19.1.2020 otevřeno: 701 x

Slavia nedala Zlínu šanci, přestřílelo jej trio Galušková - Jačková - Pokorná

Tohle bylo víc než jednoznačné. Házenkářky Slavie Praha jasně přehrály výběr Zlína, už po dvaceti minutách hry vedly o deset branek.

MOL liga - 17. kolo

Slavia Praha – HC PSG Zlín 38:25 (22:10)

Nástup Slavistek nenechal Zlín ani nadechnout. Pražanky se bleskově ujaly vedení, v 10. minutě vedly 6:2, ve 22. minutě už 17:5 a z toho se Zlín jen těžko zvedal. Dvanáctibrankové manko si nesly Moravanky i do kabiny. A na začátku druhé půle bylo ještě hůř. Ve 41. minutě zvedala Galušková ze sedmičky vedení už na čtrnáct gólů 29:15. Zlín sice krátce korigoval na 19:30, Slavia si ale vzala vysoké vedení rychle zpět a pět minut před koncem to bylo opět o čtrnáct. Slavia v poklidu a s velkou střeleckou chutí dovedla zápas do vítězného konce.

Nejvíce branek: Galušková 8/7, Pokorná 8/2, Jačková 8 – Mizerová 4, Ševčíková 4/1, Kolářová 4/1. Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Sedmimetrové hody: 9/9 – 3/2. Vyloučení: 2:9 (ČK Minářčiková). Diváci: 152.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Bylo to přesně, jak bych si představoval. Za první poločas zaslouží děvčata ohromnou pochvalu. To byla krásná jízda, kdy jsme brzy rozhodli nejen o svém náskoku, ale i vítězství. Fungovalo nám snad všechno. Obrana hrála výborně, v útoku jsme byli rychlejší a důslednější než Zlín. Z toho všeho jsem měl velkou radost. Ve druhém poločase sice nějaká chybička přibyla, ale jsem rád, že jsme udrželi tak vysoký rozdíl ve skóre a nedopustili nějaké nepříjemnosti. A ani nemuseli do hry nasadit některé zraněné hráčky, abych neriskovali buď zhoršení zdravotního stavu anebo jiná zranění. Hostující brankářka Pavlína Michalská je milé překvapení, ale už v minulém zápase bylo vidět, že je zkušená, takže nám velmi pomohla. Odměnou za tak parádní výkon a vysoké vítězství bude den volna, myslím, že děvčatům přijde vhod a přijdou na úterní trénink odpočatější, ale také nažhavenější. Zvlášť, když nás příští týden čeká další důležité utkání proti Zoře Olomouc, přímému soupeři jak o play-off, tak i o medaili z MOL ligy.“