8.12.2019 otevřeno: 862 x

Překvapení kola. Zlín zaskočil Porubu a v ostravě o branku vyhrál

Vítěznou šňůru Porubanky neprodloužily, v nedělním duelu 13. kola mezinárodní soutěže podlehly doma Zlínu 24:25 (11:15), který si po zdravotních trápeních pořádně zlepšil chuť.

MOL liga – 13. kolo

DHC Sokol Poruba – Handball PSG Zlín 24:25 (11:15)

Ostravankám se přitom vstup do utkání vydařil a velmi brzy se dostaly do tříbrankového vedení. Zlín však zvládl zanedlouho vyrovnat a poté podnikl vlastní trhák, který v podstatě rozhodl. Mezi 21. a 28. minutou Sokolky neskórovaly, zatímco jejich soupeř hned pětkrát, a i když se v závěru poločasu podařilo Porubě ztrátu mírně snížit, šla do šaten s mankem čtyř branek. To po přestávce narostlo dokonce na šest gólů, a byť se Poruba pokusila ještě o stíhací jízdu, na body nedosáhla. Poprvé v sezoně tak vyšla na domácí palubovce bodově naprázdno.

Nejvíce branek: Desortová 8/3, Konečná 4, Smetková 3, Mainwaelderová 3 – Kolářová 7/1, Kříčková 6, Sekulová 3, Ševčíková 3/2. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 5:7. Diváci: 147.