14.12.2019 otevřeno: 1008 x

Ligové body si "pod stromeček" nadělila Slavia, Most a Šaľa

Týmy Slavie, Šaľy a Mostu si předvánoční čas vylepšily závěrečnou ligovou výhrou letošního roku. Mezi poraženými skončily Písek, Dunajská Streda a Veselí nad Moravou.

MOL liga – 14. kolo

Sokol Písek – Slavia Praha 24:33 (13:19)

Poslední zápas MOL ligy v této sezóně Slávistkám vyšel skvěle! Galušková, Fryčáková a Pokorná měly svůj střelecký den a byly při chuti, naopak Písku se příliš nedařilo. I když se Písku několikrát podařilo dorovnat, v posledních deseti minutách první půle náskok Pražanek narůstal až na poločasových 19:13. Ani ve druhé půli Písek manko nestáhl, naopak v 53. minutě to bylo už o deset gólů a Slavia si před Vánoci nadělila na konto dva body.

Nejvíce branek: Kvášová 7/2, Benešová 6/1, Kubišová 4 - Galušková 11/6, Fryčáková 9, Pokorná 5. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/6. Vyloučení: 6:9 (ČK Pokorná, Večeřová). Diváci: 270.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Byl to těžký zápas, i když jsme vyhráli vyšším rozdílem. Musím hráčky pochválit za to, že do puntíku dodržovaly taktické pokyny. Dnes nám nedělala problémy střelba a za to jsem velmi rád. Zápas rozhodla koncentrace v obraně a proměňování šancí, do kterých jsme se dostávali.“

Kateřina Keclíková, trenérka Sokola Písek: „První poločas jsme měli celkem solidní, vstup do utkání nebyl špatný. Nevím, jestli nám nevyšla obrana nebo brankářkám chytání, ale to je spojená nádoba. Měli jsme strašně málo pochytaných střel a přerušení, to asi rozhodlo. Co soupeři hodili na bránu, to tam spadlo. To byl rozhodující faktor utkání. Druhý poločas už pak u nás nevyšel nikomu. Snažili jsme se, ale z přemíry snahy jsme víc a víc kazili. Už jsme se dostávali spíš dolů. Z naší strany to rozhodně nebylo povedené utkání. Je nám líto, jak to dopadlo, ale musíme jít dál.“

DHK Baník Most – MŠK Dunajská Streda 39:24 (21:8)

Mostecké házenkářky nedaly soupeřkám z Dunajské Stredy žádnou šanci ukázat, co v nich je. Už od prvních minut utkání vedly a na palubovce jednoznačně vládly. Do šaten se o poločasové přestávce šlo s třináctibrankovým rozdílem ve prospěch domácích. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, domácí hráčky už se ale více soustředily na útok a jejich soupeřkám se proto ještě podařilo hrozivý rozdíl ve skóre zkorigovat.

Nejvíce branek: Šustková 8/1, Zachová 7 – Rajnohová 10/1, Bízik 9/4. Rozhodčí: Tomáš Deml, Michal Dvořáček. Sedmimetrové hody: 3/3- 5/5. Vyloučení 2/3. Diváků 375.

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Před utkáním jsme si stanovili určité cíle a hráčky se snažily je plnit. Z mého pohledu, protože se v podstatě jednalo o přípravný zápas na pohárové střetnutí s Thüringerem, můžu být spokojený. Co jsme trénovali a na co se připravovali, se nám celkem dařilo. V první půli nám fungovala obrana, Eva Bezpalcová zachytala velmi dobře, osm obdržených branek v prvním poločase bylo velmi sympatické skóre. Ve druhé půli už to bylo horší, děvčata myslela hlavně na útok a brankářce moc nepomohla, s tím určitě spokojený být nemůžu. Celkově ale považuji dnešní utkání za vydařené a splnilo, co jsme od něj očekávali.“

Silvia Priklerová, trenérka MŠK Dunajská Streda: „Věděli jsme, že to bude těžký zápas a také to těžký zápas skutečně byl. Snažili jsme se nepřestat hrát a jsem spokojená s naším výkonem ve druhém poločase, kdy se nám podařilo soupeře trochu přibrzdit a rozdíl už se tak dramaticky nenavyšoval.“

HK Slovan Duslo Šaľa – SHK Veselí n. M. 34:26 (19:13)

Podobně jako zápas Slavie v Písku, i utkání Šaľy s Veselím bylo poměrně jednoznačné, v tomto případě ale ve prospěch domácího týmu. I poločasový výsledek byl dokonce stejný. Rozhodující pasáží utkání byla v podstatě desetiminutovka v závěru prvního poločasu, kterou Slovenky vyhrály 9:3. V průběhu druhé půle Šaľanky odskočily dokonce do devítibrankového náskoku a bylo hotovo. Své poslední ligové utkání roku vyhrála Šaľa 34:26.

Nejvíce branek: Rácková 7, Obstová 6, Tisajová 5, Trepáčová 5 – Kučerová 10/1, Boorová 5, Pastorková 4/1. Rozhodčí: Nagy, Balogh. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 400.