15.1.2020 otevřeno: 656 x

Hanačky v předehrávce trápily favorita, body bral nakonec stejně Most

Házenkářky Olomouce potvrzují, že v této sezóně se jim daří a jejich pozice mezi vedoucími týmy tabulky je oprávněná. Ve středeční předehrávce 17. kola MOL ligy vzdorovaly Mostu, nakonec ale přece jen podlehly.

MOL Liga - 17. kolo

DHK ZORA Olomouc - DHK Baník Most 22:30 (14:13)

V předehrávce 17. kola šel favorit z Mostu brzy do vedení, ale nadšeně bojující domácí tým ZORY Olomouc potvrzoval, že v této sezóně hraje velmi dobře. Ve 13. minutě se dostala Zora poprvé do vedení a po poločase vedla 14:13. V úvodu druhé půlky Hanačky odskočily na rozdíl tří branek. Ale když se ve 41. minutě podařilo Mostu srovnat a pak znovu převzít vedení, potvrdil, že vévodí české házené a hraje poháry. Závěr zápasu Andělé ovládli a odjeli s výhrou 30:22.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 6, Fryčáková 3, Gajdošíková 3, Závišková 3 - Kostelná A. 10, Zachová 7, Kostelná K. 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 5/5 - 7/6. Vyloučení: 3:2. Diváci: 250.

Libor Malínek, trenér Zory Olomouc: „Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství. Dokud jsme měli síly a chuť jak v obraně, tak v útočné fázi, jak jsme si řekli před začátkem zápasu co hrát, tak se tak nějak hrálo a holky to dodržovaly. Most jsme trápili celou první půlku. Naše méně kvalitní střídačka a ubývání sil rozhodlo ve druhé půlce, kdy nás soupeř jednoznačně přehrál a je to až ostudné. Dali osm branek po sobě. Je to asi opravdu o tom, že nemáme lavičku a pokud chceme s Mostem běhat a vydržet, tak to musím prostřídat. Chyby se pak začínají kupit a brankařka Mostu nás ve druhé půli vychytala. I tak musím naše družstvo pochválit.“

Václavek Ondřej, trenér DHK Baník Most: „My jsme měli z utkání obavy. Známe kvality Olomouce. Už domácí utkání pro nás nebylo jednoduché. Rozhodli jsme tam v posledních 10 minutách. I s ohledem na naši momentální vytíženost a hlavně skutečnost, že holky už mají v hlavě zápas s Tureckem, byla vidět menší koncentrace. Vůle a emoce v prvním poločase - to mi tam chybělo. A ani ten pohyb nebyl ten, na který jsme zvyklí. První poločas naše hráčky tak trošku prospaly. Snažili jsme se zapojit hráčky, které tak často nehrají. Ve druhém poločase jsme konečně viděli emoce a chuť zvítězit. Takovéto utkání jako bylo dnes s Olomoucí, to už pro nás je utkání kdy se hraje o titul. Jsem rád, že jsme ho zvládli.“