7.2.2010 otevřeno: 979 x

Zlín porazil Partizánske

Dvěma zápasy dnes bylo dohráno patnácté kolo Interligy. Do Prahy přijely Michalovce a po vítězném poločase nakonec odjely s prázdnou. Zlín se dlouho trápil proti Partizánskemu, ale nakonec i jemu patří z utkání oba body.

WHIL - 15.kolo

Slavia - Michalovce 25:18 (10:11)

Michalovce přijeli po dlouhé cestě vlakem do Prahy odhodlány ukořistit aspoň bod a začátek zápasu jim dokonale vyšel. Když v 16.minutě Škľaruk svým prvním gólem zvyšovala na 8:3 pro hostující hráčky, donutilo to domácího trenéra k vybrání oddechového času. Slávistkám pauza pomohla a ještě do poločasu se jim podařilo snížit na minimální brankový rozdíl. Hned po obrátce stav zápasu otočily a vedení již ze svých rukou nepustily. Ze stavu 13:13 šestibrankovou šňůrou utekly na 19:13 a o soupeř se již nezmohl na výraznější odpor. Nakonec Slavia zvítězila 25:18 a udržela první místo v tabulce.

Nejlepší střelkyně Slavia: Černá 7, Keclíková 5, Jonášová 4/1

Nejlepší střelkyně Michalovců: Bakhyrieva 6/2, Tregubovova 5, Pollakova 4

Sedmimetrové hody: 7/4 - 2/2, vyloučení: 4 - 6, vyloučení: Bečička, Horák, diváků: 100

Zlín - Partizánske 21:18 (10:10)

Až v samém závěru střetnutí se podařilo Zlínu rozhodnout důležité utkání ve svůj prospěch. Po počátečním vedení domácích 5:2 hostující celek srovnal krok a vyrovnaně skončila také první půle. V té druhé se Zlínu dařilo udržovat 1-2brankové vedení, ale k většímu rozdílu se nedokázal propracovat. Až třígólová série od stavu 18:17 rozhodla o jeho důležitém ale vydřeném vítězství 21:18.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 8/6, Hradilová 4, Cedlidlová 2, Salčáková 2, Růčková 2

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Mičiníková 5, Blažeková 5/1, Kalmárová 4

Sedmimetrové hody: 8/7 - 4/2, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 360