18.1.2020 otevřeno: 962 x

Písečanky vezou bod ze Šaľy, Veselí deklasovalo Bánovce

Dvě remízy se zrodily v zápasech 17. kola MOL ligy. Ta první v Šaľe, odkud si bod vezou na jih Čech Písečanky, druhá v Hlohovci, kde loupil další z nováčků Dunajská Streda. Pořádnou nálož si odváží z Veselí desetičlenný tým Bánovců a dva body putují i do Poruby.

MOL liga – 17. kolo

HK Slovan Duslo Šaľa – TJ Sokol Písek 29:29 (14:16)

Vyrovnaný zápas, v němž měly často navrch, odehrály na palubovce favorizované Šaľa házenkářky Písku. V Prvním poločase soupeřkám odskočily dokonce do čtyřbrankového vedení 13:9 a o poločase vedly o dvě branky 16:14. Před soupeřem se držely i v druhé půli, kdy to bylo 21:18, 25:23 a pět minut před koncem 27:25. Dramatickou koncovku nakonec ale lépe dohrávaly zkušené domácí hráčky, které minutu před koncem vedly 29:28. vyrovnání a bod pak Jihočeškám vystřelila ze sedmičky reprezentantka Kvášová.

Nejvíc branek: Matušincová 10/5, Ušiaková 6, Obstová 4 – Kvášová 12/3, Pešková 5, Kubišová 5. Rozhodčí: Bočáková, Kellner. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3. Vyloučení: 7:3. Diváci: 350.

SHK Veselí n. M. – HK Sokol Bánovce n. B. 41:17 (20:7)

Tohle bylo jednoznačné. Házenkářky Veselí doslova rozstřílely tým Bánovců. Za poločas jim dovolily jen sedm gólů, v tom druhém deset, zatímco do sítě Slovenek samy nastřílely jednačtyřicet tref. Tým Bánovců přijel do veselí jen s deseti hráčkami a Veselí jej rozhodně nešetřilo. První gól Slovenky vsítily až ve 13. minutě! To už Veselí vedlo 10:0! A obraz hry se výrazně nezměnil po celý zápas. Do hry se dostala celá lavička Veselí a jeho hráčky si podstatně vylepšily střelecké statistiky.

Nejvíce branek: Pastorková 9/2, Víchová 5, Kubáčková 5, Boorová 5/2 - Žitňanová 9/2, Michaličková 3, Holincová 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 9/6 - 4/3. Vyloučení: 3:8 (ČK Griffiths). Diváci: 150.

HK Hodonín – DHC Sokol Poruba 23:30 (10:15)

Po výhře nad Michalovci navázaly házenkářky Poruby výhrou i v zápase s Hodonínem. Už v 7. minutě se Porubanky ujaly dvoubrankového vedení, o pět minut později vedly o čtyři a bezpečný odstup si držely po zbytek poločasu. Ve druhé půli navázala v podobném duchu a svůj náskok postupně navyšovala. Deset minut před koncem vedla dokonce o jedenáct gólů 27:16. V samotném závěru v tlaku polevila a dovolila Hodonínu korigovat skóre na konečný sedmibrankový rozdíl.

Nejvíce branek: Kalinová 8/2, Gärtnerová 5/1 – Polášková 8/2, Konečná 7/1, Šmidáková 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 280.

Tomáš Bárta, trenér HK Hodonín: "Do zápasu jsme vstoupili s jasnými pokyny, které měly zkvalitnit náš výkon s Porubou. Toto se nám dařilo v prvním poločase a to i přes manko 5 gólů. Dařil se nám přechod, který se zrychlil, ale i držení míče. Holky předvedly i individuální zlepšení v defenzívě. Dokázali jsme si vytvořit šance, které jsme v menším množství také zahodili, a to jde pak těžko s takovými týmy dohánět. Obrana Poruby nás zlobila, ale skuliny jsme uměli najít. V naší obranné hře jsme měli problém s Konečnou, která nás trápila v pivotě, a Poláškovou, která nás častovala střelecky a taky přehled zkušené Mýlkové. Chyběl nám i výjimečný zákrok brankařek. Ve druhem poločase jsme nakupili sérii ztrát a špatných přihrávek, Poruba odskočila na rozdíl 11 gólů. Ten jsme zkorigovali v závěrečné desetiminutovce, kdy soupeř prostřídal celou lavičku a tím nám dal možnost důstojně upravit skóre na pro nás příjemnější výsledek."

HC Sporta Hlohovec – MŠK/HC DAC Dunajská Streda 27:27 (12:12)