26.1.2020 otevřeno: 603 x

Slavia přetlačila Olomouc a posunula se v tabulce před ni

Házenkářky Slavie Praha a Zory Olomouc se utkaly v přímém souboji tabulkových sousedů a lépe z něj vyšly Pražanky. S výhrou poskočily v tabulce před Olomouc na pátou příčku.

MOL liga – 18. kolo

DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 31:30 (14:16)

V prvním poločase si v Praze lépe vedly házenkářky olomoucké Zory. Po prvních deseti minutách vedly 7:4, pak se sice Pražanky dotáhly a krátce se ujaly vedení 14:12, v posledních pěti minutách poločasu ale skórovaly jen Hanačky a o poločase vedly už opět 16:14. Ve druhé půli byla hra spíš v režii Slávistek. Hned na začátku druhého poločasu otočily na 18:17, v 45. minutě vedly už 23:20 a přestože se Olomouc opakovaně dotáhla, vždy si vzaly domácí náskok zpět. V samotném závěru sahaly hráčky Olomouce po vyrovnání a bodu, domácí ale uhájily těsnou výhru a díky ní se Slavia posunula v tabulce před Olomouc.

Nejvíce branek: Jačková 7, Míšová 6, Galušková 6/2 - Patrnčiaková 7/1, Jansová 5, Fryčáková T. 4, Salčáková 4. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 158.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Vstup do zápasy nebyl z naší strany dobrý. Olomouc šla do vedení a držela si ho skoro celý první poločas. My jsme změnili obranný systém, díky čemu jsme stáhli třígólovou ztrátu. Před přestávkou jsme potřebovali prostřídat, protože jsme hráli s omezeným kádrem, a bohužel jsme na to doplatili. Brankářky v závěru první půle neměly úplně nejlepší období v zápase. K tomu jsme neproměnili naše šance, do kterých jsme se sice dokázali dostat, ale soupeř nás za naše chyby trestal. Olomoučanky byly efektivnější a proto se na konci poločasu dostali do vedení. To se nám naštěstí podařilo vymazat, ujali jsme se několikrát vedení i o tři góly, ale v samotném závěru utkání při našem vyloučení soupeřky náš náskok stáhly. Pánbůh zaplať za tu výhru, ale samozřejmě je nám líto, že jsme nevyhráli o dvě branky, díky kterým bychom získali lepší bilanci ve vzájemných zápasech. Přiznám, že dnešní zápas nebyl nejlepší z naší strany, ale přesto bojovný a díky tomu i těsně vítězný. Pavlína Michalská čtyřmi zákroky napravila poněkud rozpačitý výkon a v závěru tým skutečně podržela.“