25.1.2020 otevřeno: 1094 x

Poruba převálcovala Šaľu, body braly i Písek a Zlín

V souboji se slovenskými týmy se v sobotu dobře dařilo českým výběrům. Házenkářky Zlína vezou výhru z Prešova, Písek doma porazil Hlohovec a body si vystřílely i Porubanky v souboji se Šaľou.

MOL liga – 18. kolo

Sokol Písek – HC Sporta Hlohovec 33:25 (17:13)

I bez kanonýrky Kutlvašrové dokázaly házenkářky Písku zdolat v sobotu odpoledne tým Hlohovce. Utkání začalo se zpožděním kvůli dopravním komplikacím, které slovenský tým cestou potkaly. V úvodních minutách ale na Slovenkách náročná cesta nebyla znát a rychle se ujaly vedení 4:0. Náskok držely do 15. minuty, kdy vedly 9:6, v dalších deseti minutách se ale gólově odmlčely, naopak Písek zasypal branku Hlohovce rychlým sledem střel a desetiminutovku vyhrál poměrem 10:1! Rázem tak domácí držely náskok šesti gólů a i do kabin si nesly pohodlné vedení. To si dlouho udržovaly i ve druhé půli, až na začátku závěrečné desetiminutovky Hlohovec šňůrou čtyř branek zásadně korigoval ztrátu na dva góly 24:26. Závěr zápasu ale jasně ovládl domácí tým, který v posledních osmi minutách zápasu dovolil Hlohovci jen jednu trefu, zatímco sám skóroval sedmkrát a zapsal si výhru 33:25.

Nejvíce branek: Kubišová 10/4, Benešová 6, Součková 4/2, Volková 4 – Skaličanová 6, Demajová 4/3, Kisová 4. Rozhodčí: Špunar, Šlezingr. Sedmimetrové hody: 6/6 – 4/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 173.

Katarina Mocinecová, trenérka Hlohovců: "V první řadě gratulujeme domácím k vítězství. Trochu mě mrzí ten výsledek, protože skóre nevystihuje průběh utkání. Těší mě, že jsme dokázali utkání zdramatizovat a dostat se na dva góly, co mě mrzí jsou naše technické chyby, pokud takto budeme hrát, nemůžeme uspět, pracujeme na tom, ale zatím nám to nejde. Musím vyzdvihnout naše křídla a brankářku, obrana byla také dobrá, ale místy to nebylo ono a co se týká spojek, tam se nejvíc trápíme, pokud nám zahraje jen jedna, nemůžeme vyhrát. Soupeř měl na rozdíl od nás jednu rozdílovou hráčku, které dnes rozhodla zápas."

Kateřina Keclíková, trenérka Písku: "Měli jsme naprosto strašidelný vstup do zápasu, naštěstí se holky probraly a začaly hrát víc uvolněně, podařilo se nám to vedení hostí stáhnout a do poločasu i vybojovat vedení o čtyři branky, což vypadalo na slibný výsledek. Ve druhém poločase jsme se zase dostali pod tlak, nevynucenými chybami, špatné střely, obecně si myslím, že jsme měli strašně nevyužitých šancí, ale jsem ráda, že holky to zvládly a jsem ráda, že hráčky, které dostaly prostor a tak často nehrají můžou o to svoje místo zabojovat."

MŠK/HC DAC Dunajská Streda – Handball PSG Zlín 28:29 (12:15)

S minimální, ale přece jen výhrou, odjíždí z Dunajské Stredy házenkářky Zlína. Utkání bylo poměrně vyrovnané, v první půli ale měly ze hry více Zlíňanky, které si vypracovaly dokonce čtyřbrankové vedení 14:10. Slovenky srovnaly znovu krok ve 34. minutě na 16:16. Zlíňanky ale neměly dost, znovu odskočily, znovu si vypracovaly výrazné vedení 25:20, bezpečné vedení ale neudržely. V 54. minutě vedly 29:24, další branku už ale nepřidaly, naopak domácí hráčky toho využily a ztrátu stahovaly, nakonec ale Zlín uhájil těsnou výhru a dva body.

Nejvíce branek: Bízik 10/5, Straková 5, Lelkesova 4 - Ševčíková 6, Herbočková 5, Sekulová 5. Rozhodčí: Gabriš, Veselka. Sedmimetrové hody: 7/6 – 2/2. Vyloučení: 2:7. Diváci: 234.

ŠŠK Prešov – HK Hodonín 37:26 (13:11)

V Prešově se zase od úvodních minut lépe vedlo domácím Slovenkám. Ve 4. minutě vedly 4:0, ve 20. minutě 12:6. Potom se ale Hodoníňanky, které do Prešova odjely jen v počtu devíti hráček, probudily, využily trojího vyloučení na straně domácího výběru a manko především z ruky Cholevové mocně stahovaly až na poločasových 13:11. Ve druhé půli už domácí dominovaly. Ve 47. minutě vedly už o deset branek 27:17 a Hodonín už na výraznější korekci vysoké ztráty nedosáhl. Utkání skončilo devítibrankovou výhrou Prešova.

Nejvíce branek: Popovcová 9/1, Klučková 7/3, Dvorščáková 6 - Cholevová 9, Jadrmíková 4, Višňovská 4. Rozhodčí: Palovčák, Šimko. Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 147.

Tomáš Bárta, trenér HK Hodonín: "Zápas s Prešovem jsme odehráli prakticky bez střídání z důvodu velké marodky, což ale není omluvou pro konečný výsledek. Trápí nás dlouhodobě velká neúspěšnost střelby, kterou jsme nezlepšili ani tentokrát. V zápase jsme opět vytvořili soupeři 15 šancí, po našich ztrátách, po kterých jsme byli trestáni rychlými útoky. Opakovaně nepřipravená střelba nás srazila na kolena i tentokrát. S výsledkem nejsme spokojeni a myslím, že nemohou být spokojené ani hráčky. Soupeř nebyl rozdílový a nezbývá, než mu pogratulovat. Čekání na změnu se nám opět protáhlo."

DHC Sokol Poruba – HK Slovan Duslo Šaľa 25:17 (15:9)

Porubanky vyrukovaly na domácí palubovce na slovenské soupeřky ze Šaľy. Hned od prvních minut bylo jasné, kdo udává tempo zápasu. Domácí tým navázal na kvalitní obranu, kterou předvedl již v zápase proti Michalovcům, a přidal skvělý přechod do rychlého útoku. Ten podporovalo i fanoušky zaplněné hlediště, které napomohlo k tomu, že se poločasový šestibrankový náskok ještě více navyšoval až na konečných 25:17.

Nejvíce branek: Polášková 8/3, Konečná 4, Smetková 4 - Ščipová 4, Matušincová 3/1, Ušiaková 2. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/1.

Dušan Daniš, trenér Sokola Poruba: "Naše děvčata podala celkem sympatický výkon. Hned od začátku jsme přešli do vedení 8:2 a toto vedení jsme si po celý zápas udržovali. Vycházeli jsme z dobré obrany podporované zákroky brankářek Hany Mučková a Saši Krebs. V útočné fázi jsme si vytvořili mnoho vyložených šancí, ale ne všechny jsme zrealizovali. Myslím si, že kdybychom byli přesnější a nedělali chyby v útoku, mohl být rozdíl ve výsledku mnohem výraznější. Důležité však je, že jsme získali body, které jsme potřebovali, a to i bez dvou našich opor Andrýskové a Desortové, které jsou stále zraněné. Už právě z tohoto důvodu je potřeba si vítězství o to více vážit."