6.2.2010 otevřeno: 1197 x

Po Olomouci neuspělo v Písku ani Veselí nad Moravou

Další cenný skalp si na své konto připsaly házenkářky Písku. Před čtrnácti dny v brankové přestřelce uspěly proti Olomouci, dnes v dramatickém závěru otočily utkání proti Veselí nad Moravou. A zatímco Olomouc veze body z palubovky Interu, druhý český zástupce J.Hradec ve stejném městě proti ŠKP neuspěl.

WHIL - 15.kolo

Inter Bratislava - Olomouc 16:26 (9:14)

Olomouc si od počátku střetnutí budovala brankový náskok, po jedenácti minutách vedla 7:3 a do poločasu svoje vedení navýšila na rozdíl pěti branek 14:9. Stejný rozdíl se domácím dařilo udržovat i nadále, ale převaha hostujícího týmu ve druhé půli neustala. Olomouci dařilo pokračovat v budování dalšího náskoku a český celek nakonec svého protivníka zdolal desetibrankovým rozdílem 26:16.

Nejlepší střelkyně Interu: Pončáková 5/4, Zámečníková 5/3, Sveráková 2

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hejtmánková 6/3, Tomečková 5, Růžičková 3/1, Hrbková 3/1, Dostálová 3

Sedmimetrové hody: 7/7 - 5/5, vyloučení: 3 - 6 (ČK Tomečková), vyloučení: Nagy, Novák, diváků: 100

Jen těžko se házenkářky Interu dostávaly přes olomouckou obranu (na snímku Huttová)

Písek - Veselí nad Moravou 32:31 (20:17)

Dramatické utkání do posledních vteřin viděla našlapaná oblouková hala v Písku. Do 16.minuty se oba týmy střídaly ve vedení, v dalších deseti minutách pak domácí udržovaly jen těsné jednobrankové vedení. Písku se vydařily poslední minuty první půle a díky tomu se po brankově bohatém prvním poločase ujal vedení 20:17. Ve 36.minutě pak k němu dokázal přidat ještě jednu branku navrch, ale když se v dalších devíti minutách nedokázal prosadit, Veselí sérií šesti branek otočilo utkání na 26:24 ve svůj prospěch. Dvoubrankový náskok držely hostující házenkářky do 51.minuty a stavu 30:28. V poslední desetiminutovce ale tváří v tvář brankářce Arnicanové několikrát neuspěly a Jihočešky podporované domácím publikem se dostaly do vedení 31:30. V poslední minutě pak pojistku přidala domácí Dvořáková a Štěrbová již jen snížila na konečných 32:31 pro Písek.  Ten tak získal další dva cenné body a směřuje jistými kroky do play-off.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 8/2, Krouská 7, Borovská 7

Nejlepší střelkyně Veselí n./M.: Zvoničová G. 7, Štěrbová 6, Kočí 5/1, Chmelařová 5

Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 320

ŠKP Bratislava - Jindřichův Hradec 33:23 (19:9)

Špatný začátek zápasu ze strany hostí předznamenal vývoj celého utkání. Po šesti minutách vedly domácí hráčky 5:1 a ani oddechový čas trenéra J.Hradce Kumpána nevedl ke změně skóre. Naopak domácí navýšily vedení na 9:1 a tři minuty před koncem první půle vedly dokonce již 18:6. Druhá půle nepřinesla žádný vývojový obrat a ŠKP, které v jejím průběhu vedlo již čtrnáctibrankovým rozdílem, nakonec v zápase zvítězilo 33:23.

Nejlepší střelkyně ŠKP: Kertészová 7, Globanová 5, Beňušková 5/3

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Krupicová 7/7, Kupková 4, Bubeníková 3, Eliášová 3

Sedmimetrové hody: 3/3 - 7/7, vyloučení: 4 - 1, rozhodčí: Rudinský, Mandák, diváků: 100

Keslerová (J.Hradec) v souboji s Porubskou (ŠKP)