1.12.2019 otevřeno: 1282 x

I slovenský mistr nad síly Písku, Slavia deklasovala Bánovce

Tři utkání měla na programu MOL liga v neděli. Zatímco Písek se stavěl už ke svému druhému utkání ve dvou dnech a znovu proti úřadujícímu mistrovi, Zlín doma uvítal Šaľu a Slavia Bánovce. V prvních dvou případech se radovali hosté, v tom třetím domácí Slávistky.

MOL liga - 12. kolo

Handball PSG Zlín – HK Slovan Duslo Šala 24:34 (11:14)

První poločas měla více ze hry Šala podpořená výborným výkonem Novotné v brance. V 19. minutě byl ještě stav 6:9 pro domácí hratelný, ale během dalších čtyř minut soupeřky vsítily čtyři branky a dostaly se do pohodlného vedení. V závěru prvního poločasu dokázal Zlín korigovat opět na rozdíl tří branek. Ve druhé půli si Šala udržovala náskok. Zlín srážela vyloučení, a tak Slovenky zaslouženě vezou domů výhru o deset branek. Nejvýraznější postavou utkání byla Natália Némethová, která pálila ze všemožných pozic a s jistotou proměnila i všech svých šest sedmimetrových hodů.

Nejvíce branek: Sekulová M. 7, Herbočková 5, Kolářová 5/2 - Némethová 12/6, Königová 6, Pócsiková 4, Obstová 4. Rozhodčí: Frieser, Haramul. Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/6. Vyloučení: 7:4. Diváci: 168.

Ján Packa, trenér Dusľa Šaľa: "Přijeli jsme s tím, že chceme vyhrát. Nakonec jsem rád, že se nám to podařilo Rozhodně to nebylo tak snadné, jak by mohl výsledek napovídat. Domácí hráčky opravdu bojovaly. S ohledem na reprezentační povinnosti jsme měli rozbité dva tréninkové cykly a neměli jsme tolik času na přípravu. Přesto jsme rádi, že jsme vyhráli.“

Marek Kolář, trenér HC Zlín: „Gratuluji soupeři. Byl vidět rozdíl v individuálním pojetí hry hráček jedna na jedna, kvalitnější v případě soupeře. Díky tomu nás soupeř přehrával, dobře na sebe navazoval obranu. Když jsme se my snažili obranu změnit a narušit soupeři útočnou hru, tak se nám to nepodařilo, protože individuální kvalita soupeře byla vyšší. V poločase jsme prohrávali o tři branky, do druhé půle jsme šli s odhodláním to zvrátit. Místo toho, abychom manko umazali, nám soupeř odskočil na šestibrankový rozdíl a to už bylo v podstatě po utkání. Pak přišla nějaká vyloučení, chyby a sami jsme se potrestali.“

Slavia Praha - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 45:21 (21:12)

Poměrně nečekaný a překvapivý úvod mělo utkání v tabulce sedmých Slávistek s beznadějně posledními Bánovci, které v předchozích jedenácti kolech nezískaly ani bod. Ve čtvrté minutě vedly Slovenky 3:1, v osmé ještě 5:4. Pak se dvěma rychlými a slepenými góly uvedla nejlepší střelkyně Pražanek v minulé sezoně a nyní dlouho zranění Veronika Galušková a karta se obrátila. Během následujících čtyř minut získal tým trenérů Františka Urbana a Jana Salače čtyřgólový náskok a začal zcela jasně dominovat. A to velmi výrazně, když se ještě před přestávkou dostal poprvé k rozdílu deseti branek. Ve druhém poločasu pokračovala hra kočky s myší, hostující hráčky za 30 minut vstřelily jen devět gólů, a protože Slávistkám se nadále střelecky dařilo, už po třiačtyřiceti minutách činil rozdíl ve skóre 20 branek. Nakonec se vyšplhal až čtyřiadvacetigólový.

Nejvíce branek: Pokorná 7, Galušková 7/1, Chlupová 7, Líbalová 6, Novotná 5 - V. Žitňáková 6/2. H. Žitňáková 5, Šipláková 4. Rozhodčí: Bareš, Uhliř. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 128.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Ne, nebyl jsem nervózní potom, co jsme v úvodu utkání prohrávali. Neproměnili jsme pár jasných příležitostí, míč se šťastně odrazil k soupeřkám a pak skórovaly. Prostě naše smůla, jejich štěstí. Pak jsme naopak předvedli první šňůru gólů, skóre otočili a do konce zápasu jsme se naplno projevili. Ano, jsem spokojený jak s výsledkem, tak i hrou. Hráčkám nemohu vůbec nic vytnout, k žádnému podcenění nedošlo, jen jsme byli v úvodu trochu nervóznější. Ale jinak byl zápas zcela v naší režii. Jsem rád, jak se vrátila Veronika Galušková, která sice nastoupila již minulý týden v Prešově, ale tam jen házela sedmimetrový hod, tentokrát v prvním poločase hrála jen do útoku a bylo to fajn. Věřím, že její zranění už je zcela vykurýrované a bude se jen zlepšovat a v dalším průběhu sezony nám pomůže.“

MOL liga - 13. kolo, předehrávka

Sokol Písek – Iuventa Michalovce 24:33 (10:15)

Druhé utkání za dva dny za sebou mají v domácí hale písecké házenkářky, tentokrát přivítaly slovenského mistra – Iuventu Michalovce. Začátek utkání lépe vyšel hostujícím hráčkám, které si hned na začátku vytvořily dvoubrankové vedení. Sokolky dokázaly tentokrát s favoritem držet krok pouze do dvacáté minuty první půle, poté Iuventa sérií čtyř branek domácím odskočila na pohodlný pětibrankový náskok, který si udržela až do konce poločasu. Ve druhé půli už svěřenkyně trenéra Urbana pomalu navyšovaly své vedení a v klidu dohrály zápas do vítězného konce. Sokolky tak z víkendového dvojzápasu s nejlepšími týmy nezískaly ani bod, ale přesto mohou po polovině soutěže slavit šestnáctibodový zisk, což se jim v nejvyšší soutěži nikdy nepodařilo.

Nejvíce branek: Kvášová 9/2, Benešová 5, Hauserová 3 – Bajčiová 9/4, Holejová 8, Wollingerová 6. Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/4. Vyloučení: 1:4. Diváci: 239.

Peter Dávid, trenér Michalovců: "My jsme dnes hráli pro nás osudový zápas, protože jsme se na dnešek hodně připravovali. Víme, co Písek má za výkonnost a není pro mě překvapení, že je v tabulce tam, kde je. Viděli jsme ten včerejší zápas, kdy se to utkání rozhodlo čtyřmi technickými chybami, takže jsme věděli, co nás čeká. Museli jsme se připravovat hlavně v obraně na individuální kvalitu některých hráček a důležité bylo, že jsme nedostali do zápasu domácí brankařku. Pro vývoj utkání bylo důležité, že jsme dokázali těch dvacet minut, kdy s námi domácí drželi krok, udržet vedení a pak jsme výkon pomalu stupňovali. Vyšel nám vstup do druhého poločasu a už to bylo v pořádku, byli jsme v laufu a pro domácí to už bylo těžké. Z mého pohledu to bylo kvalitní utkání a gratuluji domácím k výkonu."

Kateřina Keclíková, trenérka Písku: "Pro nás se opakuje opět ten samý scénář z utkání se silnými, kdy s nimi dokážeme držet krok, ale vlastními chybami se pak dostaneme pod tlak a vyvedeme se z koncentrace. Opět jsme pod tlakem být nemuseli. Nevím, jestli nás svazuje to postavení v tabulce a to, že chceme vyhrávat. Z mého pohledu šlo taky o hezké utkání z obou stran, kdy nám nevyšlo pár střel ze šesti metrů, kdy nás vychytala hostující brankařka a ve druhém poločase už jsme odešli fyzicky, což jsme vzhledem k tomu dvojzápasu čekali."