Písecké házenkářky mají před sebou víkendové duely s nejlepším českým a slovenským týmem. Jako první v sobotu do Písku zavítaly házenkářky z Mostu, které na začátku střetnutí plnily roli favo-rita zápasu. Domácí hráčky nezachytily úvod utkání a brzo prohrávaly rozdílem šesti branek, ale do zápasu se stihly dostat a do konce poločasu se přiblížily účastnicím Ligy mistrů na rozdíl dvou bra-nek. Ve druhé půli si Baník držel náskok tří až čtyř branek do 50. minuty, kdy se domácím podařilo snížit na rozdíl dvou gólů a v Obloukové hale bylo zaděláno na drama, bohužel pro domácí, místo dramatické koncovky přišlo rychlé rozhodnutí, osud utkání vzala do svých rukou Lucia Mikulčík, nej-zkušenější z mosteckých hráček, která po technických chybách domácích třemi brankami z rychlých protiútoků definitivně rozhodla o vývoji závěru utkání. Písecké hráčky v posledních
minutách už svým soupeřkám herně ani fyzicky nestačily, a tak nakonec odešly z utkání poraženy rozdílem jedenácti branek.

Nejvíce branek: Kvášová 8/1, Hauserová 4, Pešková 3 – Šustková 7, Borovská 5, Zachová 4. Roz-hodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1. Vyloučení: 5:5. Diváci: 321.

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „My jsme samozřejmě moc rádi, že jsme zvítězili, ale vůbec to nebylo jednoduché, do padesáté minuty to byl vyrovnaný zápas. Přijeli jsme s taktikou, kterou jsme drželi celé utkání, což byla osobní obrana na nejlepší hráčku Písku, a to nám vyšlo. S čím ale nej-sem spokojený, to je množství technických chyb. Musím holky pochválit za celý zápas, hrály stále ve stejném tempu a to možná taky rozhodlo, máme širší kádr.“

Kateřina Keclíková, trenérka Písku: „Zápas hodnotím podobně, padesát minut jsme dokázali držet tempo, ale na konci se ukázal náš úzký kádr. Hráčky, které dostaly dnes více prostotu a měly zabo-jovat o sestavu, musí ještě víc přidat. Hráli jsme proti nejlepšímu týmu MOL Ligy, takže jsme nemu-seli být svázáni nervozitou a mohli jsme hrát uvolněně, nikdo nečekal, že získáme nějaké body, ale chtěli jsme předvést co nejlepší výkon, což se nám padesát minut dařilo. Vedlo se nám dobře v úto-ku, holky se dokázaly porvat s tou osobní obranou, ale na konci jsme začali dělat zbytečné chyby a dostávali jsme branky z rychlých protiútoku, což je největší mostecká zbraň.“

SHK Veselí nad Moravou – Iuventa Michalovce 25:30 (10:17)

Domácí hráčky byly ve vedení jen v samotném úvodu utkání. Velmi rychle ale otěže zápasu převzal hos-tující celek, který byl v prvním poločase jednoznačně lepším týmem. V domácím dresu se nevedlo téměř nikomu s výjimkou Yulie Kučerové, která sedmi brankami držela alespoň minimální šance Veselí. Po změně stran se v domácím dresu výrazně prosadila ještě Kristína Pastorková, na rozjeté Michalovce to ale zdaleka nestačilo. Domácí hráčky sice v závěru snížily na 4 branky, ale to bylo vše. Oba body po zásluze putují na východ Slovenska.

Nejvíce branek: Kučerová 9/2, Pastorková 8/1, Štipčáková a Kubáčková po 2 – Wolingerová 7/5, Radovič 6, Holejová 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/5. Vyloučení: 4:7.

Ľuboš Hudák, trenér Veselí nad Moravou: „Do našeho výkonu se výrazně promítla viróza, která nás zasáh-la v pátek, včetně mne. Některé hráčky s ní nastoupily, vůbec nemohla hrát Vodná. Nechceme se ale na to vymlouvat. Zápas rozhodla naše špatná hra v obraně. Tam se rozhodlo utkání.“

Peter Dávid, trenér Michalovců: „Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas. Veselí je v domácím prostředí hodně silným celkem, kde hrají prim Pastorková a Kučerová, která svým výkonem je úplně někde jinde. Veselí hodně držela. Nám se ale podařilo získat už do poločasu slibný náskok a distanc jsme si drželi i po zbytek zápasu. To bylo strašně důležité, pokud by se Veselí dotáhlo víc, byl by to ještě velmi složitý zápas.“

DHK ZORA Olomouc - HK Hodonín 25:23 (17:12)

Olomoucké házenkářky domácí zápas proti Hodonínu zvládly, ale bylo to drama. Zora totiž nezachytila úvod zápasu a prohrávala. Pak se probrala a do přestávky vedla o 5 branek. Jenže vstup do druhého poločasu měly Hanačky opět špatný a hostům se podařilo v 54. mi-nutě srovnat. V závěru ale byla Zora štastnější a zvítězila.

Nejvíce branek: Závišková 9, jansová 5, Patrnčiaková 5 - Kalinová 8, Cholevová 6, Pospíši-lová 3, Poláchová 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/2 - 1/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 250.

Libor Malínek, trenér ZORA Olomouc: „Zápas jsme si samozřejmě představovali trošku jinak. Chtěli jsme samozřejmě vyhrát. Věděli jsme že Hodonín bude chtít napravit prohru se Zlínem a chystali jsme se na to celý týden. Věděli jsme, že všechny tři spojky jsou nebe-zpečné a i jejich střelba z dálky. V druhé půlce jsme to neuhlídali. Měli jsme špatný úvod v zápase a pak jsme se dostali do utkání. Pomohli nám tam rychlé útoky ale dostávali jsme laciné góly. I tak jsme v první půlce na konci vedli o pět branek. To, co jsme si řekli, ať už před zápasem i v polovině, dneska moc nefungovalo. V druhém poločase to byla po deseti minutách najednou remíza a začali jsme se bát o výsledek. Věděli jsme, že když dáme šanci Hodonínu, tak bude kousat a bude hodně nebezpečný a to se taky projevilo. Dnes s výko-nem nejsem spokojen, možná jen s hrou Záviškové.“

Tomáš Bárta, trenér HK Hodonín: „Gratuluji k vítězství soupeři. My jsme tak jako každý zápas šli do utkání s tím, že chceme získat dva body, které po zápase ze Zlína měly být naší nápravou. Nepovedla se nám druhá polovina prvního poločasu. Manko pěti gólu jsme stahovali ve druhém poločase zlepšenou obranou a hrou, která nás dotáhla až na remízový stav. Po celý zápas nás trápily technické chyby, které z mého pohledu zapříčinily naši prohru. To jsou věci, na kterých dlouhodobě pracujeme a potřebujeme je zlepšit. Nicméně podle mého pohledu oba týmy dnes na sebe byly připravené a myslím si, že se hlídaly na-vzájem. Pro nás to bylo velmi těžké utkání, kdy v závěru jsme, myslím, mohli utkání dotáhnout do remízového stavu, nicméně ho ovlivnily naše technické chyby.“

DHC Sokol Poruba - HC Sporta Hlohovec 38:26 (18:12)

Vítězný návrat do programu MOL Ligy zaznamenaly házenkářky Poruby. Svěřenkyně trenéra Dušana Daniše zdolaly v utkání 12. kola mezinárodní soutěže doma slovenský Hlohovec 38:26 (18:12) a dál tak čeří vody v širší špičce tabulky. Os-travanky hned v úvodu začaly plnit roli jasných favoritek, ujaly se vedení a po čtvrthodině hry byly napřed už o pět branek. Do přestávky pak svůj odstup ještě o jeden gól navýšily. Ani po obrátce však Sokolky z tempa úplně nezvolnily, hru i výsle-dek měly pod kontrolou a rozdíl se tak zvětšoval až na konečných dvanáct branek. Velmi dobrou střeleckou formu i po reprezentačním srazu ukázala především Eliška Desortová, autorka dvanácti zásahů.

Nejvíce branek: Desortová 12/3, Smetková 6, Andrýsková 4, Mýlková 4 - Demajová 6/2, Tulipánová 3/1, Skaličanová 3, Czuczorová 3.

Dušan Daniš, trenér Sokola Poruba: „Myslím si, že družstvo hostí hrálo sympaticky, o čemž svědčí 26 gólů. Kolegyně chválila naši obranu, ale já si myslím, že po dobu celého zápasu, nebyla dobrá. Ale je to na vrub toho, že hračky měly tento i předchozí týden hodně náročný, možná byly až přetížené, protože nastupovaly za reprezentaci. Možná se projevila i únava, takže jsme opět využili našich dorostenek. Každá odehrála aspoň patnáct minut. Ale jak říkám, na útok se dalo dívat, v obra-ně byly rezervy."

Katarina Mocinecová, trenérka Hlohovce: „Chci soupeři pogratulovat k výsledku i výkonu, měl kvalitní hlavně protiútoky. První druhý sled je dominantou tohoto družstva. Pokud jde o nás, tak my se stále sehráváme, učíme se mnoho základních věcí, protože děláme řadu chyb. Věřím, že v budoucnosti budeme také silní v protiútocích, ale k tomu jsme ještě nedospěli. Nemáme velké oči, že budeme vyhrávat, ale každý vstřelený a neinkasovaný gól je pro nás plus.“