4.1.2020 otevřeno: 1012 x

Slavia veze z Dunajské Stredy jen bod, Zlín rozstřílel Bánovce, Písečanky Hodonín

Vysoké výhry Zlína a Písku, remízu v Dunajské Stredě nebo vítězství Poruby ve Veselí. Takové výsledky přinesla sobota v 15. kole MOL ligy.

MOL liga - 15. kolo

DHK ZORA Olomouc - ŠŠK Prešov 32:26 (18:10)

Házenkářky Zory plnily roli favorita hned od první minuty. Postupně si vytvořily náskok, který navyšovaly a i díky výborným zákrokům brankářky Haládikové. Po poločase vedly o osm branek. Po změně stran to chvíli vypadalo, že drama nebude. Nicméně od 40. minuty začal Prešov zlobit a stáhl rozdíl na 4 branky. Ale nakonec se mnoho nezměnilo a Zora ziskem dvou bodů vstoupila vítězně do nového roku.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 7, Kašpárková 7, Závišková 5 - Klučková 9, Popovcová 6. Rozhodčí: Brzósková, Pavelcová. Sedmimetrové hody: 1/0 - 3/2. Vyloučení: 5:5. Diváci: 260.

Libor Malínek, trenér ZORY Olomouc: „Měli jsme před soupeřem respekt. Postavení v tabulce neodpovídá výkonu, s jakým Prešov vystupuje. Šli jsme tedy do zápasu s obavami a ty se taky potvrdily. Měli jsme dobrý vstup do utkání a rozhodla první půle, kdy se nám dařilo jak v rychlém útoku, tak v obraně a náskok se zvyšoval na osm branek. Haládiková nám určitě první půlku pomohla. Proto byl poločasový výsledek takový, jaký byl. Soupeř to ale nevzdal a my jsme začali trošku v druhé půli panikařit. Přestalo se proměňovat a začaly ubývat síly. Místo abychom to v klidu dohráli, tak jsme se strachovali do samého závěru o výsledek.“

Maroš Vikartovský, trenér ŠŠK Prešov: „Když jsme hráli koncentrovaně a disciplinovaně, tak jsme družstvu Olomouce, které je opravdu dobré, vzdorovali. Pak ale přišla nekoncentrovanost a nedisciplinovanost, tak jsme doplatili na chyby. Soupeř je využil. Gratuluji jim k zaslouženým dvěma bodům.“

MŠK Dunajská Streda - Slavia Praha 33:33 (17:17)

Dunajská Streda umí trápit favority. Házenkářky Slavie si na jejím palubovce vybojovaly pouze bod. Utkání bylo velmi vyrovnané, za trošku delší konec přesto většinou v první půli tahaly Pražanky. Nejvíce však vedly o čtyři branky ve 21. minutě zápasu. Ve druhém poločase to bylo naopak a navrch měly domácí házenkářky, v samém závěru Slavia dotahovala opakovaně jednogólovou ztrátu a nakonec si vystřílely bod za remízu 33:33

Nejvíce branek: Bíziková 10/3, Rajnohová a Straková 7, Brunczviková 3 - Pokorná 9, Svobodová 6, Jačková 5. Rozhodčí: Budzák, Záhradník. Sedmimetrové hody: 5/5 - 1/1. Vyloučení: 3:5.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Začátek utkání nebyl špatný, bylo fajn, že jsme se dostali do vedení a i drželi náskok. Jenže pak jsme před koncem poločasu udělali až příliš technických chyb a o náskok jsme přišli. Bohužel v celém utkání jsme jich udělali až patnáct, což je příliš. V některý fázích zápasu na nefungovala obrana tak, jak bych si představoval, a proto jsme se dostali do problémů. Na výsledku se podepsaly i další nepříjemnosti, třeba že Petra Pusztaiová musela zůstat v Maďarsku a je u ní podezření na přetržené vazy v koleni. Ani další brankářka Karin Řezáčová není zcela fit a Markétě Šlejtrové zápas úplně nevyšel. Ke všemu jen na jeden sedmimetrový hod šla do hry Veronika Galušková. A s takovým lazaretem je vše o něco horší. Člověk se nadechne, potěší se zápasem jako byl zápas v Písku, který nám skutečně vyšel a kde jsme odehráli výborný zápas. Jenže pak zase přijde několik takových ran…“

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Poruba 19:27 (10:14)

Až příliš jednoznačný průběh měl zápas mezi házenkářkami Veselí nad Moravou a Poruby. Domácí celek byl za celý zápas pouze jednou ve vedení, a to za stavu 2:1. Od té doby udávaly tón utkání Ostravanky, které domácímu celku příliš nedovolily. Ve 22. minutě by stav 4:10 a Veselanky se hodně trápily. O zdramatizování průběhu se pokusila Laura Víchová, ale ve svém snažení byla příliš osamocena. Domácím až na výjimky vůbec nefungovala souhra mezi spojkou a pivotem. Na druhé straně zářila Eliška Desortová, která ovšem zápas nedohrála kvůli zranění.

Nejvíce branek: Víchová 6, Vodná, Lukšíková, Michálková, Pastorková a Kubáčková po 2 – Desortová 8, Polášková 5/1, Mýlková a Prašivková po 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/1. Vyloučení: 1:1. Diváci: 250.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Nemá smysl se vymlouvat na to, že nám scházela Kučerová. Věděli jsme o tom předem. Pokud nebudeme proměňovat šance a hrát v obraně i útoku bez disciplíny, tak to fungovat nemůže. S tímto výkonem se můžeme připravovat pouze na to, s kým budeme hrát o záchranu.“

Dušan Daniš, trenér DHC Sokol Poruba: „Dnes jsme byli po celý zápas lepším celkem. Měli jsme problémy se sestavou, když nám chybělo několik hráček, ale mladé to dokázaly podržet. Myslím si, že se jednalo o zasloužené vítězství.“

HK Hodonín – Sokol Písek 21:33 (7:15)

V Hodoníně bylo rozhodnuto prakticky po úvodním poločase, který vyhrály na jihu Moravy Písečanky vysoko 15:7. Ve druhé půli se sice domácí hráčky snažily zvednout a zabojovat o korekci nepříznivého výsledku, ovšem nebyly úspěšné. Deset minut před koncem zápasu prohrávaly už o dvanáct branek a stejným rozdílem utkání i skončilo.

Nejvíce branek: Poláchová 5, Jadamíková 3, Nováková 3 - Kubišová 8/1, Benešová 4, Kvášová 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 5/2 – 2/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 150.

Tomáš Bárta, trenér HK Hodonín: „Jednoznačným cílem zápasu bylo zlepšení úspěšnosti střelby spojek, která nás v poslední době trápí. Úvod zápasu byl přesně opakem pokynů, které jsme si dali. Nepřipravená střelba, zbrklá snaha o zakončení umožnily Písku naše trestání v podobě rychlých útoků. Naivní střelba nabídla Písku devět rychlých gólů prakticky zadarmo, což v prvních patnácti minutách rozhodlo o průběhu zápasu. V zápase z naší strany převažovaly chyby v útočných činnostech, se kterými se vyhrát nedalo, a to hlavně nedisciplínou. I pres negativa v naší hře se nám podařilo do zápasu zapojit všechny hráčky z lavičky. Písek dominoval hlavně střelnou z hranice devíti metrů. Rozdíl výsledku vypadá hrozivě, ale pracujeme dále na zlepšení. Opakované naivní ztráty a chyby nás v zápase srazily a hráčky si to musí jasně uvědomit a musí chtít pracovat na zlepšení.“

Handball PSG Zlín – HK Sokol RMK Bánovce n. B. 35:19 (18:8)

Ve Zlíně to bylo podobné, jako v Hodoníně, jen v tomto případě diktovaly tempo zápasu bezpečně domácí. V milé atmosféře slavnostního Turnaje generací vylepšily domácím fanouškům i házenkářům různého věku odpoledne zlínské házenkářky. Už první poločas byl plně v režii domácích hráček, poločasové vedení o deset pak Zlíňanky postupně navyšovaly až do závěru utkání.

Nejvíce branek: Sekulová Michaela 6, Sekulová Lenka 6, Kolářová 6/1 - Griffiths 5/4, Žitňanová 4/2, Michaličková 4/1. Sedmimetrové hody: 4/2 – 10/7. Vyloučení: 5:1. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Diváci: 182.

Hana Kolářová, trenérka HC Zlín: „Jsme rádi za výhru, po svátcích jsme se na zápas připravovali. Potřebovali jsme trochu rozběhat těla, to se nám povedlo. Většinu gólů jsme dávali z rychlého útoku, potřebovali jsme navázat na dobrou obranu, což se nám podařilo, a jsme rády za dva body.“