6.12.2019 otevřeno: 886 x

Jihomoravské derby ve prospěch Veselí, Olomouc prohrála v Šaľe

Dva zápasy třináctého kola sehrály v pátek večer házenkářky Hodonína, Veselí nad Moravou, Šaľy a Olomouce, přičemž po dvou bodech přibylo na konto Veselanek a Šaľy. V sobotu je na programu šlágr utkání v Mostě, další tři utkání budou dohrána v neděli.

MOL liga - 13. kolo

HK Hodonín – SHK Veselí n. M. 30:39 (11:17)

Tohle bylo až nečekaně jednoznačné. Házenkářky Hodonína udržely vyrovnanou partii jen v úvodní patnáctiminutovce. Pak přišla šestibranková šňůra hostujícího týmu, Veselí se utrhlo do vedení 14:7 a bylo prakticky rozhodnuto. Ve 42. minutě vedly Veselanky už o deset branek 26:16 a domácímu výběru se nedařilo manko stahovat ani přes střelecký výkon Kučerové. Nejvíce se k soupeři Hodonín dotáhl pětibrankovou sérií v poslední pětiminutovce utkání (29:35), poslední tři minuty ale zase ovládly Panenky a vyhrály nakonec vysoko 39:30.

Nejvíce branek: Kalinová 9/5, Poláchová 6, Tomašechová 6 - Kučerová 9/4, Boorová 6, Vodná 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 5/5 - 7/5. Vyloučení: 6:3. Diváci: 430.

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc 31:28 (13:13)

Souboj v Šaľe byl vyrovnanější než duel v Hodoníně. První poločas byl přetahovaná, týmy si vypracovaly maximálně dvoubrankový náskok. Ve druhé půli to už už vypadalo, že Olomouc v Šaľe uspěje, vždyť ve 41. minutě pěti brankami v řadě odskočily Hanačky do vedení 23:19. Šaľa ale rychle odpověděla a znovu pokračovala přetahovaná. Rozhodovalo se v poslední pětiminutovce, kterou lépe zvládla Šaľa. Vypracovala si vedení 31:27 a poslední trefou Olomouc jen korigovala.

Nejvíce branek: Pócsiková 8, Obstová 6, Némethová 5/1 – Závišková 7/1, Patrnčiaková 7/1, Kašpárková 5. Rozhodčí: Cipov, Klus. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 400.